Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jó a legtöbb embernek,...

Miért jó a legtöbb embernek, hogy nagyon meghízik? A betegség miatti hízás külön kategóriát képvisel!

Figyelt kérdés

A legtöbb ember egészségtelen mozgásszegény életmódot folytat, nem ismer mértéket és határokat, semmit nem tesz egészségének megőrzéséért, aztán meg jajgatnak, hogy jaj itt fáj, ott fáj, most ilyen-olyan beteg, de van rajta 15-70 kg zsírfelesleg.

A túlsúly egészségtelen, a nagy zsírtömeg nyáron fűt, nehéz a mozgás, nagyméretű ruhát kell venni, sokan irigyek a vékonyabb társaikra..stb... semmi pozitív nincs benne, ha az adott ember átlag kg-jától jóval többet mutat a mérleg.


Hazánk a legelhízottabb ország Európában.

Mindenhol azt hangoztatják, hogy az elhízás mennyi egészségügyi problémát hordoz magában, ennek ellenére miért köpik magukat szembe az emberek? Ennyire sok az öngyilkos hajlamú ember?


Tudom, a vékony emberek is betegek. Meg, hogy a szépség mindenkinél mást jelent.

Ha az ember nyáron kimegy az utcára vagy a strandra, manapság már rengeteg kövér emberrel találkozik és hazánk nem azért ennyire elhízott, mert annyi hormonproblémás vagy egyéb betegségben szenvedő ember lenne, vagy amit általában szoktak mondani, hogy de hát genetika.


Miért nem tudnak az emberek odafigyelni magukra és egészségükre? Ha nincs egészségük, akkor semmijük sincs! Ezt miért nem tudják megérteni?

A megelőzés még mindig jóval olcsóbb.

Mozgásban az élet, az egészség a legdrágább kincs!


A kérdésem nem provokáció, nem sértő szándékkal íródott.



2020. aug. 10. 19:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
Az olcsó kaja itthon az egészségtelen kaja. És mivel nálunk az emberek jelentős része pocsékul keres, ezért össze tudod kötni az ok-okozati függést.
2020. aug. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%
Mindennek ára van. Ők inkább ezt az árat fizetik, cserébe nem kell mozogni, sem idafigyelni a kajára
2020. aug. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

#1

A gyógyszer meg még drágább. De ha nekik megéri többet kifizetni gyógyszerekre, mint egy picivel drágább, az átlagnál jobb minőségű ételre heti szinten, ám legyen. Az ő egészségük.

2020. aug. 10. 20:16
 4/28 anonim ***** válasza:
74%

Oké, hogy nem sértő szándékkal írod, de neked miért ennyire fontos, hogy más emberek hogy néznek ki? Ne mondd már, hogy ennyire érdekel egy idegen ember egészsége. Netán te voltál régen kövér, de lefogytál?


Valakinek a sportolás kínszenvedés. Én pl. pici korom óta utálom, főleg azért, mert ügyetlen vagyok benne, és folyton megaláztak mind az óvónők, mind a tanárok, mind az osztálytársaim. Na meg nem is köt le, nem is értem, hogy tudja valaki élvezni. Ezáltal nem vagyok vékony, de kövér sem, mert a kajára figyelek. Kb. 5 kg "fölösleg" van rajtam.


Ennek ellenére a vérképem mindig is tökéletes volt, egyszer csúszott bele hiba, amikor fogamzásgátlót szedni. Le is raktam azt a mérget. Ja, amúgy az is okozhat elhízást, hiába mondják, hogy a maiak nem. Én pl. sokat híztam tőle, de az abbahagyást követő 3-4 hónapban sikerült szépen lefogynom, és ezért meg sem kellett erőltetnem magam. Amíg a sok plusz hormont tömtem magamba, hiába csináltam akármit, csak híztam. A betegtájékoztatóban is benne van, mint mellékhatás... Oké, hogy én abbahagytam, de attól mások még szedhetik, és lehetnek miatta puffadtak.

2020. aug. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

#4

Érdeklődésről hallottál már? Mivel soha nem értettem, hogy mi a jó abban, ha valakin van vagy 20 kg zsírfelesleg, hogy mit élvez benne, hogy miért nem fogy inkább le. És erre keresem a választ, hogy valaki ész érvekkel támassza alá, hogy számára miért jó kövérnek, elhízottnak lenni.


Soha nem voltam kövér, mindig is hiú voltam és vagyok is az alakomra. Sportolok, enyhén izmos vagyok.


Annyiféle sport, mozgásforma létezik, nehogy már mindegyik "kínszenvedés" legyen! Ez CSAK KIFOGÁS! Nehogy már pl. egy séta, túrázás, ami nem teljesítményre megy az rossz dolog lenne!?


