Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elérni, hogy...

Hogyan lehet elérni, hogy jóval több traffipax és rendőri ellenőrzés lehessen?

Figyelt kérdés
Köztudott, hogy Magyarországon a sofőrök borzalmasan vezetnek: A gyorshajtás már-m-r alapvető dolog mindenkinél, de figyelmetlenek, szabálytalanok, a jogsiszerzés pedig gyakorlatilag vicc egyszerű. Éppen ezért első körben arra is gondoltam, hogy jó lenne egy app, ahová fel lehetne tölteni civileknek a gyorshajtó helyét, idejét, rendszámát ha esetleg látta, vagy ha nem, akkor alapvető dolgokat (autó márkája és/vagy színe). Így sokkal több közúti büntetés lenne kiszabható, amire szintén egy olyan reform kellene, hogy az 1 éven belüli második gyorshajtás (akár 10-15 km/h feletti gyorshajtásnál) azonnal jogosítványbevonással járjon, aminek hatására ha az illető vezet tovább, letöltendő börtönt kapna azonnal.
2020. aug. 12. 09:00
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Aha. És a civileknek osztanának traffipax-ot, vagy mi? Vagy csak bemondásra menne?
2020. aug. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább úgy, hogy finanszírozod nekik a felmerülő költségeket. Kezdve az extra rendőrök képzési díjával.
2020. aug. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Oroszországban vannak civil trafipaxosok. Kiváltja az engedélyt, a rendőrség adja a trafit, az ember még kapja a jutalékot a gyorshajtók arányában. Ebből (is) élnek emberek.
2020. aug. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom, de olyan szokott lenni hogy helyszínt tudsz javasolni, hogy szerinted hol kellene traffizni a rendőröknek. Ez hátha segít.


Engem az érdekelne, hogy lehet-e javasolni valahol hogy adott helyre védát telepítsenek... (Lakott település széle környékén lakok, ráadásul csak az út egyik felén vannak házak, tehát nyilván lassítás nélkül 90-100 környékén húznak el a házunk előtt az autók, kamionok. Nagyon elegünk van.)

2020. aug. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a fő baj az, hogy nagyon elfogadott az emberek között a gyorshajtás. A legtöbben egyáltalán nem tartják cikinek, hogy városban rendszeresen 60-nak mennek. A baleseteket mindig "mások" okozzák, a béna sofőrök. Magáról a legtöbb ember azt hiszi, hogy ő micsoda egy szuper sofőr.


Szerintem is jó lenne, ha sokkal több lenne a mérés, magasak lennének a bírságok és nagy arányban kapnák el a gyorshajtókat, de tartaok tőle, hogy egy ilyen rendszer közfelháborodáshoz vezetne. Még nem érett rá a nép. De ne legyen igazam.

2020. aug. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
8%
Hát ha olyan helyen nem 70-el döcögnének, ahol lehetne menni 90-el is, lehet, hogy kevesebb gyorshajtó lenne. Vagy tegyük fel van egy kamion ami a megengedett sebességnél jóval lassabban megy, és áll mögötte kilométeres kocsisor, és sok birka nem bírja megelőzni. Ezzel egy csomó időt veszít az, aki haladna, és előzheti két-hármasával az autókat. Ezek után még jó, hogy belehúznak sokan, mivel már jóval előrébb kéne járnia. De persze van aki ok nélkül is száguldozik. Csak azt nem értem, hogy miért nem tud mindenki rendesen haladni.
2020. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Tehát bárki beír egy honlapra bármit, aztán az alapján majd büntessenek meg valakit? Jó, hogy a III/III-asokat nem akarod visszaállítani...


A rendőrségnek kellene betartatni a szabályokat, nem csak trafipaxozgatni alkalomadtán


Te a szmog miatt aggódó unatkozó anyuka vagy megint?

