Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A vegán gyerekkínzó szülőket...

A vegán gyerekkínzó szülőket nem bünteti senki?

Figyelt kérdés

Láttam pár órája egy kérdést a vegánokról, az ihlette ezt is. A kommenteket olvasva rájöttem, hogy tényleg vannak olyan szülők (ismeretségi körömben is) akik teljesen megvonják a gyermeküktől a húst.

Ez gyermekkínzás. A hús (a természetes, nem a feldolgozott), az állati fehérje elengedhetetlen egy szervezetnek. Pláne, ha most fejlődik!



Ez olyan, mintha a vizet vonnánk meg szerencsétlen gyerekektől és csak almalevet adnánk neki!


Sajnos a mostani világban az emberek fejlődésében a szülő a legnagyobb kártevő. Így belegondolva, amikor én születtem 38 éve mindneki fel tudta nevelni a gyerekét úgy, hogy húst is adott neki. És lásd mi lett belőlünk. Mind egészséges ember. Nem volt akkor még meki, meg káefcé. Normál hús volt.


2020. júl. 17. 01:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos mindenféle módon lehet kínozni egy gyereket mindenféle következmény nélkül.
2020. júl. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Én szemi-vegetáriánus vagyok, (nem eszem húst, csak halat és egyéb tengeri herkentyűket, emellett tejterméket, tojást, mézet fogyasztok) de biztos vagyok benne, ha lesz gyermekem, enni fog húst, mert az elengedhetetlen tápanyagokat tartalmaz egy fejlődő test számára. Az ember eleve mindenevő.

Ha felnő a gyermek, csak akkor tud önálló és jól átgondolt döntést hozni és ha az lesz a szíve-vágya, hogy vegán lesz, akkor legyen, de egy kisgyermeket nem tennék ki ekkora veszélynek.

És igen, azt írtam, hogy veszély. Saját tapasztalatból írom:

Én azért adtam fel a húsfogyasztást, mert a gyomrom nehezen bírta annak megemésztését, így lettem szemi-vegetáriánus. Egy idő után úgy gondoltam, vegán leszek. Nézegettem étrendeket, vitaminokat, amik alapján összeállítottam egy tápláló étrendet. Az első két hét nagyon rossz volt, majd valahogy megszoktam. A vegánságom második hónapjában nagyon rosszul kezdtem magam érezni. Folyton fáradt voltam és levert. Nem volt energiám sétálni sem, nemhogy még edzeni vagy futni. Először azt hittem, elkaptam valami betegséget, ezért orvoshoz mentem, aki azt javasolta, térjek vissza a korábbi étrendemre. Így is tettem, és minden helyre is jött.

Tudom, nem minden vegán él át ilyet, de be kell látnunk, hogy mindenki máshogyan van felépítve. Ami egy embernek jó, az másnak nem biztos, hogy az.

Az egészségünket nem szabad kockára tenni, ezért csak akkor csinálj valamit, ha nem ártalmas rád (vagy bárki másra) nézve vagy tisztában vagy a következményekkel.

Még hozzáfűzöm a témához a vegánsághoz fűződő gondolataim:

- Nem minden haszonállattartó farm rossz. Tudom, vannak borzasztó körülmények között tartott állatok, amiket ipari mennyiségben szaporítanak és vágnak le, de léteznek tradicionális gazdák is, akik állathoz méltóan tartják őket. Úgy gondolom, az emberek valóban túl sok húst fogyasztanak (van aki minden étkezésnél húst fogyaszt), de szerintem a kulcs akkor sem a hús teljes megvonása, hanem a húsfogyasztás visszafogása lenne.

- Az állat levágását a legtöbb vegán állatkínzásnak vagy etikátlannak tartja. Szerintem a haszonállat leölése nem állatkínzás, de azok könyörtelen módon való tartása az.

- Ismerek személyesen és nem személyesen is olyan vegánokat (nem minden vegán ilyen), akik egyenesen gyűlölik az összes húsevőt és még a vegetáriánusokat is lenézik, olyannyira, hogy beszélni sem akarnak normálisan veled a témáról, csak jól kioktatni. Van olyan, aki le sem ül veled egy asztalhoz, ha halat, tojást, tejterméket vagy ne adj isten, húst eszel. Ez a mentalitás igencsak visszataszító és gyerekes.

