Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ennyire alulértékelt a...

Miért ennyire alulértékelt a férfi nem a mai társadalomban?

Figyelt kérdés

Ha körbenézek akár a mai társadalomban/munkahelyi közösségekben, akár a közösségi médiában, azt látom, hogy a nők jóval több megbecsülést kapnak. Egy átlagos testalkatú (nem túlsúlyos, de nem is "Cérna Géza"), átlagosan jóképű férfi jobbára szinte észrevétlen a társadalom tagjai számára, míg egy hasonló adottságokkal rendelkező nő azért kap pozitív visszajelzéseket. De tapasztalataim szerint munkavégzéssel kapcsolatban is gyakran előfordul ugyanez: az, hogy egy férfi keményen dolgozik, jobbára alapnak számít, el van intézve annyival, hogy ez a dolga.

Hogyan alakult ki mindez?

Mielőtt bárki megjegyezné, nem célom semmiféle feszültségkeltés! Szimplán érdekelne, hogy mik lehetnek ennek az egyenlőtlenségnek az okai? Véleményem szerint mindkét nem szerepe ugyanolyan fontos lenne - nem versenyezniük kéne egymással, hanem kiegészíteni a másikat. Előre is köszönöm a normális válaszokat!



2020. aug. 11. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Mindig is az volt. Ha megölnek a terroristák 1500 afrikai kisfiút a kutyát nem érdekli. Bezzeg ha 60 kislány utazik egy buszon és őket rabolják el... akkor fellázad a világ.
2020. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Mert puha a futyijuk es genderkednek. Pont!
2020. aug. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Én nem gondolom őket alulértékeltnek.


Azért gondolhatod így, mert az említett közösségi médiában a nők elég felülprezentáltak. Míg a férfiak ritkán tesznek ki képet, és általában azon sem ők vannak, hanem mondjuk egy kocsi, horgászbot, vagy bármi, aki kedves a szívüknek. Így persze, hogy a nőket fogják dicsérni, hiszen ők szolgáltatnak hozzá "alapanyagot".

2020. aug. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Én nem így látom. Átlagos nő vagyok (nem túlsúlyos, nem vézna stb stb), az aluljárókban néha utánamfüttyentenek, vagy utánam üvöltenek hogy megb...nának, de én ezt valahogy nem "pozitív visszajelzés"-ként élem meg. Van párom, ahogy a legtöbb átlagos férfi ismerősömnek is van, ezen túl nem igazán állnak sorba a pasik virággal. :D

Munkában (meg előtte a tanulmányaim során) nekem sokszor sokkal többet kellett teljesítenem mint a férfi szaktársaimnak/kollégáimnak, hogy végre felfogják hogy igen, egy nő is meg tudja ezt csinálni.

A gond szerintem ott van, hogy a férfiak évezredekig meg voltak becsülve azért, mert dolgoznak és gondoskodnak róla hogy ne dőljön rá a ház a családra, de mivel ez ma már teljesen evidens mindét nemtől, nem jár érte többé indokolatlan megbecsülés nemi alapon, és ez sokaknak hiányzik.

2020. aug. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mert el vannak sokan könyvelve, hogy lúzer, nagymenő, tökös tsávó, pénzes, pénzéhes lehet csak valaki. De az, hogy mit takar valójában az emberi mivolta, azt már a kutya f*t sem érdekli.
2020. aug. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Mindig is a nőknek volt a "dolguk", hogy szépek legyenek - tartja a régi mondás is. A férfiak sokkal vizuálisabbak, mint a nők, így vannak kódolva genetikailag; hamarabb észreveszik egy nő szépségét, mint fordítva. Éppen ezért nem vesznek annyira tudomást a "normális" férfiakról, mint a "normális" nőkről. A két nemnek amúgy is más a szépérzéke.
2020. aug. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon durva, hogy hányszor feljön ez a kérdés a nők és a férfiak terén is. Legtöbbször szerintem ezt az érzetet a környezet reakciója ránk váltja ki, de ezt pedig az befolyásolja, hogy mi mit mutatunk magunkból és hogyan (itt felvetül a magabiztosság kérdése is). Az pedig, hogy a férfiaktól elvárják a keményebb munkát, egy ősrégi sztereotípia.
2020. aug. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!