Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Általánosságban kikre leselked...

Általánosságban kikre leselkedik kevesebb veszély; a félrevonulva élő törzsekre vagy a modern világba élő emberekre (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam, ez e a helyes kategória; ha nem, elnézést Mindenkitől!


Nem rasszista kérdés (ebből kiindulva rasszista válaszokat se várok).


Illetve tudom, hogy csacsiságnak tűnik, de igyekszem a lehető legértelmesebben negfogalnazni azt, amire kíváncsi volnék.


Volt egy videó, ahol felvázolták, milyen lenne, ha nem lenne többet Internet; pánikhoz, fosztogatáshoz, ételhiányhoz, stb vezetne.


A végén elmondták, akik nem éreznék meg a hiányát, azok a félrevonultan élő törzsek lennének (mivel ők nem használnak netet).


Elkezdtem gondolkozni, a bolygónkon általánosságban ők vannak nagyobb biztonságban (lévén az önellátásra képesek önmaguk és az, ami nekünk tragédiához vezetne, nekik meg se kottyanna) vagy nem (általánosságban, a gyógyászat meg hasonlók miatt)?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2019. márc. 14. 22:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Még az jutott eszembe; egy nem félrevonult törzsben élő ember felnőttként könnyedén tudna alkalmazkodni egy olyan életstílushoz biológiailag?
2019. márc. 14. 22:04
 2/8 anonim ***** válasza:

Felnőttként már nem könnyen.

És minél nagyobb tömegű, sokfélébb és fejlettebb egy embercsoport, annál nagyobb biztonságban van.

2019. márc. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Adtam zöld kezet.
2019. márc. 14. 22:47
 4/8 anonim válasza:
100%
A szentinelézek várható élettartama jó ha 40 év, a japánoké ennek legalább duplája.
2019. márc. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Adtam zöld kezet.
2019. márc. 14. 23:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A vírusok mindenhova eljuthatnak, de a modern technológiával (oltás) védettséget is elérhetünk.
2019. márc. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
Tök mindegy a várható élettartam simán lehet jobb 40 év ha azt boldogon szabadon és egészségesen éled le mint 80 év tele stresszel idegeskedéssel hajtással és lerobbanva élsz kb 50 éves korodtól
2019. márc. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elég stresszes, ha esetleg nyolc, tíz napig nem tud valaki élelmet szerezni, de megnyugtatja a ráhulló zápor paskolása, az már igaz.

Rákban nemigen lesz része, mert előbb elviszi a malária, az álomkór, a lepra, a tbc, meg a hasonlók, hacsak a sámán nem járja el érte a törzsi táncot.

Baleset ezeket is gyakran éri, mert veszélyes helyen élnek.

Manapság csak a világtól távoli helyeken maradt meg ilyen elszigetelten a civilizációtól a primitív életforma, az Amazonasi őserdőben, de ott a vadászra is vadásznak, meg bárkit megcsíphet mérges rovar, kígyó, pók, attól függetlenül, hogy ismeri az környezetét.

A civilizált életben mindent igyekszünk biztonságossá tenni és ha valaki betartja a szabályokat, akkor biztonságban van többnyire. A balesetek csak csekély százalékokban jelentkeznek.

A modern kommunikációs dolgokról le lehet szokni, én szoktam néha elvonulni vadregényes helyekre, távol a civilizációtól, de azért viszek magammal megfelelő öltözéket, acélpengés bicskát, katonai sátrat, elemlámpát, príma horgászcuccot, kávét, lisztet, gyulai kolbászt is, meg elemlámpát, távcsövet, öngyújtót és a biztonság okáért mobilt is, ha nem is használom, gyakran fel sem veszem, ha nem fontos és tudom, hogy ki hív.

Azért én nem a dzsungelbe megyek ilyenkor, nem kell félnem vadállatoktól, meg akkor megyek, amikor az időjárás is alkalmas és nem hónapokra, évekre.

Az ilyen passzió más kérdés, meg azon túl, hogy már a kocsiban is van elsősegély készlet, alapgyógyszereket viszek magammal és tudom is őket használni, meg egy csomó betegséget is megelőzhetek, ha ismerem a módját, például ha nem bolti vizet használok, mindig szigorúan felforralom és elüzetesen alaposan tájékozódok a vízlelőhely minőségéről.

Na persze konzerv is van nálam ilyenkor, meg tartós kenyér, na ez a civilizációtól távoli, de mégis minden ízében arra támaszkodó élet az tényleg príma, de nem olcsó hobby, meg kell keresni rá a pénzt, biztosíthatlak.

2019. márc. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!