Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vannak ennyien felháboro...

Miért vannak ennyien felháborodva, ha kilakoltatnak embereket?

Figyelt kérdés

nagyon sok ilyen eset volt. nem fizetett lakbért, ha bérlő volt, aztán ha övé a ház / lakás, akkro meg nem adózott, nem fizetett számlákat. Akkor ki kell lakoltatni. Ennyire egyszerű. Tényleg ilyen sok embernek nem tetszenek a szabályok és a törvények? Ennyi erővel ha valakinek nincs pénze akkor a bolti lopást is nézzék el neki? Ha nem fizeti a számlákat akkor nem használhatja. ha nem fizeti a kötelező biztosítást az autóra, akkor nem használhatja az autót. Ilyen egyszerű.


Velem is történt ilyen eset. Kisgyerekes család, nem fizették nálam a lakbért, de nem lehetett kilakoltatni őket a gyerek miatt. Akkor odamentünk családdal és pár kétajtós szekrény ismerőssel és szó szerint kiraktuk őket. Ne rajtunk élősködjenek. Utána tudjátok miket ránkzúdííotttak? Hogy hogy képzeljük ,hogy csak úgy kirekjuk őket, szerencsétlen embereket ráadásul kisgyerekkel. Aha tényleg? akkor menjenek lakni magához. Itt vannak. Persze egyből mondta, hogy nálam nincs hely... Hááát már nálam se. Nem fognak itt élősködni, miközben a rezsit is mi fizetjük.


2020. júl. 1. 15:52
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
a legvégén az egy párbeszéd egy szájkaratés facebookozóval, guyanis a feleségem kipsoztolta, hogy nagyon vigyázzanak, nehogy más is beleessen abba a hibába, hogy kisgyermekes családnak adnak ki bérbe lakást
2020. júl. 1. 15:56
 2/14 anonim ***** válasza:
99%

Körülmény függő.

Ha az illető valóban csak élősködik, tehát nem mutat még csak hajlandóságot se arra, hogy tartsa a saját részét, vagy ígérget hosszú időkig de nem tesz semmit, esetleg kihasznál egy olyan helyzetet ami miatt jogilag nem lehet kilakoltatni annál jogosnak érzem a kilakoltatást, illetve utóbbi esetben azt amit csináltál.


De ha rendes az albérlő, csak éppen elvesztette a munkahelyét, váratlan kiadások jöttek be, késik a fizetése vagy bármi, viszont szeretné rendezni és megteszi amit tud, simán adható neki haladék egy időre.

2020. júl. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Na igen esetfüggő a dolog. Nálunk is hallani rémtörténeteket, pl hogy a kedves albérlők mindent vitték ami mozdítható a lakásból, igaz azok nem a napon barnultak.

Vagy a mellettünk lévő lakás... Egész normálisnak tűntek, aztán voltak hangoskodások, meg mindenféle faszi járt fel, aztán mikor kiköltöztek 400 ezres kárt hagyták maguk után.

Mi is bérlők vagyunk, mindig mindent időben fizetünk, ha bármi van szólunk. A tulaj nagyon rendes,jó a kapcsolat. Ha valami oknál fogva megcsúsznánk biztos találnánk megoldást,kapnánk türelmi időt.

A kisgyerekeseket amúgy se szeretik, se az állatokat, mert hiába mosod a kutyát, annak szaga van, a kisgyerek után ha nem olyan pedáns a család, csak romot lehet takarítani. Ráadásul kitenni se lehet őket csak úgy.

A legfontosabb, hogy legyen normális szerződés, meg minden lepapírozva, mert az jogalap egy kilakoltatások.

2020. júl. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%

Nem akarok egy ilyen otromba troll-kérdésbe írkálni,de ez feljöütt bennem, és kimondottan a troll kérdezőnek személyesen:


Ma ők, holnap te.

2020. júl. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

#4 Nincs is jobb vitamódszer, mint letrollozni a kérdezőt, ugye? "Aki nem ért velem egyet, az hülye, tehát nekem van igazam."

Kérdező, abszolút igazat adok neked, pedig én is bérlő vagyok. Az embernek legyen már annyi tartaléka, hogy egy pár hónap kiesés nem vágja földhöz, akár bérlő, akár nem.

2020. júl. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Lehet hogy holnap ő, de nem valószínű hogy akkora tirpák lenne hogy ingyen akarna élni más lakásában amiért más dolgozott meg. Van jobb ötletem is, esetleg költözzenek hozzád
2020. júl. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jelenlegi helyzetben nem szorulok arra, hogy albérletbe költözzek. Van saját tulajdonú házam és egy lakásom örökségből amit kiadok. Ha a házamban nem fizetném holnaptól a villanyszámlát lekapcsolják az áramot. Mindennek van következménye.
2020. júl. 1. 17:18
 8/14 A kérdező kommentje:

És pont most a karantén időszak alatt annak a párnak akik épp a lakásban laktak a rezsi kivételével felfüggesztettük a bérleti költségeket, emrt tudtuk, hogy elveszítették az állásukat. Tudnátok milyen hálásak voltak!

De az, hogy direkt ott élősködnek rajtunk és a gyerek csak azért kell ,hogy legyen ingyé lakásuk, hát nagyot tévedtek. Kirakjuk mi magunk őket.

2020. júl. 1. 17:20
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Valahol megértelek, valahol meg rohadt rugalmatlan a rendszer... Én szabályoznám azt, hogy legyen évente egy vagy két hónap, amit ki lehet hagyni büntetlenül, anélkül, hogy ha az ember nem fizet hitelt vagy bérleti díjat vagy bármit, ne dobják ki vagy ne varrjanak a nyakába büntetést. Akár úgy is, hogy nagyobb összeget fizetne az ember arra a 10 hónapra elosztva, akár úgy, hogy utólag bevasalható legyen...


Szerintem ennyi engedmény mindenkinek járna, például karácsony (december) és/vagy szeptember (beiskolázás). Sok bérlő szerencsére hagyja, hogy a bérlői lelakják a kauciót, de nem mindenhol van ez így.


Nekem nincs ilyen problémám, de azért nem kellemes minden hónapban bekészülni az illeték részletének átutalásával, amit ha nem intézek el az adott hónap x napjáig, nem szaroznak, hanem egyösszegben behajtják kamatostól. Szerintem ez például szánalmas.


Amit viszont nem értek, az az, hogy ha valaki végrehajtás alatt álló házakat néz, mert jóval olcsóbbak, mint a piaci ár. És megszólják az illetőt, hogy jaaaj, de szemét, másokat erőszakkal vittek el onnan, én meg mások veszteségén nyerészkedek. Ugyan miért? Mert ő nem tartja a szerződést, nekem meg van pénzem? Ki a fszt érdekel, nem fogom megvenni és odaadni neki, mi vagyok én, Terézanya?

2020. júl. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, körülményfüggő, ahol rendszerint a hírek majdnem mindig csak egyoldalúan mutatja be a dolgokat.
2020. júl. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!