Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy erőszakos 190 cm...

Ha egy erőszakos 190 cm magas, kigyúrt nő egy férfira támad, és neki megy verekedni mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Pl. azért, mert a pasi megbántotta a húgát, aki szerelmes belé.


Önvédelemből visszaüthet a férfi azon az alapon, hogy egy ilyen nagydarab nőnek nem okoz túl nagy fizikai fájdalmat, vagy fusson el, esetleg hagyja magát, mert még egy ilyen nőt is illetlenség megütni?



#verekedés #Pankrátor nő
2020. júl. 13. 14:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ismertem egy ilyesmi nőt, amikor gyerek voltam. Az osztalytársnőm anyjának volt a testvére, ha jól emlékszem.


Kb. 185 cm magas, nagyradab nó voltam. A hajtát rövidre nyírva hordta, ujjatlan pólóban, farmerban járkált, és a vállán tetoválás volt.


Hát ha az bevágott volna egy pasinak...

2020. júl. 13. 14:30
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az önvédelem jogos lenne.
2020. júl. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A büntetőjog nem tesz különbséget a közvetlenül intézett jogtalan támadást megkezdő neme között. Ugyanok a szabályok vonatkoznak rá a jogos védelem elve szerint.
2020. júl. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
paprikaspray
2020. júl. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
34%
Vajon hol olvassuk, hogy ez a megoldás? Jézus mikor, milyen esetre mondta, hogy ilyet alkalmazhat egy keresztény életet élő? Nem de a szeretet jegyében kell tisztázni és megbeszélni az esetet? Ha pedig bűntény történt, akkor lehet a hatóságoknak jelezni. DE Jézus nem adott felhatalmazást önbiráskodásra.
2020. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy rossz kategóriába írtam ki a kérdést... Így már értem a 6-os kommentelőt xD
2020. júl. 13. 15:13
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagy gyerek, ha megüt viselje a következményét.
2020. júl. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyival szeretném kiegészíteni a hármas választ hogy a támadással azonos mértékben szabad önvédelmet foganatosítani, a nemekre ez természetesen nincs hatással de ha a nő ököllel támad, te pedig leszúrod, vagy lelövöd, akkor már mérlegelés kérdése lesz hogy ez mennyire volt jogos. Ha a nő ököllel támad és te ugyanúgy védekezel akkor egyértelmű lesz a helyzet és jogos önvédelem.
2020. júl. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszek a nemek közti egyenlőségben, szóval marhára nem érdekel, hogy férfi vagy nő támad rám. Ha gyengébb vagyok, futok ahogy tudok, ha erre nincs lehetőség és/vagy van esélyem, akkor alaposan megjárja.
2020. júl. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Imádkozz!
2020. júl. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!