Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A gyerekkori anyagi helyzet...

A gyerekkori anyagi helyzet szerintetek melyikhez vezet?

Figyelt kérdés
Ha egy gyerek szegény körülmények között nő fel, és nem tehet/vehet meg dolgokat (osztálykirándulás, számítógép például) amit a korosztálya igen, tehát sok mindent kell nélkülöznie, akkor ez kihatással van a felnőttkorára? Tehát ha később tehetősebb lesz, akkor megmarad ilyennek és inkább többmindenben spórolni fog, vagy az ellenkezője és jobban fogja szórni a pénzt, mert régen nem tehette? Én amúgy az első opcióhoz tartozok, megtanultam megbecsülni amim van, nem herdálom el mindenre. Nemtudom, hogy a szegény gyerekkor miatt van-e ez, ezért érdekelne mások véleménye.
2020. júl. 1. 15:44
 1/10 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%
Én mindkét végletet láttam, ugyan akkora arányban. Ezt az dönti el, hogy alapvetően milyen annak az alapszemélyisége, aki a mély-szegénységből jön, és meggazdagszik.
2020. júl. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az egészséges középút nevelés kérdése, és az amit lát otthon a szülőktől, hogy viszonyulnak a pénzhez.

Ha valaki szarrágó, az az is volt, azt is látta, és öregkorára még jobban az lesz-főleg ha Mammon az istene. Ugyan akkor van az a tipus, akit nem vág földhöz, ha nincs, tudja kezelni ha van, és megtudja nyitni a kezét önként, kérés nélkül ha látja, hogy a környezetében van szükségben lévő és mind ehhez csak 21 éves és igen nagyon nagyon büszkék vagyunk rá. Tudja mi a meló, azt is hogy minek mennyi az értéke, és a saját bőrén tapasztalta, hogy mennyire könnyű akkor amikor neki semmi más dolga nincs, csak tanuljon, amit folytatni is fog.

2020. júl. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*tudja kezelni ha van, és nem irigykedik a mások dolgaira, hanem együtt örül mások sikerének
2020. júl. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bármelyikhez vezethet, ez az adott személyen múlik.
2020. júl. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pont ez a "nem irigykedik, csak örül mások sikerének" az, amivel nem fogja vinni semmire. Igenis fűtse az irigység, annál erősebb motiváció nincs.
2020. júl. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát én mondjuk nem szoktam irigykedni. Az megfordul a fejemben, hogy de jó lehet ennek vagy annak, de nem irigykedés szinten. Szóval azt mondjátok ez személyiség függő, meg hogy mit tanul el? De olyan is lehetséges, hogy valaki csak negatív dolgokat lesett el a szüleitől egész gyerekkorában, aztán mégis megfogadja, hogy "én biztos nem leszek ilyen"
2020. júl. 1. 17:15
 7/10 anonim ***** válasza:

*De olyan is lehetséges, hogy valaki csak negatív dolgokat lesett el a szüleitől egész gyerekkorában, aztán mégis megfogadja, hogy "én biztos nem leszek ilyen"


Családi életnél lehet: Tehát elvált szülők gyereke tud épkézláb házasságot felmutatni, de pénznél nem. A pénzhez való hozzáállása az embernek mindig megmutatja a valós jellemét az embernek.

2020. júl. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azon múlik, hogy a szegénység vagy a vagyon mellé mkt ad a szülő, hogyan neveli az adott helyzetben a gyereket, hogy magyarázza el neki az adott helyzetet.


Én a tehetősebb oldalt erősítem, mindenki hőbörgött, hogy elkényeztetett szar vagyok, nem tanultam meg küzdeni és nem tudom a pénzt használni azért, mert kaptam a szüleimtől lakást... Aztán nálam szegényebb családból származó emberek között is vannak bőven, akik elszórják, ami csak a kezük ügyébe kerül, nem tanultak akkor sem, mikor volt lehetőségük és nem forgatták be semmi hasznosra a pénzük. És van a másik oldal, aki szintén szegényen kezdte, de élelmes és felelősségteljes, és kihajtotta magának azt a szintet, amit a szülei nem tudtak neki megadni.


Minden azon múlik, hogy a szülő hogy tálalja a helyzetet. Hogy a gyereket élvezetre vagy felelősségre tanítja.

2020. júl. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én és a bátyám szegény körülmények között nőttünk fel, immáron ő nagyon jó anyagi helyzetben van, én meg tanulok és mellette dolgozom (bár így is sokkal jobban élek, mint gyerekkoromban).

Ő elkölti azonnal a fizetését (dobfelszerelés, gitár - sose volt türelme megtanulni rajtuk; havonta külföldi utazások; drága hobbik amiket sose fejez be stb). Vett egy "státusz-szimbólum" autót, ami zabálja a pénzt, de ritkán használja, mert Budapesten nincs kedve dugóba ragadni minden nap.

Míg én spórolós vagyok (igyekszem nem smucig lenni), pl én sütöm a teljeskiörlésű zsemléket otthon, minden nap főzök (hogy ne az éttermi részen kelljen enni), csak heti 2x megyek edzőteremben (jó időben futok a patak körül heti 1-2 alkalommal). A hobbim olcsó (de cserébe nagyon szeretem), külföldre általában kihaltabb időszakban megyek (így olcsóbb és nincs tömegnyomor a turisták miatt). Se jogsim, se kocsim (Budapest belvárosában élek, minden közel van).

Sose volt előttünk jó szülői minta, a szüleink amint pénzt látnak, rögtön költik. Több hitelük van mai napig, amiket megint nem fizetnek, de cserébe van 5 kocsijuk és egy rakat felesleges dolguk.

2020. júl. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9-es: akkor ebben hasonlítunk, az én tesóm is szeret hülyeségeket venni, amire nincs is szüksége, csak meglátja, megtetszik neki és már rendeli is. Én azért átgondolom a vásárlás előtt, hogy biztos kell nekem ez a valami? Szóval akkor ez még családon belül is változhat.

7-es: ezt a jellem dolgot kifejtenéd bővebben?

2020. júl. 1. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!