Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha aggódok a...

Mit tegyek, ha aggódok a jövőm miatt és félek is a jövőmtől? Nem is akarok felnőni.

Figyelt kérdés

Rendesen rettegek, ha a jövőmre gondolok, mivel nem látom valami fényesnek.

Titkárnőnek tanulok. Egy titkárnő egy hónapban 170-200 ezret keres egy hónapban, amiből alig lehet félretenni, és még házat se lehet venni. Félek attól, hogy egy lúzer leszek, aki még 25-30 évesen is az anyjáéknál fog lakni. Mivel nem vagyok valami hú de szép egy teremtés, így csak az alja munkahelyekre fognak felvenni, és az is kérdéses, hogy a 150 ezret megkapom-e egy hónapban.

Gondoltam már arra is, hogy továbbtanulok, de a gimit is alig bírom, az egyetemen meg elvéreznék. Meg aki egyetemet vagy főiskolát végzett, az se biztos, hogy többet keres, mint aki nem.

És egy konkrét életcélom sincs. Hogy hogyan tovább. Vagy hogy mit akarok az élettől. Merre. Álmaim vannak, de nem reálisak.

Félek attól is, hogy lesz-e társam. 16-17 éves vagyok, nem kellek senkinek se, mindenkitől csak a rosszat kapom és nem hiszem, hogy 18 éves koromra kiszépülnék és lenne egy pasim, akivel lehetne tervezni. Ha lesz is párkapcsolatom, akkor biztos ő is olyan selejt lesz, mint én, és nekem belé kell kapaszkodnom, mert nincs más választási lehetőségem, mint anyámnak.



2020. júl. 3. 23:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj semmit. Fiatal vagy még, bármi lehet. Ti, mai tizenévesek fényévekkel okosabbak vagytok, mint mi ilyen korunkban. 30 éve még nem volt internet, hogy rajta mindenféle melót meg tudjunk nézni. Akkoriban születni is szerencsésen kellett.
2020. júl. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

Ha félsz, hogy lúzer leszel, akkor változtass a szokásaidon, tanulmányaidon, ismereteiden, hogy ne legyél lúzer.


Az ember mindig fejlődőképes, húszévesen, harmincévesen, hatvanévesen is.

Csak akarni kell, és nem azt nézni, mit nem tudsz elérni, hanem azt, hogy mit igen.

2020. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 17 éves vagyok es en is nagyon felek ezektol. Pl. Mivan ha a szakmamban nem talalok munkat?(turisztika). Nem mennek konnyen annyira az idegen nyelvek(vagyis olyan is-is). Fosulit 2 nyelvvizzgaval kell elhagynom 😬.

Tudom, hogy eleg sok idom van erre meg, de en is mostanaban kezdtem el csak ezeken gondolkodni es elegge aggaszt.

Nem vagy egyedul ezzel:(

2020. júl. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!