2020. júl. 17. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Sunshinedoll ***** válasza:
35%

Nem gyermekkínzás. A hús nem szükséges az ember (gyerek) testi és szellemi jólétéhez, a hús nem fogyasztása nem jelent veszélyt a gyerek (vagy felnőtt) fizikai és mentális egészségére.

Az állati fehérje nem esszenciális a szervezetnek.


Számos tanulmány illetve a Táplálkozási- és Dietetikai akadémia is kijelentette, hogy a vegán vagy vegetáriánus diéta az élet minden szakaszában megfelelő a szervezetnek, ebbe beleértve a csecsemőkort és a terhességet is.

A vegán étrendet folytatók között 62%-kal csökken a diabétesz kialakulásának valószínűsége, a prosztataráké 35%-kal, szívrohamé 33%-kal, a szív- és keringési problémáké 28%-kal.


A növények nemcsak hogy tartalmazzák azokat a szükséges tápanyagokat, amiket a hús vagy tojás is, de ezen kívül számos antioxidánst és fitotápanyagot is tartalmaznak, amelyek jót tesznek az immunrendszernek és amelyek a húsban tojásban pl. pont nincsenek is benne.


Tudom, hogy számos cikk meg eset keringett olyan címekkel, hogy "vegán szülők éheztették a gyereküket", ami nyilván visszataszító viselkedés minden normális ember számára, viszont a vegánsághoz semmi köze nincs, hanem a szülői hanyagsághoz. A legtöbb bántalmazott vagy éhező gyerek mindenevő családban él, mégsem keringnek olyan címek a médiában, hogy "Mindenevő szülők gyereket éheztettek". Kihangsúlyozzák a vegán elemet ezekben a sztorikban, viszont a probléma nem azzal van, hogy nem a megfelelő ételeket adják a gyereknek ezek a szülők, hanem hogy nem etetik őket eléggé. Egy gyereket az éhezés közelébe sodorni azt jelenti, hogy nem érdekel, ha éhes, ha sír, elhanyagolod. Semmi köze nincs ahhoz, hogy nem hússal eteted.


Vannak jó és rossz módszerek arra, hogyan neveljünk fel gyereket vegán diétán, és vannak jó és rossz módszerek arra, hogyan neveljünk fel gyereket mindenevő diétán.

Egy normális, becsületes szülő gyerekorvossal és védőnővel konzultál a gyereke fejlődése során, ha a gyereknek ételallergiája/intoleranciája vagy felszívódási zavara van, amik az étrendjét befolyásolják, azokat a szülő köteles figyelembe venni, ha vegán a gyerek ha nem. És ha esetleg egy étrend nyilvánvalóan nem jó a gyereknek, azt a szülő köteles figyelembe venni és megfelelő módon táplálni a gyerekét.

De így kijelenteni, hogy a vegánság gyerekkínzás és a vegán étrend nem való a gyerekeknek nagyon nagy butaság.


Ha húst nem adni gyerekkínzás, akkor fejlődő szervezetet cukkoral meg nasival, kólával tömni pláne az, mégsem szólod le a nyalókát csomagoló anyukát, hogy gyerekkínzó, sőt az anyukák versenyeznek, hogy kinek a gyereke evett korábban túrórudit.

2020. júl. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Tudnál mondani EGYETLEN tápanyagot, ami csak és kizárólag a húsban van meg?


Amikor én születtem, meg előtte is, meg utána is egy csomó gyerek magától kitalálta, hogy nem akar húst enni. Köztük én is ilyen voltam. nem lett semmi bajom.


A 100% vegán diéta már kérdésesebb, de több egészségügyi szervezet szerint az is LEHET egészséges és kielégítő, HA JÓL CSINÁLJÁK. (Igen, vannak akik nem jól csinálják, de ennyi erővel a "mindenevők" közül is sokan rosszul, egészségtelenül etetik a gyereküket.)

