Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A halottszállítóknak illik...

A halottszállítóknak illik borravalót adni?

Figyelt kérdés
Amikor házhoz mennek valakiért, a család nem szokott adni nekik egy 10 vagy 20 ezrest? Mert szoktak a futárnak is, a postásnak is, vagy a taxisnak. A halottszállítóknak illik valamennyit adni?

#borravaló #etikett #jatt #halottszállítók
2020. aug. 6. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom illik-e, csak azt tudom ami velem történt. Amikor meghalt a férjem és mire jöttek a szóval ők. Már nem voltam észnél. Nagyon udvariasak voltak sőt még a férjem nyakából a láncát is kivették és a kezembe adták. Semmi jelét nem tapasztaltam hogy a munkájukért vártak volna cserébe bármit is.
2020. aug. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Te mindenkinek adnál? Délelőtt meg a szerelőnek akartál. Nekem nem akarsz utalni?
2020. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nekik nem szokás és nem is várják el. Pont azért is, amit az 1-es írt. A temetés borzasztó dolog, mindenki összeomlik. Tudják ők, hogy nem a borravalóval foglalkozik ott bárki is. Amúgy amilyen áraik vannak a temetkezési szolgáltatóknak, szerintem ha vàrják akkor se kapjanak. Iszonyatosan sok pénz egy hozzátartozódat eltemetni, pofàtlanság lenne ha pont a temetés napján még ilyen extra pénzt várnának.
2020. aug. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
Már megint a borravalós kérdés..
2020. aug. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem rajuk jobban ferne pedig, mint sokakra, akiknek adnak. Milyen munka ez? Mennyire keves ember lenne kepes csinalni. Es ha kegyeletteljesen viselkednek, plane. Elhiszem, hogy nem varjak el, de megerdemlik. Ha az illeto csaladtag van olyan allapotban, hogy eszebe jusson, persze.
2020. aug. 7. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Először is, nem tettem fel még "borravalós kérdést" sem délelőtt, sem máskor.

Meg most gondoljatok bele. Meghal a mama, ott a család és örülnek hogy végre megvan az örökség. Jönnek érte a halottszállítók, azt örömükbe a kezükbe nyomnak egy Pityut, vagy egy Ferit. Csak hogy vissza ne hozzák. Ha felébredne útközben a tepsiben, akkor üssék agyon valami lapáttal.

2020. aug. 7. 07:28
 7/7 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom, hogy nálatok a családban hogy szokás, de nálunk senki nem örülne és pláne eszünkbe sem jutna az örökség, ha valamelyik hozzátartozók meghalna. A hullaszállító pedig nem szívességet tesz, amiért végre megszabadít tőle, hanem a munkáját végzi amiért nyilván fizetést is kap.
2020. aug. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!