Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális így a...

Szerintetek ez normális így a koronavírus kapcsán?

Figyelt kérdés

Szóval ez az egész helyzet fura. Mindenki azt lát bele, amit akar, meg azt gondol, amit akar, lehet kicsit tényleg fel van fújva, lehet tényleg veszélyesebb az influenzánál, mindenki azt gondol, amit akar, de az emberek nagy részénél valamilyen szintű félelem van. Bennem is, pedig én fiatal vagyok, nem tudok krónikus betegségről, meg inkább idősebb családtagjaimat féltem. Ugyanakkor viszont fiatalok közül is haltak már meg, meg olynaok is, akiknek nem volt szinte semmilyen alapbetegségük, oké ezek elenyésző esetek, de emiatt ott van a félsz, hogy bárkivel bármi lehet.


Azt viszont nem tudom meddig tartható ez a helyzet. Ez a komplett nyár off volt fesztiválok szempontjából, kérdéses az iskola és minden nagyobb közösség. Jóformán ahol nagyobb társaság összejön, ott nagy eséllyel van egy fertőzött, és megvan a baj. Mezőkövesd, Pápa pl. Magyarul egy 500 fős iskolai létszám mellett is, amikor innen onnan bemennek majd egyszerre a diákok, nyaraltak stb. szüleik dolgoznak itt-ott, szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy sokáig tartjató legyen ebben a formában a rendes oktatás, meg bármilyen közösségi élet, viszont ez sincs rendben.


Valamit nagyon ki kellene találni, leginkább az oltást minél harabb, mert belegondoltam, hogy amíg ez a vírus van, addig nem lehet normális életet élni.

Ha egy fontos közintézményben, hivatalokban stb. van egy fertőzött, egyből mindenki karantén, a munka megáll, az ügyfelek meg addig nem tudnak ügyet intézni. Ez az egész helyzet annyira képtelen és borzasztó, de ha meg nincs, akkor meg terjedne vígan az egész.


Meddig lesz ez az állapot tartható szerintetek? Ha még évekig nem lesz rendes oltás, akkor évekig nem lesz normális közösségi élet, szórakozás, iskola, fesztiválok stb?


Ezt szerintem nem nagyon lehet évekig eljátszani, hogy megemelkedik a fertőzöttek száma, zárjunk be mindent, elmúlik nyissuk meg, majd nyitás miatt újra elkezd terjedni. Ha meg hagyják, akkor itt is lehet hullahegyek lennének a végén, mint Olaszországban.


Szerintetek meddig tart még ez így?



2020. aug. 11. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy teljesen új helyzet, ezért senki se tudja mi lesz. Nekem hatodik hónapja nincs munkám, ha megint lezárnak mindent akkor nekem kampó - hogy egy élő klasszikust idézzek.

Sokféle forgatókönyv lehetséges, és ebben benne van az is, hogy hagyják elszabadulni a poklot, hiszen van egy csomó lélegeztetőgépünk, kórházi ágyunk. Ez se jó.

És van olyan is, hogy lezárnak mindent, csinálnak még pár százezer munkanélkülit, az éhséglázadást pedig leverik.

A valóság valahol a kettő között lehet.

Nem tudom!

2020. aug. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Azt olvastam hogy a Google alkalmazottait jövő nyárig otthoni munkára kötelezik, szóval ez lehet akár kiindulopont.


Amúgy meg nyilván jó lenne ha lenne valami oltás és visszatérhetne minden a rendes kerékvágásba.

No shit!😅

2020. aug. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Ez olyan, mint egy háború. A háborúknak sem lett vége pár hónap alatt, hanem évtizedekig, sőt akár évszázadokig tartottak. Most is erre kell számítani. Nagy valószínűséggel mi már nem fogjuk megélni, hogy újra normális élet legyen. Bár megjegyzem, eddig sem volt az. A normális élet kb a XXI század elérkezésével megszűnt. A realitás az, hogy maradni fog ez az állapot, sőt pár év múlva még ennél is sokkal rosszabb világ lesz.
2020. aug. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 azért ennyire rossznak én sem látom, bár szerintem sem 1 év mulva lesz ennek vége. Azért jövőre már illene egy hatásos oltást találni. Volt itt már H1N1 is, arra is lett hamar oltás, meg az is milyen pánikot keltett, aztán ma is ugyanúgy itt van úgy, hogy észre sem venni.


