Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért rossz dolog az, ha egy...

Miért rossz dolog az, ha egy gyerek/kamasz túl hamar akar "felnőni"?

Figyelt kérdés
sokat egyenesen felháboritónak, megvetni való dolognak tartják az ilyesmit

2017. júl. 19. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

mire gondolsz?


én attól mászok a falra, hogy kb mind azt mondja magára, hogy "érettebb a koránál"

attól, mert nem iszik alkoholt, nem érettebb!

minden korosztályban vannak ilyen és olyan emberek, nem lesz valaki érett attól, mert nem iszik, vagy nem jár el otthonról

2017. júl. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még senkitől nem hallottam hogy baj ha egy kamasz fel akar nőni ezért dolgozik, meg nem a szüleitől kér mindig pénzt.
2017. júl. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért tartják felháborítónak, mert ált. aki hamar fel akar nőni, annak valótlan elképzelései vannak a felnőtt életről. A TV-ben gyakran kiparodizált, de sajnos az életben is sokszor előforduló tévképzet a kamaszoknál, hogy felnőttnek lenni a dugással, ivással és érzéketlenséggel egyenlő stb. stb.


Aztán aki úgy akar hamar felnőtt lenni, hogy dolgozni akar, szintet akar lépni stb. azokra általában büszkék a szülők és tanárok.

2017. júl. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert a felnőttségnek csak a pozitív oldalát szeretnék és az képmutatás.

Alkohol és cigi de apu pénzéből?

Az "én életem" de anyu főz és mos rá.

"Sose csinálhatom azt amit akarok" de mégsem kell napi 8 óra munka után lakást kertet rendben tartani, számlát fizetni ügyet intézni, kolykokre főzni, mosni...

"Az az én pénzem, miért nem költhetem arra amire akarom.." -hogyne lenne az övé, hisz ő keres.... Ja nem.

Felnőttként egy nyaralás is folyamatos szervezés főleg külföldön gyerekkel az ember nyakán, sosincs megállás..


Ja és az uberalles, gyereknek lenni felelőtlen és kényelmes ezért nagyon jó dolog. Ez sokaknak hiányzik ezért butaságnak tartják, hogy egy gyerek ne használja ki azt a rövid gyerek korát.

2017. júl. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
utolsóval értek egyet. legtöbbször ez a túl hamar felnőni dolog közben csak azt felejtik el, hogy még mindig nem a saját lábán áll, hanem otthon eltartják, veszik neki a kaját, mosnak rá stb., és ezt azért mégis teljesen természetesnek veszi.
2017. júl. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem megvetés, csak aki érti az egész "felnőttséget", az tudja, hogy ez nem annyira pozitívum az egyénnek. A gyerekkor ezért gyerekkor (és gyerekkori privilégium), mert a gyermeki / fiatalkori) tapasztalatlanság a megfelelő fejlettségi és életkori szintből fakad, így hiteltelen, ha túlságosan felnőttként viselkedsz (hiszen életkori tapasztalatlanságból fakadóan nem lehetsz eléggé felnőtt, hiába mutatod). Ez így ellenérzést kelt.
2017. júl. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%

Azért tartják rossz dolognak, mert idióták. Mára már akármit csinál egy tinédzser az rossz, mindig csak az ellenkezőjét akarják hogy csinálják.

Sokat gépezik a gyerek: Mehetne ki játszani, ismerkedni emberekkel.

Sokat lóg otthonról: Maradjon otthon sokat, ne csavarogjon.

Legyenek jók a jegyei, ha azok jók, akkor segítsen otthon a házimunkában, ha ezt mind megcsinálja a szülők kedvéért, akkor a szülők meg sajnálni kezdik hogy nem tudott kibontakozni, sosem volt az amit ő akart mert mindig ráparancsoltak mindent, stb stb.

2017. júl. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Üdv!

1. Még nem tudja mit jelen, az hogy "felnőni". Tehát nem tudja mit akar. A szülők meg maguk sem tudják, hogy már felnöttek-e, csak az az érzésük, hogy valamit elmulasztottak, rosszul csináltak.

2. Egyébként a kérdésedben benne van a válasz:

Túl hamar -azt jeleni, nem akkor amikor eljön az ideje. Mindennek meg van a normális menete. Ha azt nem tartod be, összeszedhetsz komplexusokat, tévhiteket úgy, hogy aztán egész életedben viszed végig, és nem érted mi nem működik körülötted.. mert annak idején nem élted meg. (ismered a kifejezést: nem volt gyerekszobája)

2017. júl. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!