Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rossz hatással lehet egy...

Rossz hatással lehet egy gyerekre, ha azt mondják rá, hogy f.szszopó vagy nyomorék? Ha igen mennyire?

Figyelt kérdés

Pár éve a régi albérletünkben c típusú családok mellett laktunk (nem volt rossz környék) és volt egy anyuka közülük, akinek egy 6 éves fia volt és nagyon sokat ordított vele, de olyanokat mondott, hogy "Mit csináltál te f@sszopó?" és hasonlók.

Múltkor egy ilyen típusú anyuka volt 4 pici gyerekkel a legidődebb kb 5 lehetett és az egyik kislányra ráordított a pályaudvar közepén, hogy "Tedd azt vissza nyomorék, hogy tegyelek a sírba"

Most nyilván egy ennyi idős gyerek nem nagyon érti, hogy mit is mondanak rá ezért is nem tudom, hogy lehet-e ennek rossz hatása, ha már felfogja akkor nyilván lehet, de kicsiként még nem tudja hova tenni.



2020. aug. 11. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Alapvetően azt mondanám, hogy árt egy gyereknek az ilyesmi (ha még a szavakat nem érti, akkor a hangsúly miatt). De nagyon függ a kulturális közegtől is. Nagyon gyorsan rátanulnak a gyerekek, hogy mit kell szó szerint venni, és mit nem. Kultúrák között ez komoly súrlódást okozhat, de családon belül nem vészes.
2020. aug. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
A C típusú gyerekekről szerintem ez pont lepereg, illetve úgy fogják fel, hogy ez a stílus a normális.
2020. aug. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy rossz hatással van a gyerekre. Az ordításból és a hangsúlyból érzékel mindent. Szerinted mennyire lehet egy ilyen gyerek szeretethiányos?


Én is láttam múltkor egy ilyen családot. Az anyának volt, ha jól emlékszem kb. 4 gyerek, 2 nagyobb , 2 óvodás. A kb. 15 éves fia tolta a babakocsit, az anya ment előtte a gyerekekkel. Az anya megállt hirtelen előtte, a fiú meg egy picit véletlenül a lábának tolta a babakocsit, erre az anya olyan szinten elátkozta a saját gyerekét... szegény fiún lehetett látni, hogy rengeteg lelki sebe van, önbizalomhiányos, frusztrált, depressziós. Lehetet látni rajta, hogy teljesen elege van ebből az egészből, a megalázásból és mindenből.

Ha meg pl. leszúrja az anyját, vagy nőgyűlölő lesz vagy sorozatgyilkos, akkor meg mindneki CSAK a fiút hibáztatja és nem értik, hogy lett ilyen.


Nagyon sok minden múlik a szülőn, hogy neveli a gyerekét.

2020. aug. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A környékünkön lakik egy kisebbségi család, sok gyerekkel. Az anya részéről egész nap ezek hangzanak el: pusztuljatok el, haljatok meg, rohadjatok meg, rákosodjatok el, dögöljetek meg, nem kaptok enni, pusztuljatok el, gyűlöllek titeket, agyonverlek, megöllek, stb.


A gyerekei 3-12 év körüliek. Egyszer hallottam, amint a 10 év körüli gyereknek azt mondja:rohadj el te rákos g.ci.Erre tudod mit mondott a gyerek? Anya, kérlek ne beszélj velem ilyen csúnyán. Szóval értik ők, rossz hatással is van rájuk, persze.


A gyerekek is ordenáré módon beszélnek legtöbbször, agresszívek. Az 5 év körüli gyerekei már "családsegítőset" játszanak, "családikor kölcsön adnak" egymásnak, a 10 év körüli gyerekei már használt cuccokkal bizniszelnek, stb.

2020. aug. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!