"Én pl. pici korom óta utálom, főleg azért, mert ügyetlen vagyok benne, és folyton megaláztak mind az óvónők, mind a tanárok, mind az osztálytársaim. Na meg nem is köt le, nem is értem, hogy tudja valaki élvezni."

A saját frusztrációdat kezelhetnéd! Juj, azért mert a múltban bántottak, akkor ezt a sérelmedet fogod majd halálodig dédelgetni és magaddal vinni? Nem egyszerűbb elengedni a múltat? És mégis miben vagy ügyetlen? Eldobni egy labdát? De a sport nem erről szól, amit a suliban csináltunk.

Hányféle mozgásformát próbáltál ki? Pl. jóga, úszás, spining, kocogás, otthon tornavideóra tornázni...stb.? Gondolom ahhoz nem vagy ügyetlen, hogy leguggolj, vagy lefeküdj a földre és megcsinálj 5 db felülést, és utána oldalra felemeld a lábadat.


Az a fogamzásgátló, amelyik hízást okoz, az nem jó, ezért van, hogy valaki többet is kipróbál mielőtt megtalálja a számára megfelelőt.

Én pl. nem híztam meg. Egyet próbáltam és az tökéletes számomra.

2020. aug. 10. 21:16
 6/28 anonim ***** válasza:
41%

Abban egyetértek, hogy nincs olyan, hogy valaki nem szereti a sportot, csak nem találta meg a neki valót. Én is akkor kezdtem el élvezni és szeretni a sportot, mikor már elballagtam és túlvoltam az iskolai testnevelés órákon. Magamtól álltam neki.


Akinek meg komoly tüneteket okoz egy fogamzásgátló, könyörgöm legyen már annyi agya, hogy abbahagyja. Vagy ha kiderül, hogy trombózishajlamod van, nem "csak" hízol tőle, akkor is szeded, mint a bolond, mert a gyökér pasid nem képes gumit húzni vagy mert te lusta vagy utánajárni, hogy lehetne másképp? Egyrészt, van szájon át alkalmazhatóból is egy tucat, váltani kell, ha az a hatóanyag hízást okoz. Másrészt ott a gyűrű, aminek a hatóanyaga nem megy végig az egész emésztőrendszeren, ezért ha produkál is mellékhatást, jóval kevesebbet. Bár nekem nem okozott semmit. De ott van még a szuri, a spirál, vannak hormonmentes módszerek is a gumin kívül... Ne legyetek már lusták nem mérgezni magatokat, könyörgöm!

2020. aug. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Amikor látom hogy 5 emberre 3000Ftom van akkor bizony krumplit fogok venni és olAn húst ami ebből kitelik és amivel jól lakik a család,mert éhen nem lehet dolgozni főleg mert ebből 2 fizikai dolgozó van.

Sok esetben ez nem választás kerdese hanem kényszer!! tőlem is kérdezték már h én nem szeretem a görög salàtát? Nem mertem őszintén felelni rá,hogy dehogynem szeretem de ha azt akarnék csinalni 5 főre akkor az utána következő 2 nap koplalda lenne ,mert a kajapénz nem elèg rá.

Az éremnek két oldala van mindig!!!

Aki jól all anyagilag sokszor ebbe bele sem gondol.Amit tudunk igyis megteszünk nem iszunk üdítőt csak vizet ,biciklivel vagy gyalog járunk Mindenhová mert szintén az anyagiak miatt autónk sincsen.

2020. aug. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

#7

Szóval szültél 3 gyereket. Nos, mikor megcsináltátok őket, arra nem gondoltatok, hogy etetni is kéne őket? Nem ész nélkül kéne gyereket csinálni. Ha pl. minimálbért kerestek mind a ketten, akkor nem kellett volna 3 gyereket szülni, max csak egyet!

Látod, és a probléma meg lenne oldva. Persze, könnyű ráfogni most, hogy 5-en vagytok, és? Persze, ez hangozhat szívtelenül is tőlem, de nem ártott volna gondolkodni, mielőtt cselekedtek.

2020. aug. 11. 13:14
 9/28 anonim ***** válasza:
96%

Ha te látnok vagy akkor jó neked ,

Én sajnos nem vagyok az.Következő 10 évre is mondd mef akkor mi várható ,másoknak jól jöhet Férjemnek jól menő vállalkozása volt de tönkrement,azóta kevesebb pénzből élünk. Nem azt mondom hogy nagyon szegények vagyunk de luxus dolgokra nem futja.

2020. aug. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

#9

Sajnálom, ami történt, de miért nem vállaltok akkor plusz munkákat? Vagy az is meg van? Nagyszülők semmit se segítenek be? Vagy a rokonok? Családi támogatások?

2020. aug. 11. 13:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!