Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni a kötekedőkk...

Mit lehet kezdeni a kötekedőkkel, hogyan lehet megvédeni magad anélkül, hogy téged vinnének be? Részletesen lent.

Figyelt kérdés

Eddig nem Budapesten éltem, viszont nemrégiben költöztem fel a párommal. A belvárosban lakunk a Deák Tér közelében.


Ha egyedül megy dolgozni akkor szinte minden alkalommal mondja, hogy ilyen "tudjátok milyen" bandák folyton megjegyzéseket tesznek rá, percenként kéregetni akar valaki, bámulják undorító módon a metrón, villamoson.


Még mielőtt mondanátok nem öltözködik kirívóan, egy 21 éves vékony szőke lányról van szó, aki valóban szép, de egyáltalán nem ribis.


Néha esküszöm elkap a hányinger, bedrogozott előemberek járkálnak az utcán, aggresszív kéregetők, kötekedős bandák.


Nem vagyok kis darab srác, de sajnos nagyon sok olyat hallok, hogy belekötnek párokba többen, és akkor viszont valahogy meg kellene védenem magam, úgy, hogy ne engem vigyenek el a rendőrök.


23F



2020. júl. 28. 18:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit akarsz? a Deák tér még egy viszonylag nyugis környék, ha beljebb mész még egy ezredmásodperc nyugtod sem lesz:D Villamoson önkielégítenek amint hallottam a lányomtól..3 villamossal tudott hazajönni.1 szakaszon..
2020. júl. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyszerűen csak nem ehhez vagyok szokva. Belém nem kötöttek szinte soha, a párom miatt most már hallom messziről a pofázást. Nem itt szeretnék élni egyáltalán, viszont ezt a pár évet nyugodtabban akarom tölteni.
2020. júl. 28. 18:15
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, Szerinted miért van manapság, hogy a tiniket és a kora huszonéves gyerekeket kísérni kell? Szülő heppje? hát nem. Szülőnek volna jobb dolga is. Ez ma Bp. ahol inkább hétvégén a gyerek gyalogol de nem száll fel a villamosra ha egyedül van pl.
2020. júl. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából, ha reagálsz a beszólásokra, akkor beléptél a "játékukba"...sz@rd le.

Mondjuk, ha feltartva válaszra "kényszerítenek", akkor a szitu adja, mit tegyél...mondhatod, én is pont tőled akartam kérni...bár lenne ennyim...ott a sarkon van egy jólelkű adakozó, érdeklődj nála...stb.


Ha fizikálisan feltart-megfog:

A nyugatit kerüljétek el, mert ott a bidám bidámok a pofátlanság csúcsai s nagyon szeretnek lejmolni piócaként, majd bocsánatkérő pénzt követelni s nem tágítanak, de ha irtó hangos cirkuszt csaptok üvöltve, mint "mutogatós, perverz, molesztáló, segítség rendőrség...stb...99%, hogy elhúznak.

Az 1%, amikor önvédelemből felrúgod s kész, te futsz, ő fetreng;)


Ha magad-magatokat akarjátok megvédeni, akkor tegyétek!

Hordj gázsprayt, válts ki gumis gázpisztolyra engedélyt.Nagyon sok más önvédelmi cucc van még...

Ha kell használod s utána lelépsz, no problem.A támadók is ezt teszik ugye;)


Amúgy, ha ilyen sz@rok jönnek az útba, akkor a lehető legrosszabb kedvvel s arccal tekintgess, de ne konkrétan rájuk.

Tudod, egy őrülttel csak egy őrült száll szembe-áll útjába, de ők csak piti lejmolók...

2020. júl. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egy még egyszerűbb megoldás, költözzetek ki Pestről és csak iskolába meg dolgozni járjatok be. Sztem Pest sajnos élhetetlen az ilyenek miatt, én se tudtam rá megoldást, végül inkább mentem, nyugisabb is azóta az élet.
2020. júl. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Kezdjük az alapoknál.


Bármilyen önvédelem három dologból tevődik össze:


1. Szabad-e használni?

2. Tudod-e használni?

3. Mered-e használni?


Nézzük, hogy ezek mit jelentenek?


1. Az öklöd mindig nálad van, szabad használni, a bíróság pusztakezes harcnak veszi.

Viszont, ha egy vipera, egy bajonett, egy pisztoly van nálad, ezeket tilos magadnál tartanod, nem szabad használni.


2. Van-e küzdősport jártasságod? Tudsz-e a késsel, pisztollyal, bármivel bánni?


3. Mentálisan fel vagy-e készülve, hogy megvédd magad, vagy a barátnődet?

Mersz súlyos sérülést, maradandó sérülést, halált okozni?


A fenti dolgokat kell átgondolnod.


Az én tanácsom nem lesz se könnyen követhető, se barátságos, se veszélytelen, de hasznos lesz, az tuti.


A sok embervédő, fajvédő, liberális bu.zira meg ne hallgass, ezt az írást ha elolvassák, meg fognak bolondulni:)


A kiindulási pont: az életetek, a tiéd és a barátnődé.

Ezt KELL megvédened, és csak EZ számít.


Felejtsd el az olyan hülyeségeket, mint a jogos önvédelem, arányos védekezés, és a többi hazugság!

Egy dologra kell törekedned: A támadót, (támadókat) harcképtelenné tenni.


És most jön a hogyan?


Először is edzés, jó kondíció. Többféle önvédelmi technika megtanulása, és gyakorlása.


Másodszor, mindig legyél fölényben a támadókkal szemben, de ezt soha ne mutasd ki! A meglepetés már fél győzelem.