Nekem az egyetlen kétségem, hogy a gyerek mennyiségre meg bír-e enni elég vegán kaját, hogy elég energiája legyen - ugyanis egy adag vegán kajában kevesebb kcal van általában, mennyiségre többet kell enni, és sok gyerek nem arról híres hogy óriási adagokat gyűrne le. Jó ötletnek tartom az ilyen gyerekeket rendszeresen megnézetni dokival, akár egy vérvétel, akár egy általános testsúly-magasság-stb rutinvizsgálat már segíthet időben felfedezni, ha mégis problémát okoz.

Az a legfontosabb hogy a tápanyagokat megkapja a szervezet, nem az hogy miből.


Szerintem ha valaki odafigyel, változatos és kiegyensúlyozott étrendet biztosít a gyereknek, és ELLENŐRIZTETI ORVOSSAL, hogy valóban minden rendben-e, akkor nincs gond.

2020. júl. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon nevettem. Mégis mi az a fitotapanyag? :D ja egy jól hangzó nagy semmi.


Valóban majdnem minden megtalálható a növényekben, de az esszenciális és nem esszenciális aminosavak megfelelő arányban a húsban és tojásban vannak jelen. Így a kizárólagos növényi táplálkozás soran nagyon nagy figyelmet igényel hogy a teljeserteku feherjebevitel megvalósuljon. De ezt semmiképp sem kiserleteznem a fejlődő babamon.


Bántalmazás: igen valamelyik társadalmi rétegben a gyepalas meg az eheztetes divik, a jómódú, kifinomult családokban a gyerek kínzás is szofisztikáltabb, és gyakran meggyozodesen alapul lásd: fényevők és veganok.


Veganok = szekta

2020. júl. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Sunshinedoll ***** válasza:
81%

Nem kell nevetni, annyira azért nem vicces, tekintve, hogy ez csak azt jelenti, hogy az idegen szavakat nem ismered és növénytanon se voltál bent. De hadd segítselek ki:


Fitonutriensek: növényekben lévő tápanyagok.

Fito: növényi eredetű, növényekhez kapcsolódó

Nutriens/Tápanyag: szervezetet tápláló, hatékony vegyületek.


Például karotinoidok, flavonoidok, rezervatrol, ellagsav, glükozinolátok, tocopherol stb.


:)

2020. júl. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sunshinedoll ***** válasza:
80%
Azt meg megint nem tudom értelmezni, hogy érvelsz a húsevés mellett, és a babákat emlegeted. Konkrétan hány hónapos/hetes BABÁNAK adsz jó szívvel húst?
2020. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

Pontosan tisztában vagyok a fito elotag jelentésével. De ez nem érv a vegansag mellett, ez érv a kiegyensúlyozott táplálkozás mellett. És az ilyen nem köznapi megfogalmazások arra emlékeztetnek, mikor az idiocracy C. Filmben egyfolytában azt hangoztatják h a növények energiaitalt szeretnének mert abban elektrolitok vannak :D

Babaimnak olyan 6-7 hónaposan adtam amúgy husit, ha ez érdekel. Egyébként a csirkehús könnyebben emészthető mint mondjuk a lencsefőzelék.

Azért a babákat hoztam fel mert 1, ok meg nem dönthetnek 2, esetükben a tökéletlen egyedfejlodes életre szóló problémákat okozhat, míg egy felnottnel valószínű csak időszakos zavart.

2020. júl. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Ja igen kiegészítem magam: amúgy felnőtteknél engem abszolút nem izgat hogy ki mit eszik.
2020. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
31%

"A hús (a természetes, nem a feldolgozott), az állati fehérje elengedhetetlen egy szervezetnek."


???? XD


Mi a különbség állati és növényi fehérje között? Ugyanúgy aminosavakból állnak és pont ugyanúgy szívódnak fel.


Fejlődésben lévő gyerekeknek és felnőtteknek sincs szüksége arra, hogy halott állatok húsát egyék.

Fogadd el, hogy egyre több felnőtt ember mond nemet az ilyen undorító dolgokra, mint a hús, tojás, tehéntej, és eszerint nevelik a gyereküket is.

2020. júl. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!