Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek mit ad a kulonleges nev?

Kinek mit ad a kulonleges nev?

Figyelt kérdés
Nagymamam Judit volt, de rendszeresen Judithnak irta a nevet. Kerdeztem tole, miert, mit ad neki az a H betu a neve vegen.Elmeselte, miert ult nagypapa a bortonben,mit vett el tole a komunizmus, miert lett olyan az elete amilyen. Csak ezt a H betut tudta megtartani a regi enjebol,megsemmisult regi eletebol, csaladjabol, szarmazasabol. Nagyon sok ido eltelt azota.Talan a mai fiatalok meg tudjak nekem magyarazni, mire jo ez a sok kulonleges nev, miert van hogy valaki azert harcol, hogy ne NOA legyen a fia neve, hanem NOAH.Fiatalok, nektek mit ad az a H betu a nev vegen? Miert erdemes ezert harcolni? Mi valtozik Noa vagy Noah megiteleseben attol a H betutol?Mit vartok tole?

#keresztnév #regi nemesi csalad #elvesztett vilaghaboru Trianon,borton
2020. aug. 5. 22:36
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
61%
#20 Marhára nem mindegy hogy talán belekötnek a nevedbe, vagy pedig 100% hogy belekötnek a nevedbe, van 1-2 olyan név amivel garantálhatod a basztatást, meg vannak a normálisak amivel TALÁN ESETLEG belekötnek!
2020. aug. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
86%

21!


Értelmes ember nem köt bele a nevedbe, barmi is legyen. Aki meg nem értelmes, az a hajad vagy a szemed színébe is beleköt

2020. aug. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
77%
20as, a kérdés az volt kinek mit adott a különleges név, én arra válaszoltam. Nem az volt a kérdés hogy milyen neveket lehet csúfolni.
2020. aug. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
54%
#23 15-re reagáltam, ha nem látnád, úgyhogy ezt neki címezd. Vagy inkább senkinek, mert eltér a kérdés témájától!!
2020. aug. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
85%
H betűt...
2020. aug. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
62%

"Franc se tudja, de az tény hogy egyre undorítóbb neveket adnak a gyerekeknek, aztán csodálkoznak hogy csúfolják őket!"


Aki csúfolódni akar, az talál rá okot, értelmes ember meg nem csúfolódik, ezt kár felhozni érvnek...

2020. aug. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
80%

"20as, a kérdés az volt kinek mit adott a különleges név, én arra válaszoltam. Nem az volt a kérdés hogy milyen neveket lehet csúfolni."


Te valamiért mégis erre a kérdésre válaszoltál, aztán meg pont te jössze azzal, hogy nem erről szólt az eredeti kérdés? xD Egyedül te hoztad fel a csúfolódás témát, más meg reagált rá, hogy értelmetlen ezt felhozni. Mint ahogy én is ezen a véleményen vagyok. Ezt kár is volt megemlítened. Engem is nyugodtan lepontozhatsz... attól még felhozni a csúfolódás témát ostobaság volt részedről. Nagy iq bajnok lehetsz, ha te még ott tartasz, hogy valakit a neve miatt kellene csúfolni.

2020. aug. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
Anyám úgy tudja, hogy a Noah Mo-n H-val a végén fiúnév; h-nélkül meg lány. Aszondta valamelyik sztárnak a fia Noah. Mi lány Noát ismerünk.
2020. aug. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
52%

*Ja meg mégegy, lehet,hogy régen írták így pl

Adrienne , Bernadette; de én asszem, hogy ezek a nevek Erdélyben pl magyar embernek talán most is így használatosak; bár nem vagyok biztos benne; csak volt osztálytársam anyukája Adrienne; és akkor egyszer régen tehát valamilyen alapon feltételeztem róla,hogy ő biztos mondjuk pl Erdélyből származik. :) Meg a Judith pl , hogyha mondjuk idősebb korosztály, szerintem ott még tehát ez volt a hagyomány; hogy így írják , mint pl valaki Kováts; tehát néhány nevet meg általánosan így írtak. Tehát régebben. Én erre tudnék gondolni még szeretettel.

2020. aug. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
62%

14es, az nem a "magyarok szeretik lefordítani a neveket" miatt van, hanem mert a magyar fonetikus nyelv, a j-t nem dzs-nek ejtik,pl.

Ezért lesz Dzsesszika, és nem Jessica, mert akkor j-vel , s-sel és c-vel kéne ejteni...

2020. okt. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!