Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti beköltöznétek olyan lakásba...

Ti beköltöznétek olyan lakásba ahonnan kilakoltattak valakit?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy lakáshirdetésre a kerületben, de a tulaj azt mondta, hogy csak a hét második felében tudom megtekinteni, mert egyelőre neki sincs kulcsa még, albérlői vannak.

Na most a kerületi facebook oldalon láttam, hogy a hét második felében élőláncos tüntetést szerveznek azért hogy ne lakoltassanak ki egy lakót...és döbbenten láttam, hogy házszám, emelet stimmel.

Kicsit keresgéltem és látom, hogy devizás lakó, télen már el is árverezték a lakást, új tulaj van. Valószínűleg vele beszélhettem akkor.

Teljesen összeszorult a gyomrom amikor ezt megtudtam, mert bár közvetlen nincs közöm a dologhoz, mégis valahol rossz a tudat, hogy erőszakkal távolítanak el onnan valakit amit én majd egyszer az otthonomnak szeretnék nevezni. Illetve félek is kicsit attól, hogy a lakók leköpnének ha beköltöznénk.

Igazából az egy dolog, hogy nekünk nincs közünk hozzá, de az érzelmek el tudják ragadni az embert és az emberi agy nagyon kacifántos dolgokat tud kreálni. Egy-két lépcső és már az új tulajt is ki fogják átkozni, hogy megvette árverésen - feltehetően áron alul - a lakást és egyből tovább adja. Bevallom, ez egy kicsit nekem is "sok", de üzletileg okos dolog, a lakókat meg ígyis úgyis kilakoltatnák valaki miatt, ha nem ő, akkor más vette volna meg a lakást.

Nem tudom, hogy hogy álljak a dologhoz.

Ti mit gondoltok a helyzetről?



2018. máj. 7. 18:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
14%
Nem.
2018. máj. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%
Nem. Van más lakás, biztos vagyok benne. Nem igazán érdekel melyik szomszéd miért gyűlöl, de legalább hagy szolgálhassak rá. Úgy beköltözni hogy tüntettek ellene kész tökön rúgás magadnak. Annak ellenére hogy nem sajnálom a kilakoltatott illetőt. Nem szeretnél te a kerület új közellensége lenni.
2018. máj. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Ezt neked kell eldöntened! Megér neked egy jó üzletet és úgy élsz tovább, hogy az előző lakókat kilakoltáttak vagy átpasszolod másnak ezt az ajánlatot és lehet jóval drágábban találsz másik lakást?

Én személy szerint beköltöznék. Nem az én dolgom és nem is a szomszédoké, hogy az aktuális lakót miért lakoltatják ki. Mellesleg, ha fújolnának a szomszédok hivatkozhatsz arra is, hogy nem a te dolog vagy nem tudtál róla.

2018. máj. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Egyszerű , ha zavar akkor lemondod ha pont nem érdekel akkor kibérled . Nem érdemes túlfilózni ezt a témát és hasonló eseteket mert a világban sok minden így és ennyire nyíltan megy . Jog és az államok támogatja . ( A városokban falvakban építőiparra és szocpolra szervezetten képviselők ügyvédek megyei ügyészek rendőrök startoltak , a kedvezményezetteket átverték gagyi telket romokat kaptak és minden pénzt elvettek tőlük esetleg hitelt vetettek fel velük . Ez a 80as évektől napjainkig tart ) Sajnos nem minden tiszta egy folyamatban , legalábbis kevesebb fer ügy van mint cseles aljas üzlet .
2018. máj. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nem nagyon van a kerületben olyan 4 szobás lakás ami nem hallos, hanem 4 egész szobás. Főleg nem 30 millió alatt, ez meg 26. És venni akarnánk a feleségemmel, nem bérelni.

Pontosan ettől félek amit itt is tapasztalok, hogy nem én rakom ki a lakásából az illetőt, még csak a következő tulaj sem én vagyok, hisz az új tulaj télen már megvette, mégis közvetve, "harmad" vonalban is, de asszisztálok hozzá és simán gyűlölhetnek engem is azok akik kedvelték a kilakoltatott lakót.

2018. máj. 7. 18:31
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van.

Vegyél egy másikat 5 millióval többért.


Amúgy nem találsz olyan lakást, amelyiknek ne lenne valamilyen története.

Pl. megöltek valakit, öngyilkos lett a lakó, avagy simán csak meghaltak benne, de több tízezer lakáskilakoltatás is volt, van és lesz is.

2018. máj. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen, előfordulhatott volna az is, ha nem két utcával arrébb lakom, hogy nem is tudok az egészről, mert csak a kerületi facebook oldalon írtak róla...csak most már tudok. Nagy dilemma ez.
2018. máj. 7. 18:48
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez alapvetően attól függ mekkora erőt tudsz felmutatni.

Ha egy mulya málészájú alak vagy, akkor ne vedd meg, mert a szomszédok kikeszitenek, lelkiismeretfurdalásod lesz, a régi lakók pedig lehet megpróbálnak bosszút állni.

Ha viszont fizikailag és lelkileg is erős vagy, akkor vedd meg nyugodtan. Ha valaki ferdén néz rád vagy összesúg a hátad mögött, akkor készen kell állnod rendet tenni. Szükség esetén beköltözés után érdemes pár combosabb haverral erődemonstrációt tartani (házibuli), hogy tudja minden szomszéd merre hány méter.

2018. máj. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ezzel abszolút nem értek egyet. Nem vagyok egy liberális, békepárti elfogult, konfliktuskerülő ember, de az erőszak csak erőszakot szül. Egy lakóközösségbe történő beilleszkedés alapja nem lehet a farokméregetés. A házibulival is pont az ellenkezőjét érném el. Ideális esetben ha túl hangosak vagyunk, akkor átcsenget a szomszéd, de ha ilyen helyzet áll fenn, akkor simán kérdés nélkül kihívja a rendőröket. Láttam már ilyen elmérgesedett szomszédi viszonyt egyik barátomnál. Sehova sem vezet.
2018. máj. 7. 19:17
 10/21 Metionin ***** válasza:
100%
Figyelj, ha nem a mostani tulaj veszi meg, akkor valaki más. Ha nem neked adja el, akkor valaki másnak. Azok az emberek ígyis-úgyis ki lettek volna lakoltatva. Vedd meg.
2018. máj. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!