Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vetetnek a diákok...

Miért vetetnek a diákok méregdrága, sok esetben haszontalan műszaki cikkeket a szüleikkel, beadva nekik, hogy ez "kell" az egyetemre?

Figyelt kérdés

Nem vagyok irigy, mikor már dolgoztam, nekem is lett egy komolyabb, erősebb gépem, ennek ellenére egy 70-80 ezres vacakkal toltam végig az informatikai szakom háromnegyedét... De már sokallom a "milyen ipadet" meg a "milyen mac gépet" meg a "milyen 430 ezer forintos gamer laptopot" vegyek kérdéseket, amit azzal indokolnak, hogy "egyetemre kell".


Egy alapképzés 3-5 év. Ennyi idő alatt elhasználódik az a gép, szóval még az sem indok, hogy az ember gondol a jövőre és arra, mi lesz egyetem után.


Nekem nem azzal van bajom, hogy valaki vágyik egy Apple termékre vagy egy olyan laptopra, ami hasít egy keményebb játék alatt is. Teljesen érthető. De miért kell ezt azzal indokolni, hogy a tanulmányaihoz kell feltétlenül?


Múltkor voltunk rokonlátogatásban és a frissen felvett rokongyerek szülei elkezdték, hogy a gyereknek mac gép KELL, mert ez olyan egy komoly szak, hogy nem lehet máshogy elvégezni. A gyerek meg vigyorgott mint a tejbetök, hogy milyen ügyesen előadta, hogy ha nem kapja meg azt a szart, csak egy win10-es gépet fél vagy harmadáron, akkor ő bizony hátrányban lesz tanulmányilag. Mi az isten?


Aztán majd gondolom hozzám fog futkosni, mikor nem tudja rá feltenni azokat az őskövület szoftvereket, amiknek talán nincs is apple verziója és ha van is, jellemzően egy bugos fos lesz tőle. Amellett, hogy valószínűleg a billentyűkombinációkkal is megy majd a hiszti, mert volt pár ilyen szerencsecsomag nálunk is a szakon, akit volt szerencsém korrepetálni.


Tényleg nem akarom leszólni az Apple termékeit, megértem, akinek tetszik a design, bizonyos dolgokra tényleg jó, akár jobb, mint bármi más, de miért nincs bennetek annyi, hogy a műszaki oldalról kevésbé tájékozott szüleiteket ne csesszétek át?


2020. júl. 31. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Akkor a rokonodtól kellett volna megkerdezni nem itt. Valszeg nem olvassa el az ilyen a kerdésed, válaszolni meg még inkább nem fog.

Gondolni tudod esetleg, hogy akarta azt a gépet és most volt alkalma megszerezni, ha hazugság árán is.

2020. júl. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Gondolod számít ma még bármit is a tisztesség? Szinte mindenki a saját érdekeit nézi, még családon belül is. Ezeknek épp az az érdekük, hogy Apple cuccuk legyen, mert az hú de menő szerintük.
2020. júl. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Ez olyan mint mikor apuci a kisfiával beadagolja anyucinak, hogy nem fog elindulni az autó a legújabb turbó nélkül :DD
2020. júl. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Egyetem, egyetem, de milyen szak... Ha valami gazdasági, jogi bizbasz, akkor jó egy ócska régi laptop, de ha 3D Max modellező szoftvert akarsz rajta futtatni, akkor nem.
2020. júl. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
22%
De, pontosan irigy vagy!
2020. júl. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Miért lennék az? Én már elvégeztem azt a szakot, amire ő megy. És rég nem más pénzén veszem a cuccaimat.
2020. júl. 31. 12:33
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
#6 akkor meg mi a probléma. Neki nincs még milliárdos keresete, így kénytelen megvetetni anyucival.
2020. júl. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Miért lenne kénytelen, ha ki sem használja azt a gépet?
2020. júl. 31. 13:09
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

Úgy vannak vele, ha már apuci-anyuci mindent fizet, fizesse amit még ők akarnak, úgy sem értenek hozzá:DDD

S az ilyenekből lesznek a gusztustalan férgek...


Én adnék egy alaptopot s egy szép piros almát, így megkapja az eszközt s az ozsonnát is;)

Ha pattog, akkor ebédre nyaklevest:D

2020. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
Én mondjuk pontosan azért vettem (magamnak, saját pénzből) 300k-s gamer laptopot, hogy ne használódjon el 1-2 éven belül. Most 6 éves és hibátlan, a mai napig minden tökéletesen fut rajta amit csak szeretnék. Számomra sokkal jobban megérte, mintha évente vennék valami olcsó gagyit. A gyerekemnek is inkább ilyesmit vennék, nem olyat amit folyton cserélni kell.
2020. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!