Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Paprika spray-t hordhatsz...

Paprika spray-t hordhatsz magaddal?

Figyelt kérdés
Legálisan lehet pl. a zsebedben? És szükséged van valamilyen papírra hogy megvedd egy üzletben?

2020. aug. 9. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A pepper/OC hatóanyagú spray-ok KKVE azaz közbiztonságra különösen veszélyes eszköz-nek minősülnek, viselésük/birtoklásuk KÖZTERÜLETEN szabálysértés. (Magyarországon)

A CS és a CR hatóanyagú spray ami "legális" közterületen.

Természetesen semmilyen papír vagy engedély nem szükséges a megvételhez.

2020. aug. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
2020. aug. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
En eros pistat szoktam magammal vinni ha kirandulni megyunk es sutogetes is lesz. :)
2020. aug. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem, minek? van két kezem, megtudom védeni magam, ha kell.
2020. aug. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
A #4-es miért lett lepontozva? Nem mindenki Sebeők János alkatú nyomi, hogy fújkálnia kelljen önvédelem helyett.
2020. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Igen van nálam mindig. Azért megnézném egy 60 kilós nő hogy védi meg magát 120 kilós faszival szemben puszta kézzel... Kedves 4. és 5. ös.

Általában annak jár a szája aki egy legyet nem bír lecsapni.


Kérdező tőlem még sosem kértek semmit amikor vettem.

Nyugodtan hordj, védd meg magad ha kell.

2020. aug. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

* Azért megnézném egy 60 kilós nő hogy védi meg magát 120 kilós faszival szemben puszta kézzel... Kedves 4. és 5. ös.


Egy 60 kg-os nő 100x gyorsabb, és mozgékonyabb mint egy 120kg-os, és a gyorsaság előny. Ha meg tud is védekezni végkép. A gyávaság sosem kifizetődő, ahogy az sem, hogy erősködik valaki más háta mögött. Szemtől szemben az a jó.


De nyugodtan minuszolgass-nem engem minősít.


4-es voltam.

2020. aug. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
Én 193 centi magas vagyok, 93 kiló, jó erőben vagyok, és hét éve kungfuzok. Ennek ellenére van nálam paprika spray. Nem akkor vetném be, ha egy-egy küzdelembem valaki erősködni akar, volt ilyenben részem, azt simán leütöttem. De ha késsel, törött üveggel, vagy többen támadnak meg, esetleg olyan a helyzet, nem biztos, hogy a verekedést választanám. Már csak azért se, mert egy kis paprika spray -től senkinek nem lesz komoly baja, csak elszáll a támadókedve az agresszornak, de egy tényleges fizikai kontaktusban elveszhetnek fogak, szemek, eltörhetnek csontok, ami szerintem senkinek nem olyan jó. Emellett ha egy bevadult pitbull támad meg, csak a szuperhős-filmeken szocializálódott panelhuszárok hiszik, hogy bármit érnek a heti 3 konditerembe járással és a nagy arccal, mert még nem látták, hogy zajlik le egy ilyen támadás.
2020. aug. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Én egy láncot szoktam vinni a végén egy lakattal. Ha jönnek a keták azt szoktam mondani hogy ezzel zárom le a biciklim, és véletlenül nálam maradt 😃
2020. aug. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

Voltam olyan helyzetben ahol nem számított hogy gyorsabb lehettem volna a 60 kilommal a kb 110 kilós faszitól. Nem voltam gyáva, úgyhogy nem lett bajom, de gázsprayvel kicsit hamarabb megoldódott volna a probléma. :) Azóta van is nálam.

6. Voltam, nem pontoztam senkit se fel se le, az más véleménye volt, de most nyomok egy pirosat hogy lásd. :)

2020. aug. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!