Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hol lehet bejelenteni a hibás...

Hol lehet bejelenteni a hibás büntetést trafi alapján?

Figyelt kérdés

Tehát haladtam egy 90-es útszakaszon kb 85-90 közötti tempóval ahol éppen mértek a rendőrök, és egy okos éppen a trafi előtt 100-50 méterrel előzött meg kb 110-el, telefonálva.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy ha véletlenül én kapnám a csekket a másik helyett akkor hol lehet ezt a tévedést bejelenteni?

Tudom furán hangzik, de egyik ismerősöm is járt már úgy, hogy a trafi véletlen az ő rendszámát párosította össze a másik autós sebességével, bár a trafi felvételén amit csatoltak a bírsághoz jól látszott, hogy a szabályos autós rendszáma az amire a bírságot küldték, a másik (előző) autó rendszáma nem volt kivehető valamiért a trafi felvételén (talán mert este volt?). Szóval ilyen esetben hol lehet tévedést bejelenteni?



2020. máj. 13. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen nincs.
2020. máj. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De volt! Megtörtént!
2020. máj. 13. 09:16
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

ma 09:16

Oké, nem vitatkozom. 20 évig voltam rendőr, több tízezer traffis ügy ment át a kezeim között, de biztos igazad van.

2020. máj. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, akkor lehet az ismerősöm hazudozott valamit?
2020. máj. 13. 10:21
 5/7 Majatom ***** válasza:
100%
Ha kapsz büntetést, abban benne lesznek a jogorvoslati lehetőségek.
2020. máj. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A képen látszódik a mérési pont, ha az ismerősöd autójára céloztak vele, akkor bizony ő annyival hajtott. Egyébként nem értem, először magadról beszélsz, utána hozol egy példát, hogy ismerősödet is így büntették meg (érdekes egybeesés), majd azt kérdezed, hogy ismerősöd hazudott-e. Most akkor döntsd már el, hogy kit büntettek meg...
2020. máj. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"tegnap 10:21" - Ha ezt állította akkor igen. Olyan traffi nincs, ami nem azt az autót méri aminek a rendszámára fókuszál. Ezek városi legendák. A tréleren szállított autó más tészta, mert ott a szállított autó rendszámára fókuszált, és az tényleg annyival haladt, csak éppen nem önerejéből.
2020. máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!