Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek mit ad a kulonleges nev?

Kinek mit ad a kulonleges nev?

Figyelt kérdés
Nagymamam Judit volt, de rendszeresen Judithnak irta a nevet. Kerdeztem tole, miert, mit ad neki az a H betu a neve vegen.Elmeselte, miert ult nagypapa a bortonben,mit vett el tole a komunizmus, miert lett olyan az elete amilyen. Csak ezt a H betut tudta megtartani a regi enjebol,megsemmisult regi eletebol, csaladjabol, szarmazasabol. Nagyon sok ido eltelt azota.Talan a mai fiatalok meg tudjak nekem magyarazni, mire jo ez a sok kulonleges nev, miert van hogy valaki azert harcol, hogy ne NOA legyen a fia neve, hanem NOAH.Fiatalok, nektek mit ad az a H betu a nev vegen? Miert erdemes ezert harcolni? Mi valtozik Noa vagy Noah megiteleseben attol a H betutol?Mit vartok tole?

#keresztnév #regi nemesi csalad #elvesztett vilaghaboru Trianon,borton
2020. aug. 5. 22:36
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
88%
#8 Szerintem simán van, aki menőségből előbb próbálná anyakönyveztetni a gyerekét Szara-ként, nehogy az "idejétmúlt, uncsi" Sára nevet kelljen használni. :D
2020. aug. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
konkretan az a hagy harc erdekel, amit egy ismert hazaspar folytat a Noah nevert. A Noa ugyanis anyakonyvezheto, de a Noah nem. Ez esetben mit ad a H betu annak a megszuletesre varo gyereknek az eletehez, megitelesehez, ertekehez, amit a H betu nelkul nem kapna meg?
2020. aug. 6. 00:36
 13/30 anonim válasza:
85%
Ez legyen a legnagyobb problémájuk az életben. Noa talán még jobban is jár, hogy nem Noahként van anyakönyveztetve, mert néhány ember még képes is lenne kimondani h betűvel a végén a nevét, ami valljuk be elég nevetségesen hangzik.
2020. aug. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
57%
Ja hogy kulcsáréktól fúj a szél... Azért nem anyakönyvezhető, mert a Noah külföldi név, a magyarított verziója viszont adható, ami H nélkül van, ugyanis a magyarok szeretnek mindent lefordítani maguknak, akkor is, ha orbitális hülyén néz ki az adott név leírva. Lásd például Dzsesszika, Dzsindzser, Edvárd, Röneszmé, stb.
2020. aug. 6. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
74%
Franc se tudja, de az tény hogy egyre undorítóbb neveket adnak a gyerekeknek, aztán csodálkoznak hogy csúfolják őket!
2020. aug. 6. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
82%
Nekem gyomorgörcsöt és azt adta hogy egy idő után már nem mertem bemutatkozni a nevemen.
2020. aug. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
57%
Nos, a Noa és a Noah között az a különbség, hogy a Noa Magyarorszagon női nev, így fiúnak eleve nem adható. A Noah viszont férfi név....
2020. aug. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Morzsi007 ***** válasza:
45%

Én is nevetek ezeken a különleges neveken. Utálom, mikor valaki angol szavakat használ, miközben van sok magyar megfelelője. Dzsesszika, Ricardo, Benneth....

kiváncsi vagyok mennyi külföldi használ magyar keresztneveket. Van két gyerekem, de magyar nevük van. Ezek a “h” betűk meg az i helyett “y” használata számomra gyerekes, idétlenség.

2020. aug. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:
51%

Apai ágon a családom gróf volt. Nemesi ranghoz méltón a vezetéknév végződése Y volt. (Az első betű W, de ez csak a történethez fontos) Amikor elvették a birtokokat, a család magyarországon telepedett le. Az itt születet gyermekek nevét lemagyarosították, így lett a W-ből V, és az Y-ból I. :(

Jobb ember lennék ha W és Y lenne a nevemben? Nem. De ettől még számítana. A családnak, és nekem. Jogtalanul vették el a nemesi címet, és még a nevünkből is elvették a megkülönböztető jelzést. Olyan érzés, mintha a betűk leegyszerűsítésével magát a személyünket is lealacsonyítanák.

2020. aug. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
51%
#15 A normális nevűeket ugyanúgy csúfolják, úgyhogy ilyen szempontból tökmindegy...
2020. aug. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!