Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rád hogy hat az az eladói...

Rád hogy hat az az eladói praktika, mikor egy boltban azt látod, hogy egy áru 9999 Ft-ba kerül? Könnyebben megveszed, mintha 10 000 lenne odaírva?

Figyelt kérdés

2020. júl. 10. 13:26
A kérdező szavazást indított:
Igen, sokszor csak a "négyjegyű" számot realizálom.
Nem, gondolatban mindig kerekítek.
36 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Azért ez nem ilyen egyszerű. Gondolatban mindig kerekítek, de tudat alatt valószínűleg hat rám a dolog úgy, hogy észre se veszem.
2020. júl. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván az a lényege az ilyen marketingfogásoknak, hogy tudat alatt hassanak. Hiszen ha észrevennéd hogy emiatt vetted meg az adott terméket, akkor időben tudnál eszmélni és elgondolkodni rajta.
2020. júl. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Tudat alatt mindenkire hat, azokra is, akik a nemre szavaztak.
2020. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#3. Arra például nem biztos, hogy hát, akinek egyáltalán nem szempont az ár, mert annyira sok pénze van... De ez csak egy példa.
2020. júl. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. Az számít, hogy az a bizonyos áru megér-e ennyit. Pl. a napokban valamit már 7999-ért sem vettem meg, mert úgy éreztem, az "szinte már egy tízes", és nem ér annyit.
2020. júl. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sehogy. Nagyjából képben vagyok, hogy mi mennyibe kerül és nekem mennyit ér meg. Ez alapján vásárolok, plusz általában fix boltokba járok, ahol tudom, hogy mi és hol olcsóbb. Az akciós újságokat is átnézem előtte.


Amikor rákapott ezekre a marketinges dolgokra a média, akkor szenzációhajhászként lehozták a cikkeket és sokan megragadtak ezekkel kapcsolatban 10 évvel ezelőtti szinten. Az a helyzet, hogy ezek a marketinges csodák egyáltalán nem hatnak mindenkire és még a marketingesek sem mondták ezt soha. Azt írni, hogy ezek mindenkire hatnak tudat alatt, lényegében annyit jelent, hogy az illető utána sem olvasott a dolognak.

2020. júl. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem hat rám. Mindig az olcsóbbra, de jobb minőségre próbálok törekedni, és nem veszek meg semmit ami miatt nem mentem be a boltba.
2020. júl. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Megszoktam, de zavaró ez a 9 végződés.
2020. júl. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Rám az 50%-os engedmények hatnak. Föleg ha olyan termekekre vonatkozik amiket amugy is hasznàlok.(krémek meg egyeb illatszerek de ruhàzat is)
2020. júl. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Automatikusan 10000-nek látja a szemem. Amúgy nem számít, mert ebben az árkategóriában előre tervezek, hasonlítgatom egy ideig az árakat és a választékot, nem dobok ki csak úgy tízezret valamire, amit meglátok egy polcon.
2020. júl. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!