Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit tennétek ilyen reményte...

Ti mit tennétek ilyen reménytelen helyzetben? Hogy lehet megmenekülni egy ilyen pokoli helyzetből?

Figyelt kérdés

[link]

Döbbenetes, hogy Európa közepén 2019-ben ilyen megtörténhet. 😡

Konkrét forgatókönyvre/lépések sorozatára lennék kíváncsi, hogy ki mit tenne, hogy mentse az életét. A "velem nem történhet meg"/"elmennék egy jó ismerősömhöz és ő segítene mindenben" meg hasonló irreleváns válaszok nem érdekelnek!



2019. júl. 23. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit tennek...borzalmas hogy ez tortenhet...
2019. júl. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Én azzal kezdeném, hogy aki hitelt vesz fel bármire is, azt onnantól nem tudom sajnálni. Én sváb családban nőttem fel, ahol mindenki kuporgatott, spórolt, beosztott, és soha nem nyújtóztunk túl annál, mint ahova a takarónk ér. Szűkölködtünk, nélkülöztünk, nagyszüleim konkrétan egy 60 négyzetméteres albérletben éltek 8-an, hogy össze tudjanak spórolni egy lakásra, ami 12 év után össze is jött. Tehát, onnantól hogy valaki hitelt vesz föl, onnantól vállaljon minden, MINDEN felelősséget, és kalkuláljon MINDENNEL, mert BÁRMI BÁRMIKOR MEGTÖRTÉNHET, mint ahogy ebből a példából is kiderül. De hogy a kérdésre is válaszoljak, én a nő helyében kampányt rendeznék a médiában, és közösségi médiában. Sok empatikus(nak tetszelgő) ember van a világon, biztos segítenének páran.
2019. júl. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Hitel mellé kötelezővé tenném a hitelbiztosítást, ebben az esetben sokat segített volna.
2019. júl. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom, de hitel mellé kötelező is volt életbiztosítást kötni annak idején, legalábbis úgy emlékszem. Itt hogyhogy nem írta elő ezt a bank?

Azt sem értem, hogyha a gép hibás volt, akkor hogyhogy nem kell fizetnie a cégnek kártérítést, akár életjáradékot az asszony számára? Illetve általában nem is a cég fizet, hanem felelősségbiztosítása van ilyenre és a biztosító fizet.

Ezen kívül egy kézzel is lehet dolgozni, ha nem is ugyanazt, mint előtte. Egy sort sem olvastam róla, hogy állást keresett volna a hölgy. Mint megváltozott munkaképességű, lehetősége lett volna támogatott átképzést elvégeznie, ill. leendő munkáltatója kedvezményt kapott volna, ha alkalmazza őt. De ha csak ül otthon, akkor tényleg nem lesz állása, a bank meg átadja egy végrehajtónak az ügyét és a lehető legrosszabbul jár.


Én ismertem egy születésétől fogva félkezű embert, aki egyetemet végzett, biológus mérnök lett, tudományos munkát végzett, paralimpián is indult, mellette felesége lett és 4 gyerekük (!) született. Autót is tudott vezetni. A döntő az egyén hozzáállása.

2019. júl. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4: Azzal ugye tisztában vagy, hogy nem lehet mindenki nemhogy biomérnök/orvos/jogász stb., de egyszerű mezei diplomát végzett emberke sem, mert valakinek egyszerűen nincs annyi esze és képessége. Lehet ennek a nőnek semmi szakmája nem volt és "tök egyszerű" egy ilyen baleset után azonnal kitanulni mondjuk egy mérlegképes könyvelőnek, ha még ahhoz sincs képessége. A fizikai munka világa pedig ezzel a tragédiával bezárult előtte.
2019. júl. 23. 16:04
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

Félreérthető volt a hsz-om vége. Természetesen én se gondolom, hogy a tésztagyári munka után egyetemet végezzen el. De nem hiszem el, hogy ne lenne olyan középfokú végzettség, amit egy kézzel is el tud látni és képes lenne elvégezni.

Egyébként inkább azt akartam hangsúlyozni, hogy 4 gyerekes családapa is éehet nagyobb teljesítmény egy kézzel, .

Azt írtad, konkrét forgatókönyvre lennél kíváncsi.

Nos, ha nem jutna eszembe semmi jó szakma, amit egy kézzel lehet végezni, akkor pont a mozgássérültek egyesületét keresném meg. Ők biztos sokféle szakmát felsorolnának, olyanokat, amikre most sem te, sem én nem gondolunk.

2019. júl. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%

Véletlenül elküldte. Újraírom:


Félreérthető volt a hsz-om vége. Természetesen én se gondolom, hogy a tésztagyári munka után egyetemet végezzen valaki. De nem hiszem el, hogy ne lenne olyan középfokú végzettség, amit egy kézzel is el tud látni és képes lenne elvégezni.


Egyébként inkább azt akartam hangsúlyozni, hogy 4 gyerekes családapaként is helyt állt egy kézzel. Szerintem ez sokkal nagyobb teljesítmény, mint egyetemet elvégezni akárhány kézzel.


Azt írtad, konkrét forgatókönyvre lennél kíváncsi.


Nos, ha nem jutna eszembe semmi jó szakma, amit egy kézzel lehet végezni, akkor pont a mozgássérültek egyesületét keresném meg. Ők biztos sokféle szakmát felsorolnának, olyanokat, amikre most sem te, sem én nem gondolunk. Biztos segítenének abban is, hogy hogyan lehet átképzésre jelentkezni, ill. támogatást igényelni. Hogy milyen kedvezmények illetik meg a munkáltatót, ha megváltozott munkaképességűt foglalkoztat. Mert lehet, hogy ő nem is tudja, de egy állásinterjún el lehet neki mondani, és máris egy érvvel több van mellette. Talán konkrét cégeket is mondanának, ahol érdemes próbálkozni.

Elhiszem, hogy Tiszaújvárosban nehezebb állást találni, mint a nálunk, Győrben, de én legalábbis küzdenék, hogy valamit találjak, ill. olyat tanuljak, amivel van esélyem találni állást.


Engem az döbbentett meg, hogy a cikkben csak arról van szó, hogy milyen segélyt, rokkantsági ellátást kaphat. Tehát ingyenpénzt az államtól. Miközben mindkét lába és jobb karja ép, szellemileg pedig semmi gondja.

És természetesen az sem két nap, mire a hitel nem-fizetésétől az árverezésig jutnak. A hölgynek addig kellett volna ez ellen tennie. Sajnos nagyon azt érzem rajta, hogy csak ült otthon és várt a csodára, hogy állambácsi majd kifizet mindent helyette, majd ad neki ellátást stb. Ez nekem nagyon ellenszenves hozzáállás!

2019. júl. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Ha rossz volt a gép és a nőnek adtak igazat, akkor se értem, hogy miért nyúlt oda működés közben. Bár nem ismerem a gépet, az jutott eszembe, hogy balesetvédelmi oktatáson az első dolog az, hogy ha be van kapcsolva a gép, nem nyúlkálunk bele.
2021. máj. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!