Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Paprika spray/könnygáz spray...

Paprika spray/könnygáz spray kutyák ellen is használható ugye? Milyen messziről kell fújni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 9. 08:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Azért nem az állatokba tettem mert ott szétszednének a nagy állatvédők akiknek egy állat élete fontosabb mint egy emberé.
2019. jan. 9. 08:43
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtámad akkor használhatod ellene. Szerintem nem nagyon akar majd utána megharapni. Nagyobb testű kutyák ellen hatásos tud lenni. Kb 1 méter annak a távolsága ami nekem van. Egyszer használtam kutya ellen. Meg is mentette az életem.
2019. jan. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Persze, természetesen csak akkor használnám ha megtámad. Szeretem a kutyákat, nem azért venném hogy fújkáljam minden szembejövő kutya szemébe :)

Köszönöm a válaszod! Örülök az egy méternek, bár ez is elég közel van, de azt hittem, ennél még közelebb kell engedni hogy hasson.

2019. jan. 9. 08:51
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell közelebb engedni. Hidd el. Az a chilis oldat 1 méterről is teljesen hatásos. Kipróbáltam kb mennyire messzire lő és kb 1,5/2 méter volt a táv. Egy nagyobb adaggal megküldve a támadó embert/állatot hamar meg leglehet győzni arról, hogy hagyjon békibe.
2019. jan. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Csak gázspray használható. A paprika spray-t nem szabad használni, mert az maradandó károkat okoz.

Legálisan használható gázspray-t tudsz venni pl. vadászboltban. Ha jól emlékszem valami olyasmi neve van, hogy "stop attack". Zsebben elfér. 1-2 méterről biztosan hatásos támadás esetén.

Azért legyen elmentve a legközelebbi gyepmester telefonszáma ilyen esetre. Remélhetőleg nem lesz rá szükség.

2019. jan. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A hatótáv 2-3 méter is lehet, széliránytól függően, nekem gáz riasztó pisztolyban van, abból kilőve még 5 méterre is durván érezni
2019. jan. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem ért hozzá nem beszéljen össze vissza mindenféle ostobaságot. A pepper spray nem okoz semmilyen egészségkárosodást, sőt az egyik leghatásosabb hatóanyag.

A FOG (köd) szórófejes hatótávolsága 1-3 m.

A JET szórófejes 1-4 m időjárástól függően.

[link]


Szívesen.

Aki nem ért hozzá ne ugasson bele. Köszi.

2019. jan. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Eszetlen... Kit érdekel, ha a kutyának maradandó károkat okozol? Gondolom, akkor sem akarnál szegénykének maradandó károkat okozni, amikor a gyerekedet marcangolná...

Veled is többen vagyunk...

2020. nov. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*veled is csak többen vagyunk
2020. nov. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!