Mindenesetre szerintem is változni fog néhány dolog a világban. A nemzetközi utazgatásoknak pl. szerintem szigorúbb feltételei lesznek, meg a kormányok is szigorúbb intézkedéseket fognak hozni bizonyos kérdésekben. Amúgy meg nagyon àt kell szerintem gondolni az egész globalizációt és úgy alakítani át, hogy az áruk/munkaerő stb. a lehetőegegyszerűbb úton közlekedjen, ne inne onnan rakjanak össze ezt meg azt. Minimalizálni fogják szerintem ezt is, legalábbis el tudom képzelni.

2020. aug. 11. 20:37
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Alapból se érdekelnek a fesztiválok, hatalmas tragédia tényleg ha idén nem lehet beállva hányásban fetrengeni meg nemibeteg ismeretlenekkel kefélni két tuctuc szett között...

Engem az sokkal jobban zavar hogy ennek a szituációnak és a helyzet komolyságának ellenére is felelőtlen mindenki, utazgatnak külföldre mert ugye a fesztivál mellett a nyaralás a másik 'létszükség' a mai világban, nehogy már idén ne lehessen kirakni az Instára hogy én Monacoban meg a Maldív szigeteken vertem el 3 milliót szállodára meg strandolásra mert megtehetem. És ugye mikor hazajönnek, biztos mind betartja a 3 hetes karantént. Na persze...

Vannak ezek a kretének is Pesten főleg, akik luxusautókat fotózgatnak, az is az egyik most mászkál Monacoba hogy Ferrarikat meg Lamborghiniket kattogtasson, mert ugye az is létszükséglet nyilván, hazatérése estéjén meg már a Széchényi téren csinálja kint ugyanezt. A másik meg Horvátországban veri a nyálát, az egyik legfertőzöttebb országban, mert ő Lamborghini Huracant fotóz a tengerparton, nyilván azon múlik a napi betevője (apja milliárdos, gazdag gyerek). Ennyit erről.

Szóval a felelőtlen barmok miatt terjed mint a háborodás, és nem is magam féltem, de szüleim, nagyanyám simán elkaphatják mondjuk ha a boltban pont egy ilyen tüsszenti le azt a tejfölt vagy szalámit amit ők megvesznek, aztán lehet imádkozni hogy senki ne haljon bele vagy szenvedjen maradandó károsodást tőle...

Senki se veszi komolyan, meg mindenki sír hogy így már nem lehet tovább élni, miközben a vicc az hogy pont azért tart ilyen sokáig meg azért ilyen súlyos, mert megállás nélkül van aki terjeszti, mivel SENKI nem bír a seggén maradni pár napot se. Pedig ha márciusban mindenki lezárja a határait, és egy hónapig mindenki kibírja hogy otthon csücsül és nem utazgat, nem bulizik, nem urizál, akkor lehet vége is lett volna a járványnak mivel nincs akinek a vírus tovább legyen adva, így kihalt volna. Ehelyett mást se látok, csak egyik Insagram live bejelentkezés Spanyolországból, a másik közös fotó 30 haverral a Deák téri bulin, a harmadik a meccsen van a haverokkal, a negyedik maszk nélkül flangál az orvosi rendelőben... És akkor utána sipákolás van hogy sosincs vége a járványnak meg hullunk mint a legyek. Csodálkozunk? Én biztosan nem.

2020. aug. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, részben egyetértek. Én sem értem miért kell valakinek vernie magát a tengerparton, miért nem jó legalább ezen az egy nyáron itthon nyaralni valahol. A gazdaságnak is jót tenne.


Amúgy az fizikai képtelenség, de én is gondoltam rá, hogyha azt mondták volna az embereknek, hogy oké, akkor most egy hónapig senki nem teheti ki a lábát a házból, akkor elméletileg addigra az utolsó emberből is eltűnt volna, aki fertőzött, de ezt hogy kivitelezed? Vannak munkák, ahol elengedhetetlen a napi szintű mozgás, orvosok, ápolók, szociális dolgozók, fuvarozók, bolti eladók stb. Ha egy hónapig senki nem teszi ki a lábát, annak még ennél is súlyosabb következményei lennének.

2020. aug. 12. 06:23
 7/7 anonim ***** válasza:
2020. szept. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!