Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van valami jópofa gyerekkori...

Van valami jópofa gyerekkori emléketek az akkori gondolataitokról?

Figyelt kérdés
Kicsit érthetőbben leírok egy példát: én kicsi gyerekként azt hittem, hogy valami kolosszális kitartású emberek kalapácsolnak a környéken, a nap 24 órájában, mert mindig hallottam valamiféle kattogást, ami távoli kopácsolásnak tűnt. Később jöttem csak rá, hogy az a falióra kattogása, ami behallatszik a gyerekszobába is... De a mai napig él a fejemben, mit vizionáltam magam elé, bármikor is hallottam: két kitartó öregembert, akik egy óriási szegecset kalapálnak folyamatosan, legyen este vagy reggel, elalvás előtt és kelés után, mindig hallom. De gyerekként például hallottam a szívdobogásomat. Arról is mit összefantáziálgattam, hogy mi lehet... Nektek van valami efféle gyerekkori agymenés, amire a mai napig emlékeztek? Valami, amit baromira félre hittetek annó, és ma már vicces belegondolni?

2020. júl. 1. 21:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, egy mégis beugrott, bár ez nem a legjobb.


Mikor kisgyerekként néztem a tévében a Scooby-Doo rajzfilmsorozatot, mindig úgy értettem a főcímdal egyik sorát, hogy "Nyomás kapd el hát, végre hagyjuk a Dunát!".

Persze tudom, hogy mitől volt ez. Csak a budapesti nagymamánknál tudtunk Cartoon Networköt nézni, (mert a mi tévénk otthon csak a jó öreg RTL-TV2-M1 szenthármast fogta), és azt olyan ovis fejjel már tudtam, hogy Dunának hívják azt a folyót, ahol mindig áthaladtunk a 7-es busszal a Keletitől a mamám felé.

Aztán mikor egyszer otthon hangosan elénekeltem ezt a dalt, a szüleim nevetve elmagyarázták, hogy valójában "dumát" mondanak abban a bizonyos sorban.

Pedig én a fejemben már rég megszültem azt a jelenetet, ahogy Fred, Vilma, Diana, Bozont és Scooby az Erzsébet híd korlátjának támaszkodva gyönyörködnek a Dunában, valaki pedig sürgeti őket, hogy haladjanak már, erre nincs idő!

2020. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
@10 Az épületeset én is pont így gondoltam. xD
2020. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Az épületeset én néha még most is elképzelem :D Mármint attól már nem félek, hogy random rámdőlne az utcán bármilyen épület, de el szoktam játszani a gondolattal, hogy vajon elérnének -e hozzám, ha most csak úgy felém dőlnének?
2020. júl. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%
Ha éjszaka a lábamat a takaróm alatt tartom, akkor a szobámban mászkáló szörnyek nem vesznek észre.
2020. júl. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
volt egy doktor bácsi, akinek a rendelője egy régi házban volt. Hatalmas belmagassággal. A folyosó végén volt egy nagy, két szárnyú, fehér ajtó. Meg voltam győződve arról, hogy az ajtó mögött beteg gyerekek alszanak, emeletes ágyakon, és minden takarónak más mintája van. A bácsi pedig onnan hívja be őket a rendelőbe. Fogalmam sincs, milyen alapon gondoltam ezt. Nem emlékszem az okára. Ritkán jártunk annál a doktor bácsinál. Mikor idősebb koromban elmentünk oda, már tudtam, hogy a kitalációm lehetetlen. (Addigra megtanultam különbséget tenni kórház és rendelő között. XD) és akkor már nagyon tudni akartam mi van a nagy fehér ajtó mögött, ha nem bent alvós gyerekek..... WC volt.... kicsit sem lelombozó XD
2020. júl. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nekem hirtelen néhány furcsa szavam jutott eszembe. Például azt mondtam, hogy “harvad” a virág, a főtt tojást golyós tojásként emlegettem és kizárólag csak a fehérjét voltam hajlandó megenni, az egészben hagyott almát pedig bogyós almának hívtam.

+ sztori: Óvónéni az oviban megkérdezett mindenkit, hogy az anyukáját vagy az apukáját szereti jobban, én pedig elmondások alapján kioktattam, hogy lehet ilyen kérdést feltenni, amikor én nem tudok különbséget tenni a két szülőm között.

2020. júl. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kicsi voltam dédimamám azt mondta ha rossz leszek bezár a szekrénybe( régi hatalmas akasztós) sötèt volt benne teljesen,és elhittem.anya azt mondta a csoki a hűtőben megharap.( mert recés volt a végein a csomagolás,mint a fogak) és elhittem.más gyerekek,adtak egy kiskanál sót,hogy egyem meg tényleg finom,hát sírtam nagyon utána :p még bigyóba pisiltem és meg akartam ott fogni magam,mamám mondta,ne nyúlj hozzá mert meghalsz" és elhittem.
2020. júl. 2. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!