Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha kiderülne egy nőről ,hogy...

Ha kiderülne egy nőről ,hogy komoly betegsége van megszakítanád a kapcsolatot vele?

Figyelt kérdés

Mondjuk úgy, hogy elkezdtek randizgatni és elmeséli, hogy van egy olyan betegsége amit nem lehet kezelni, lehet eléldegél kisebb nagyobb nehézségekkel de az is lehet, hogy komolyabb gondok adódhatnak...


Úgy volnál vele, hogy inkább nem akarod, mert hát nehézségek lesznek és csak most ismerted meg...vagy nem érdekelne és vele maradnál?


Mi történne ha nem mondaná el csak ha komolyabb lenne a kapcsolat akkor?



2020. aug. 13. 17:37
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%

Illik elmondani azért az ilyesmit. De a legtöbb embernek van valami nyavajája amivel muszály együttélnie. Sok ismerősöm van, az egyik cukorbeteg a másik keringési problémás a harmadiknak idegi problémája van. Az egészség egy állapot... Aki ezen kiakad vagy morfondírozik az tegye fel magába a kérdést. Ha egészségügyi problémád van barátkoznának veled az emberek?

És meg is válaszoltad a saját kérdésed!

2020. dec. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
84%

ne adj figyelmet betegségednek.

Ha szóba jön mond el kb ennyi

2020. dec. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
84%
Nem
2020. dec. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem abszolút nem esélytelen. Persze mindenki szeretné hogy egészséges legyen a párja mert nem akarjuk hogy a szerettünk szenvedjen de mindenki máshogy viszonyul ehhez. Amit írtak hogy hasonló betegségű párral megértenétek és támogatnátok egymást. Vagy van egy csomó ember aki nem vágyik túl mozgalmas életre csak hogy legyen egy lelkitársa akivel szerethetik egymást és igyekszenek mindent megadni egymásnak.


Nyilván ez így baromi nehéz. Neked is meg a partnernek is. Mert nem tehetsz róla hogy ilyen betegséggel küzdesz és a partner is annak örülne a legjobban ha egészséges lehetnél. Mindenesetre nem reménytelen és ne tántorítson el! Hallgass a szüleidre és próbálkozz maradj pozitív!

2021. jan. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%
U.i.: mármint abban hallgass a szüleidre hogy nem veszett fejsze nyele fiatal vagy még bármi szuper jöhet
2021. jan. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ, milyen a betegség, pl komoly elmebaj esetében azonnal szakítanék, attól félnék, hogy megöl engem és még csak el sem ítélik, ha beszámíthatatlan.

HA a betegség más jellegű, pl, olyan, hogy meg fog vakulni, akkor nyilván vállalnám. Ha szeretek valakit, akkor mindenképpen szeretem, kivéve, ha a betegségéből adódóan életveszélyben vagyok. Nem szeretném azt sem, hogy megöljön és azt sem, hogy a gyermekünket ölje meg, de persze, ha egy idegennel teszi, akkor is jön a kényszergyógykezelés, ami nem egy szép kilátás.

2021. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:

Kedves mindenki!


Kivétel nélkül mindenkinek ment a zöld pipa!!


Nagyon sok jó ember van köztetek, ennek nagyon örülök, tényleg!! Én, mint érintett még nem kezelem jól a helyzetet, főként ha párkapcsolatról van szó.(ez alatt azt értettem, hogy bár nem nagyon hiszek abban, hogy lesz valakim de elfogadtam így is az életet és próbálok jól élni), de maga ez az egész, hogy nagyon sok az ember aki elfogadó és másképp áll a dolgokhoz, környéket csal a szememben. Természetesen azok akik azt írták, hogy nem tudják elfogadni is teljesen megértem, és ettől ők is nagyon jó emberek!!!


Szívből kívánok mindenkinek minden jót, sok boldogságot na meg egészséget, mert ugye az a legfontosabb na meg a SZERETET❤️!

2021. jan. 12. 18:11
 38/50 A kérdező kommentje:
U.i: látom a telefonom a *könnyeket kijavította másra, elnézést a hibákért.
2021. jan. 12. 18:13
 39/50 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hát nem irigylem a helyzetedet, sajnos tanácsot nem tudok adni, viszont biztosan van férfi, akit nem zavarna a betegséged. Én egy éve voltam együtt a párommal egy közepesen komoly kapcsolatban (még nem laktunk együtt, de már tervezve volt) amikor kiderült, hogy epilepsziás vagyok. Amikor bejött a kórházba, mondtam neki, hogy nem haragszom meg rá, ha nem vállalja be velem a kapcsolat folytatását, ő meg azt mondta erre, hogy ne beszéljek hülyeségeket. Egyedül a szülei mondták, hogy szakítsunk, de őket elküldte a fenébe. Azóta házasok vagyunk és babásodunk.

Nem gondolom, hogy beteg emberként csak beteggel van esélyed kapcsolatra, szerintem rengeteg ember van, akit nem zavar. Nyilván nehezebb lesz párt találnod, de szerintem aki a betegségeddel együtt is vállalja majd, hogy elfogad, az biztosan téged akar majd.

Ha egy tanácsom lehet, akkor az az, hogy ne ess önsajnálatba a betegség miatt. Én ugyanúgy élem az életem a diagnózis óta mint előtte. Pár dolog nyilván változott, de nem akarom hagyni, hogy a betegségem határozza meg a mindennapjaimat. Neked is javaslom, hogy igyekezz a saját életedet élni és nem kevesebbnek gondolni magad másoknál, csak mert beteg vagy.

Kitartás neked!

2021. jan. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
12%
Soha
2021. jan. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!