Tehát egész arzenál legyen nálad fegyverekből! Gázspray, vipera, kés, pisztoly, stb! (Mindet tilos hordani, de mit mondtam, mi a legfontosabb? Az életetek, ezért szard le ezt a szabályt!)

Természetesen gyakorolni a fegyverekkel, és mindig kézügyben tartani őket!

Azaz a villámgyors előrántást, használatot is gyakorolni.


A támadásod legyen megelőző, villámgyors, és brutális!

Arra törekedj, hogy durva sérüléseket okozz! Csakis az ellenfél lágy részeit támadd!

Ez nem sport, ez harc! Ha valakinek a szemébe ütöttél akár csak egy kulcs csomóval, már nem fog utánad menni.


Utánad? Igen! Azonnal elfutni a helyszínről!

Mint ahogyan üres fegyver nincs, így magányos támadó sincs!

MINDIG Tételezd fel, hogyha egyedül van, akkor társa is van. Ha ketten vannak, akkor lehetnek hárman is! MINDENKI gyanús aki ilyenkor a közeledben van!

Ezért, amíg a sérüléseikkel bajlódnak, a kifolyt szemét keresi, a törött torkán át próbál levegőt venni, vagy a beleit tartja a kezével, kihasználni, és futás!


Ami nagyon fontos! A rendőrség, az ügyész, a bíró, a halálos ellenségeid!

Ezért is kell eltűnni azonnal, amint lehet! Ne kerülj a kezük közé!

Ilyen trógerek közé akarnak majd bezárni, ahol nem tudod már megvédeni magad!


Eszedbe ne jusson megvárni a rendőrséget, bejelentést tenni, vagy más baromság.


Egy ilyen támadás, ellentámadás, 1-2 másodperc.

Már öt perc múlva nem tudják elmondani a gazemberek a személyleírásodat, ettől nem kell félned.


És a harmadik, a legfontosabb: Szellemileg készülj fel erre!

Egy kutyát se csak úgy ráúszítanak valakire. Azt csibészeltetik.

Te is gyakorolj, a barátnőddel együtt!!!

Akármilyen vékony gyenge nő, a támadó mögé lép, kirúgja a lábát amíg te meg a fogait. Figyelmeztet hogy a hátad mögé kerültek. Pofán fújja gázzal a másik támadót, stb. Óriási segítség mert nem számítanak tőle semmire!


És bizony, van olyan helyzet, amikor ölni KELL!

Ilyenkor mindig gondolj arra: ő (ők) halottak, de MI élünk! És ez a lényeg!


Ahogy az öreg rendőr fötibácsi mondta:

Két lehetőség van: Jön a cigány gyerek, én eltöröm a kezét, ő meg feljelent.

Vagy ő töri el az én kezemet, és utána meg én jelentem fel.

Hát tudjátok mit? Maradjunk az első változatnál :)

2020. júl. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez tök fura, én BAZ-ból költöztem fel és azon csodálkozok milyen biztonságos és milyen kevés c van.


Igazából helyzetfüggő, attól függ mit kell használni, hogy milyen az "ellenfél", legtöbbször a megfelelő szavak elegek. Viszont azt felejtsd el, hogy bármit is tehetsz ha egy csoporttal állsz szemben, hogy ha mondjuk 6-an rád mennek, akármi lehet nálad, ha nem dörren, akkor kétlem, hogy felkelnél utána.


Sajnos nem sok lehetőséged van, ismerek sok olyat, aki sokkolót vagy viperát hord, de ugye az illegális, én nagy ritkán egy kb 25 centis tőrt szoktam magammal vinni ha éjszaka olyan környéken vagyok, de ha azzal elkap a rendőr, akkor nem érdekli, hogy csak önvédelemre/c elüldözésre kell, amiért nem csinálják a dolgukat megfelelően.:p

Kést felejtsd el, mert csak nagyobb az esélye, hogy 'helyzet' nélkül használod, akkor pedig a másik fél is előveszi.


Amit tudok javasolni az a dugóhúzó, valami kényelmes markolatú, könnyen elfér a zsebben, nem számít fegyvernek, gondtalanul mozoghatsz vele harc közben és ha olyan a helyzet akkor hatásos is, észre sem veszi a támadó.

Gáz/paprikaspray is jó, de csak ha nincs beherbálozva a deviáns emberszabású, a mai anyagoktól amiket tolnak lehet meg sem érzik.

2020. júl. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha a fegyvered megszerzik töled onnanstol véged. Ezt is vedd szamitasba azert
2020. júl. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Ja es onnanstol joga is lenne hozzà önvedelemböl.

Szal ha viperaval tamadsz es elveszi akkor màr egyenertekü a tàmadàs azaz teged visznek be es ö lesz a sértett.

2020. júl. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Vascso legyen nalad.

20% ecet fujos flakonba

Sosav ugyanigy

Rugos bicska

Stb stb

Kenyelmes 10 km futasra alkalmas megkotos cipo. Lapostalpu!!!


Eletveszelyes serulest okozz a rothadeknak es azonnal fussatok el onnan. Nehogymar befenyitsek az embereket ezek a semmirekellok.


Amugy meg messzirol kiszurjak az ilyen c botranyhosok,h nem oslakos budapestiek vagytok.

Arany ekszer ne legyen rajtatok,csak bizsu,semmi feltuno ruha vagy szin. Legsemlegesebb az irodai cucc vagy farmer polo. Bnod felejtse el a ministomnyat vagy minisortot stb. Mindent,amivel kilogtok a tomegbol.

A feltuno emberekre szallnak ra a c-k.

2020. júl. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!