Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A végeláthatatlan emberi...

A végeláthatatlan emberi ostobaság - edzés miatt feláldozni alvást?

Figyelt kérdés

Van egy lakótársam, amit bírok amúgy, de van számomra egy teljesen értelmetlen és érthetetlen szokása - heti 3 hétköznap elmegy reggel másfél órát munka előtt edzeni. Erre konkrétan pénteken is képes, ráadásul akármilyen az idő, ő megteszi.

Belegondoltam abba, én sport nélkül, de normálisabb alvással mennyivel egészségesebb lehetek - lehet, hogy van egy 10-15 kg súlykülönbség, de maga a tudat, hogy nem kell a reggeleimnek a kukába mennie a hóbortom miatt.


ápr. 26. 07:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Inkább güggjön ettol mint drogoktol. Nagyon is helyes jó szokások kialakitása és nem a rosszakra ráfüggni. Egy idő múlva már csak az így beépült szokások vezetik az embert. Es nem az ember a szokásait.
ápr. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
*függjön
ápr. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Kólauborkával ***** válasza:
91%

Én sem értem mi a gond ezzel, valószínűleg ő beleszokott ebbe. Én is 5kor kelek és nem szoktam álmos lenni, magamtól felkelek. Nem mind ugyan olyanok vagyunk, lehet neki ez teszi teljessé a reggelt.

Érted valaki füves cigivel kezdi a reggelt, van aki egy edzéssel. Más emberek más szokások.

ápr. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

A végeláthatatlan emberi ostobasággal magadat jellemezted csak.

1.) mi közöd hozzá ki mire fordítja a szabadidejét?

2.) máskor meg az a baj ha valaki nem mozog csak a kifogásokat keresi. Hát ő nem keresi

3.) neki ez a fontos, neked nem

4.) “van egy 10-15kg súlykülönbség” ahaaa, lehet mégsem vagy te olyan szuperegészsèges meg minden nulla mozgással?:)))

5.) mivel neki ez a szenvedélye/kikapcsolódása stb neki nem a “kukába megy a reggele” ez miatt.

ápr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom a szobatársad nem írt ki arról kérdést, hogy te meg miért vagy egy lusta disznó aki nem csinál semmit csak másokkal foglalkozik
ápr. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Húha, hol is kezdjem. Remélem csak egy provokatív kérdés.

Egyrészt két embertípus van, a “bagoly” és a “pacsirta”. A pacsirták reggel aktívak, természetes módon nem okoz nekik gondot a korai kelés, más meg inkább lemegy este 9-re, és hazaér 11-re, mert neki a késői ébren maradás nem okoz gondot.

Másrész az hogy heti 3x lemész edzeni nem hóbort, hanem olyan alapvető egészségmegőrzés, mint hogy nem szívsz el napi 2 doboz cigit.

A lakótársadnak valszeg nem “kukába megy” a reggele, hanem jól indítja a napot, és honnan tudod hogy nem alszik normálisan? Ha 10-11-kor már vízszintesben vagy, simán alszol eleget ahhoz hogy korán kelhess.

Büszke vagyok a lakótársadra, így ismeretlenül is, hogy a szürke hétköznapokban is következetesen tesz az egészségéért:)

ápr. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Öszintén szólva nem látom, hogy nem aludna az illetö eleget.

Sok embernek a korai kelés természetes, én is meghalnék, ha 9-10-ig ágyban kellene lennem, minden nap 6-kor kelek, ha elalszom, egész nap kifejezetten fáradt, levert vagyok.

A lakótársad kifejezetten jól teszi, hogy rendszeresen jár sportolni, ha neki a reggel jó, akkor menjen reggel.

Az meg, hogy valaki rossz(abb) idöben is kimegy a lakásból, teljesen normális dolog, kifejezetten egészséges mindenféle idöjárás esetén naponta legalább egy órát a szabadban tölteni.


A hiba NEM a lakótársadban van, hanem legfeljebb benned, ha ennyire ellustulsz, elkényelmesedsz, akkor jó eséllyel elkezdesz hízni, az izmiad leépülnek és pár év múlva teljesen formátlan, beteges valaki lesz belöled.

ápr. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Sz.r lehet hogy semmi olyan nincs az életedben amire megéri egy kicsit áldozni
ápr. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Miért áldozná fel az alvást? Ha sportember, gondolom eleget alszik, mert az izmoknak kell a regenerálódási idő. Nem hiszem hogy hajnal 2-kor megy aludni hogy aztán 5-kor felkeljen edzeni, mert annak tényleg semmi értelme nem lenne, sőt még káros is lenne. Így viszont egy nagyon jó szokás. Az egyetlen dolog amin változtathatna, hogy este megy el sportolni, mert közvetlenül alvás előtt egy picivel hatékonyabb az edzés. Bár ebben én is bűnös vagyok, mert én is reggelente megyek edzeni megszokásból. Most akkor én is ostoba lennék?
ápr. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

Ha ez ostobaság, akkor a dohányzás és a túlzott zabálás miatti elhízás az mi?


Két km-re van a munkahelyem, de van aki nem érti, hogy miért járok gyalog, mikor jöhetnék kocsival. Hát nem is értem.....

ápr. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!