Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen veszély leselkedik...

Milyen veszély leselkedik azokra, akik megnyerik a lottó fődíjat?

Figyelt kérdés

Gondolok itt álszent barátokra, ellenségekre, bűnözőkre, stb...

Mit kell ilyenkor a nyertesnek tennie a biztonsága érdekében?



2020. júl. 2. 01:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%

Amit én tennék, mondjuk 500.000 milliónál:

- Amíg nincs a számlámon az összeg, semmit sem csinálnék. Nem mondanám el senkinek, nem mondanék fel a munkahelyemen.

- Ha megjött, akkor még 1-2 hétig, vagy akár 1 hónapig is élném az életem. Pár apróságot vennék csak, mondjuk szeretem a spécibb söröket és vennék pár drágát. De, semmi kocsit vagy ilyesmit.

- Nekiállnék megszellőztetni itt-ott valami mesét. Pl. munkahelyen olyat, hogy lehet, hogy kapok külföldön egy új állást vagy ilyesmi. Ha felmondanék, akkor nem jönnének páran utánam kuncsorogni pénzt és nem irigykednének.

- Utána néznék a bankokban, hogy hol érné meg a pénzt betenni. 100 milliót betennék, mert még a minimális kamata is elég szépen hozna. És, legalább a semmire is jönne vissza pénz.

- Aztán felmondanék és vennék dolgokat. Ez már egyéni preferencia, hogy mit és mennyit. Én vennék mondjuk egy kb. 20-30 millás lakást a fővárosban és egy hasonló kategóriájú házat vidéken. Meg egy kocsit. Nálam ennyi lenne a nagyobb költés, mert nincs igényem rá. A könyveket szeretem, de azok nem kerülnek milliókba, a sörök sem. Ezek mellett még 1-2 emberrel végre tudnék több időt tölteni, szóval kicsit utazgatnék is és mivel nem vonz, ezért az 5 csillagos szállodák helyett otthonos, olcsó apartmanokban aludnék.


És mindenképp csinálnék valamit. Nem engedném, hogy belesüppedjek a semmittevésbe, mert az megöli kicsit az ember lelkét.

2020. júl. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%
állítólag maffiózók rád szállhatnak. Mert ki tudják deríteni ki nyerte könnyedén. egyszer olvastam ilyet. és aztán megtörnek. de hogy igaz r azt nem tudom én sose nyertem semmit. még ezer forintot se.
2020. júl. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
82%
*igaz e azt nem tudom
2020. júl. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem az alvilagi alakoktol kell felni, hanem a kedves ismerosoktol. Mindenkit kiforgatna magabol a gondolat, hogy az ismerosuk minden problemajukat meg tudna oldani. De ha elkezdene segiteni, utana jonne a celzas, hogy ez is kell, meg az is. Es nem egy ismeros van.

Masik veszely a nyertes sajat maga. Szerintem nem mindenkit ront meg a penz. Aki gyenge jellem, tul egyszeru, az elszorja rovid ido alatt. De mas meg nem. Van, aki a regi munkajat sem hagyja ott, mert nem akar mas ember lenni.

2020. júl. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A nyertes akkor teszi magával a legjobbat, ha tartja a pofáját és a cselekményeit, költekezési szokásait is olyan mederben tartja, amelyből a külső szemlélő nem gyanítja a szerencséjét. A hencegés a leginkább önveszélyes. Onnan sejthető, hogy rosszul csinál valamit az ember, ha szépen sorban előkerülnek a semmiből az "új-zélandi barátok". Elkezdik körbe zsongani az embert a hétpróbás képmutató, hazug, alattomos, szélhámos szemétládák... Nem baj, ha több lábon áll a nyertes. Nem tart tulon túl nagy összeget egy bankban. Vállalkozóként több vállalkozást futtat. Nem ad senkinek kölcsön. Utóbbi hibát nagyon sokan el szokták követni. Bár szép dolog a (fele)barátság, de akik ilyen formán ráakaszkodnak valakire, azokat már egy életre nem vakarod le magadról és jellemző a helyzettel való tudatos visszaélésük a kölcsönökért folyamodóknak. "Neked úgy sem hiányzik..." Az aránytalanul gáláns ajándékozási szokások is árulkodó jelek, amelyre rácuppannak az élősködők. Észnél kell lenni, - a pénz világában nincs "legjobb barát"! Adakozásnál nagyon fontos, hogy olyan partnerrel álljon szóba a nyertes, aki ténylegesen diszkrét, - legjobb a névtelenség egy külön, erre a célra alkalomszerűen létrehozott számla igénybevételével.
2020. júl. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A legnagyobb veszély a családtagokat fenyegeti. A bűnöző sem hülye, tisztában van vele, hogy nem otthon a párnacihában őrzöd a lóvét. Tehát valamivel rá kell kényszerítsen, hogy adjál belőle. Ez pedig legkönnyebben egy számodra fontos személy elrablásával érhető el.
2020. júl. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Persze állítólag úgy tör meg a maffia hogy a családod életére is törnek. Nemcsak téged csinálnak ki. Így inkább oda adja a nyereményt az ember mert mondjuk a felesége vagy a gyerekei élete többet ér. Ilyeneket olvastam már lófsz tudja hol. De én simán el tudom képzelni. Annyi rossz történik ebben a világban, hogy én már ezen meg sem lepődnék.
2020. júl. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az igazi maffia több száz milliárd dollárral meg euróval meg még jó sok mindennel rendelkezik. Még lehet kevesett mondtam. Nem hiszem hogy kéne nekik a szar 2 milliárd forintban nekik az apró pénz. Plusz azért sok ember rendelkezik simán ennél többel is. Például itt az új őrület a bitcoin. A legtöbb bitcoin bálna dollár milliárdos a bitcoinnnak köszönhetően. 100 milliárd dollár meg ilyenekről beszélünk. Akkor inkább azokat keresnék fel még a bitcoint könnyebb is lenne elszedni tőlük. De ez csak egy példa. Sok ember van akinek egy két milliárd forint csak aprópénz.
2021. nov. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!