Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Cigány vagy roma? Melyik a...

Cigány vagy roma? Melyik a helyes és elfogadott?

Figyelt kérdés

Ledöbbentett Bogdán László halála, nagyon tetszett a felfogása a dolgokkal kapcsolatban, tiszteletet érdemel az őszintesége és a pozitív szemlélete.

Magyar vagyok, de semmi bajom azzal ha valaki más származású, de sajnos kevesen vannak olyanok, mint Bogdán László volt. Nyugodjék Békében!



2020. júl. 19. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Legyen könnyű neki a föld!

*

A cigány a helyes. A "roma" egy politikailag erőltetett kifejezés.

2020. júl. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
A cigány az cigány ezen mit kell túlkombinálni ?
2020. júl. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Cigány a helyes. A roma megnevezés erőltetése nevetséges, nem attól lesz valaki rasszista, hogy úgy szólítja azt a népcsoportot, ahogy ők is szólítják egymást...
2020. júl. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

A hivatalos megnevezés: roma.

Köszönhetően az évtizedek óta megtűrt rasszizmusnak, ugyanis sikerütl a "cigány" szónak egy nagyon pejoratív jelentést adni.

Ennek ellenére a legtöbben cigánynak mondják magukat, de tudod, jobb biztosra menni, mint hogy akaratlanul is megsérts valakit.

2020. júl. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Cigány, roma, more, kisebbség, rejtett munkaerő, stb. Voltak ők már minden, csak rendes fehér ember nem. Húsz éve össze akartam dobni egy, a származásukat, vándorlásaikat nyomon követő regényfolyamot, de közben a saját életem is viharossá vált, és elveszett az összes anyagom. A munkám egy időben Baranya elmaradottabb vidékeire szólított, és Lacit is volt szerencsém megismerni. Talán a legkülönösebb ember volt. Nem az a karizmatikus egyéniség, aki vezetésre termett, és mégis a maga csendes, kedves módján egységbe tudta fogni a körülötte élőket. Magasról lehet nagyot esni, és Cserdi most nagyon mélyre fog zuhanni.
2020. júl. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
Kérlek még írnál róla??
2020. júl. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Mire vagy kíváncsi? Nem volt egy Grál-lovag ő sem. Megcsinálta pl,, hogy segélyosztás napján körbejárta a falut, és amelyik családnál chipset, vagy más nasit talált, azt elvette. Így akarta a rászorítani a szegényeket, hogy ne költsék el egy nap alatt a pénzüket minden szarra.
2020. júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 GallitsGáborCsaba ***** válasza:
66%
Én fél Cigány vagyok,mert Magyarországon és a világ nagyobb részén a Cigány kifejezés az érvényes ránk,a Roma szó Cigány nyelven azt jelenti hogy a cigány népbe született és a Roma kifejezésünket az 1971.-es Londonban megtartott Első Cigány Világkonferencián kezdték el használni az ott lévő főleg oláh azaz romániai cigányok,bár ők voltak azok is akik a romániai rabszolgaság alól felszabadulva elkezdték ránk magyarországi cigányokra a romungro vagyis a magyarországi cigány kifejezést használni,hogy elkülönítsék saját magukat a vlaxo(vlahho) azaz romániai cigányokat az évszázadok óta Magyarországon élő és Becsületesen dolgozó cigányoktól,de ez nagyon hosszú lenne és a Drága Jó Isten Nyugosztalja az én Drága Bogdán László Testvéremet Bátyámat Örök Szent nyugalomban szóval szerintem mind a kettő használható,legalábbis én személy szerint mind a kettő használom magamra ahogyan a gitano szót is ;-) :-)
2020. aug. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14%
Bogdán egy undotító korrupt tolvaj volt.
2020. dec. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Stephen S válasza:
100%
Helyes a cigány nagyon sokan így mondják magukat. Valóban csak politika terén Roma
2020. dec. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!