2020. aug. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Aha, akkor ha nekem nem szimpi a szomszéd, csak be kell jelentenem, hogy a 30-as övezetben 70-el megy és kapja a büntit. Na ne...
2020. aug. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Ma is kint voltam az utakon - utasként - és halálfélelmem volt nem egyszer. Ez a helyzet pedig nem a sofőr miatt volt, aki mellett ültem, hanem a sok hajmeresztően felelőtlen paraszt miatt, akitől ha megkérdeznéd, ugyan, mondja már meg, hogy hova a fészkes fenébe siet a megengedett sebesség kétszeresével, akkor lehet, hogy válaszolni sem tudna, - olyan szinten az előember szintje alatt van az agya, - de érveket nem is várhatsz ilyen szintű vadembertől, tehát reménytelen az ilyennel a józan ész medrében csörgedező kommunikáció. Ezek a vademberek nemes egyszerűséggel pszichikailag alkalmatlanok arra, hogy egy emberi élet kioltására többszörösen alkalmas erővel felruházott gép feletti irányítást kaphassanak, - azzal az alapvető ténnyel sincsenek tisztában, hogy az adott útszakaszon megengedett legnagyobb sebességet feltüntető táblán kiírt érték nem azt jelenti, hogy annyival kell haladni az úton, hanem annyi a maximum, amennyivel haladni lehet ott. Persze ezt következetesen fogyatékos elemeknek hiába is magyarázod, mert nincs értelme, - úgy sem fogja fel! Ma "csak" egyszer "születtem újjá", - mert olyan szituációt védett ki a mellettem ülő sofőr, amibe egy rutintalan sofőr simán belehal valamelyik úton. Nem véletlenül szajkózom, hogy a pszichésen alkalmatlan elemeket nemes egyszerűséggel legyalulnám az utakról, - fogadjon (erre alkalmas) sofőrt, aki nem bír az idegeivel vagy a segge alatt duzzadó lóerőkkel! Az állam helyében megfontolnám annak leszabályozását is, hogy akárki is akar gépkocsit eladni Magyarországon, nem jelenhet meg a piacon olyan gépjárművel, amelyik 130 km/h-nál nagyobb sebességnél képes gyorsabban haladni. A külföldieket pedig rommá büntetném, ha túl lépik az országon áthaladáskor a 130 km/h-t! Középtávon "önellátó" is lehetne a közlekedési rendőrség ebben az országban, ha következetesen végrehajtana időről-időre - minden különösebb figyelmeztetés nélkül - közúti ellenőrzéseket. -Mielőtt nekem ugrana bárki azért, hogy ezt hogy képzelem, arra az a válaszom, hogy a sunyi gyökerek sem figyelmeztetnek senkit, amikor elkövetik sorozatosan a nem közútra való cselekedeteiket, - ergo, ez a rész így pontosan egálban lenne! Aki normálisan vezet kint az utakon, azoknak ezt követően sem lenne indokolatlan félelemre oka, de aki sunyi, az rettegjen csak napi 24 órában, ha nem képes változtatni jó irányba a stílusán. Különösen súlyos esetben még azt sem tartom túlzásnak, hogy jogsi el, jármű ledarál és nylon zacskóban visszaszolgáltat, - nehogy az a vád érjen bárkit is, hogy jogtalanul eltulajdonította a hatóság a járművét, - nem tulajdonította el egy ilyen cselekménnyel, csak a kialakult közlekedési helyzethez rugalmasan igazította azt. Engedély nélkül átalakított jármű: dettó! Aki nem bír magával - sofőri minőségében a közutakon, - az ne erőltesse a vezetést és el kell venni minden eszközzel a kedvét attól, hogy állatként teljesedhessen ki a közúton! A feltöltögetésnek csak bizonyító erejű videóval lehetne talán értelme, - egyébként pedig nem sok, mert tényleg vissza lehetne élni ezzel könnyedén.
2020. aug. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Feküdjél le a főnivel, mint ahogy azt tette neoton évi, aztán ott lesz trafi, ahol csak szeretnéd, édes! (:
2020. aug. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!