Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy társadalmil...

Miért van az, hogy társadalmilag elfogadott, ha egy férfi részeg, az viszont nem, ha egy nő?

Figyelt kérdés

Miért nem baj az, ha egy férfi teljesen s.gg részeg, ha viszont egy nő az, akkor rögtön lek#rv@zzák, ler#banc#zzák?


Azt mondják azért, mert az nem nőies.De talán az olyan nagyon férfias és vonzó, ha egy férfi olyan részeg, hogy nincs magánál, és járni se tud? Nem. Hiszen a férfinál fontos az, hogy védelmezze a nőt, ha kell, hogy erős legyen,többek között ettől lesz férfias. Na de, mindezt olyan részegen nem tudja megtenni. Ráadásul gusztustalan, ahogy a részeg férfiak rányomulnak egy nőre.

De azért őket bezzeg nem ítélik el.

Azonban ha egy nő akár kicsit is becsiccsent, de ne adj isten berúg, már rögtön r#b@nc....



2020. máj. 6. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
És ezt honnan vetted, hogy így van?
2020. máj. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
5%
S_gg részeg nem jó, akár férfi, akár nő. De a kettős mérce működik még sok mindenben.
2020. máj. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
"azért őket bezzeg nem ítélik el" Dehogynem! Elítélendő mindkét nemnél - igazságosan! Nem néha egy-egy kilengésről van szó, hanem alkoholfüggőségről. Családok omlanak össze miattuk, gyerekek szenvednek ártatlanul, és emberalattivá teszik magukat. A női szervezet, máj kevésbé bírja, ezért ez gyorsabban megmutatkozik rajtuk. Nem nőies.
2020. máj. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Hol élsz? Már elfogadott.
2020. máj. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Lehet az is közrejátszik ebben, hogy egy részeg nő sokkal védtelenebb. Vannak sajnos akik direkt utaznak az ilyen nőkre, akik ezzel könnyű célponttá válnak, akár nemi erőszakra vagy rablásra, más bűncselekményre. Nyilván a férfiakra is igaz ez bizonyos mértékben de a nők még védtelenebbek ilyenkor. De azt gondolom hogy egy bizonyos szint felett, egy s.gg részeg embernél már kevésbé számít ez.
2020. máj. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Miért van az, hogy társadalmilag elfogadott, ha egy nő kiteszi az emlőit?
2020. máj. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

Mert sok nő könnyűvérűre issza magát, mert oldja a gátlásokat. Nekem is sok lány ismerősöm van, aki még engem is meg akart csókolni részegen, nemhogy a srácokat. A két közeli barátnőm például ilyen volt, végül egymást kapták le (hogy miért, arról később). Sok embernek (főleg lánynak) a részegség jó kifogás arra, hogy engedje, amiért józanon megszólnák (mondjuk így is, csak így kevésbé fáj) és az sem segít, hogy ha kisestélyiben taknyolsz el részegen, akkor szinte biztos, hogy valaki látja az egész valagad. Rosszabb esetben kép is készül róla (nem történt velem ilyesmi, áh dehogyis).


Én gólya koromban finoman szólva nem vetetettem meg az alkoholt, minden főbb rendezvényen becsűrtem annak rendje szerint. Na, hát engem is ringyónak tartottak, mint a huzat, amiben az volt a vicces, hogy aki ismert, az tudta, hogy nem ribire iszom magam, hanem aszexuális bunkó nácira.


Aztán az egyik táborban (mérnöki kar) nem túlzok, ha sokan akartak megdugni. Hát volt csodálkozás, mikor előadtam részegen a népirtási terveimet, elmondtam az elképzeléseim a tökéletes társadalomról, bezártam magam egyedül a 6 fős hálóterembe és úgy elmentem aludni a pibe, hogy az ablakon kellett valakinek bemásznia a kulcsért.


Aztán onnantól ebből lett egy kihívás, hogy kivel leszek részegen egyáltalán kedves, aztán végül megszokták.


Én azt tudom mondani, az ember egyrészt ha felnőttnek hívja magát, illik megtanulnia piában is a határait, mert bizonyos körökben ez mindkét nemnél kellemetlen. Egyébként pedig le kell szarni. Én is vállalom, hogy nem vagyok szent, mindig is vállaltam. Sajnos vagy sem, szeretem a társaságot, sok nagyon jó élményem és történetem van, ami egy sörrel kezdődött és bár már dolgozó "komoly" "hölgy" vagyok, remélem, még lesz is. Az meg, hogy pár antialkesz "sosemittamszívtamsemmit" mit gondol... Úgysem sokat beszélek velük.

2020. máj. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Nő vagyok, ugyan nem minden hétvégén de szoktam inni a barátaimmal, soha senki sem tett megjegyzést arra, hogy iszom vagy részeg vagyok ahogy egyik barátnőmnek se szóltak még be. Mondjuk ha összehanyom a kocsmát esélyes a dolog, de nem azért lesz mert nő vagyok.

Szóval ne hisztizz, lehet, hogy van pár paraszt akinek nem tetszik, hogy iszol, de ez már nem társadalmi szintű dolog.

2020. máj. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
11%
6: a férfiak járhatnak félmeztenül.
2020. máj. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek aki értelmesen megválaszolta! 😊

#4-nek : nem, sajnos nem mindenhol. Félreértés ne essék, én nem iszom, és nem is támogatom, de nincs vele bajom, mindenkinek a saját élete. Csak a kettős mérce eléggé felhúz, mert elvileg már egy olyan korban élünk, ahol a nemek egyenlőek.

2020. máj. 7. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!