Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Éjjeli bagolyként hogyan...

Éjjeli bagolyként hogyan "programozzam" át magam koránkelésre diákmunka miatt? Reggel 7-kor kéne hétfőtől péntekig kelni, én általában 10-11-kor szoktam. Korábban nem nagyon szokott menni.

Figyelt kérdés
2020. aug. 2. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is bagoly vagyok, de korán kelek munka meg a kutyám miatt, de más miatt is tudok korán kelni, pl utazás miatt, kirándulás miatt. Nálam a bagoly lét abban nyilvánul meg, hogy délután/este jobban fog az agyam, hatékonyabb, aktívabb vagyok, reggel pedig robot üzemmód van, és ezen koffein sem segít.

Szerintem csak kezdd el gyakorlatban csinálni, a rutinnal majd jön a koránkelés, de ha valóban bagoly vagy, sose leszel pacsirta típus, ha változik, akkor meg sose voltál bagoly, csak kényelmes. 🙂

2020. aug. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Állítsd be az órát vagy mobilt és ne szundizz vissza, amikor csörög, kelj fel! Írtó nehéz lesz eleinte de gyorsan rá tud állni a szervezet, hogy végül már sokszor kelsz az óracsörgés nélkül is.
2020. aug. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Én is bagoly vagyok, sosem sikerült átállnom. Persze, a munka miatt korán kelek én is és pár nap alatt nem szenvedek annyira egész nap, csak délelőtt, de ha utána jön egy hétvége, ugyanúgy visszaállok... Olvastam sokat a témában, azt mondják, teljesen nem tudja ezt kigyomlálni az ember magából. A koránkeléshez hozzá lehet szokni valamennyire viszont, de ez nem tartós. Ha szabadságon vagy vagy bármilyen okból kifolyólag nem ugrasztanak ki az ágyból 10 előtt, akkor aznap este már ismét bagolyként működsz.
2020. aug. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Iskolába hogyan jártál? Sikerült 8-ra beérned, vagy akkor is ráértél 10-11-ig aludni?
2020. aug. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Én is bagoly vagyok. 5 éve járok 7-re dolgozni. Előtte sulikba 8-ra. 30 éve kelek korán hétköznapokon és még mindig szenvedésnek érzem. Nem nekünk van kitalálva ez a világ. Akkor állok fel az asztalomtól a cégnél és indulok haza, amikor a legjobban fog az agyam. Ellenben reggel használhatatlan vagyok...
2020. aug. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is bagoly vagyok viszont 1 hónapon át mindig 5-kor kellett kelnem szintén munka miatt. Elsőnek probalj meg korán lefekudni és lehetőleg ne aludj délután ha végeztél a munkában mert akkor lehet este nem fogsz tudni. Nekem kb 2 hét kellett és ébresztő előtt keltem 2 percekkel. Kis idő és megszokod csak ne maradj fent éjjel
2020. aug. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!