Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg úgy van, hogy falun...

Tényleg úgy van, hogy falun isznak a fiatalok, mert mást nem tudnak csinálni? 18/f

Figyelt kérdés

Van két falusi haverom, ők is 18 éves fiúk. Általában ott társaságban járnak ki minden hétvégén, ilyenkor nyáron minden nap.


De ők tényleg minden nap isznak. Délután 2-3-ig dolgoznak, aztán 4 körül találkoznak a kocsmában és piálnak estélig, elég gyakran be is rúgnak rendesen.


Kérdeztem hogy miért, erre azt mondták hogy ez egy kis falu, a kocsmán kívül semmi hely nincs itt ahol el lehetnénk. És hát isznak mert mást nem tudnak csinálni.


Voltam már náluk/velük kint többször is, ott az összes faital a kocsmában az "öreg alkeszokkal" is jóban van. Kimennek, végigkezelnek mindenkivel, az összes öreg nevét tudják, odamennek hogy pl "Gyula bá mi van veled, kezed jobban van már..?" aztán elkezdenek vagy sportról vagy bármiről beszélni amibe aztán az öregek is bekapcsolódnak és tök jól el szórakoznak, nem számít még az 50-60 év korkülönbség sem.



2019. júl. 13. 18:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Miért, városban nem isznak? Szerintem nézz szét esténként a bulinegyedben.
2019. júl. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Városban is isznak. Sokan drogoznak is.
2019. júl. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem lehet sok mindent csinálni egy faluban (én is falusi lány vagyok), de ez még nem ok a non-stop ivászatra. Hidd el, hogy akinek erre van igénye, az Bp közepén is csak piálni járna el, esetleg szórakozóhelyre (ittasan persze). Rengeteg tősgyökeres pestit is ismerek egyébként, akik meló után akár mindennap elmennek sörözgetni, pedig lenne mit csinálniuk helyette.
2019. júl. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem ertem hogy 2019ben mi ez a duma,hogy falun nem lehet semmit csinalni? Nincs bekotve a villamy,vagy mi? Sorolom:

Lehet netezni

Lehet mecccset nezni a haverokkal vagy barmi filmet amihez kedvuk van

Lehet videojatekozni

Focizni

Kosarazni

Biciklizni,futni

Hazibulizni


Ami nincs az a mozi,plaza,muzeum,diszko

Ezeket meg egy hosszabb rovidebb utazassal ellehet erni

2019. júl. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
ÉN füvezni szeretek
2019. júl. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
60-as években az volt. Faluban 0 tv, hetente 1 filmvetítés a kultúrházban. 2 ig meló, utána kocsma, néha egy falunap.
2019. júl. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Én pont azt szeretem bennük, hogy ha kimegyünk akkor semmi mobil nyomkodás, facebookozás meg ilyenek. (ha az itteni haverjaimmal kimegyek akkor mindenki csak mobilozik)


Azt is mondták hogy ők bizony nem fognak otthon ülni, kockulni, az nem nekik való. Focizni, biciklizni meg házibulizni néha szoknak, az egyiknek van vetítője, az szokja kivinni és a kocsmában vetítik a meccset ha van élőben.

2019. júl. 13. 19:37
 8/16 anonim ***** válasza:
31%

"házibulizni néha szoknak, az egyiknek van vetítője, az szokja kivinni"


Te román vagy?

2019. júl. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%

Falun csak templom,kocsma, meg 1 focicsapat van általában. A fiatalok ezen helyekre alig járnak.

Lázadoznak elrontják a jó idelátogató városiak kedvét.

Itt én pl. a kinti biciklizésen kivül nem tudok semmi jót mondani.A kocsmában ferditenek, a templomban szintén, a focicsapat meg a focira áldozott pénzt másra költi. Elmegy a kedv is.

2019. júl. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok román :D Szlovákiában születtem, kb 7 éve élünk Magyarországon :D
2019. júl. 13. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!