Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Örülnétek ennek az ajándéknak?

Örülnétek ennek az ajándéknak?

Figyelt kérdés
Nagyapám és párja 80 év körüliek (83,76), szeretnénk őket megajándékozni születésnapjuk alkalmából (pár nap különbséggel, egyszerre tartjuk, közös ajándékot szoktunk adni.) A szokásos édesség, kávé, pezsgő, tea csomag mellé arra gondoltam, hogy veszek nekik valami társasjátékot. Carcassone vagy Honfoglaló társasra gondoltam... de nem tudom, nem lenne-e sértő számukra , bár 8-99 év besorolás van rajta (2000-3000 darabos puzzle-nak máskor örültek, kirakták). Könyveket, albumot karácsonykor szoktunk adni, porfogót (bögre, dísztárgy) már nem akarok, rengeteg van nekik. Ti örülnének ennek a helyükben? (főleg idősebbek véleményét szeretném... ) Nagyapám mobilozik, laptopozik, párja szintén, "modernek", általában, főleg a vírus óta csak kettesben vannak. Ha megunják a kertet, tv-t, olvasást, akkor társasozhatnának :) én teljesen el tudom képzelni, mégis, valamiért attól félek, hogy sértő lenne számukra...szerintetek időseknek lehet sértő társast adni?

2020. aug. 13. 22:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
53%
Idős emberként én is inkább egy wellness-beutalót, pár napos gyógyfürdőt fizetnék be nekik, oda-és hazaszállítással.
2020. aug. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
74%
Vannak modern, de végtelenül egyszerű társasok, amiket nagyon lehet élvezni idősként. Pl. a Kingdomino szerintem egy nagyon jó példa. Vagy a Ticket to ride, Jaipur, Santorini is. Akár konkrét témában is lehet keresgélni, mert rengeteg van.
2020. aug. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%
Játszósak? Szeretnek pl. kártyázni? Ha igen, akkor simán jó ajándék lehet. Ha nem, akkor én is inkább valamilyen nagyobb közös élményre szavaznék.
2020. aug. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Nagyon jó ötlet a társasjáték. Amíg ajándékozásról van szó, és jó szándékból, kedvességből... adod, addig nincs olyan, hogy rossz vagy sértő ajándék (az, hogy esetleg valakinek nem tetszik annyira, agy nem tud vele mit kezdeni, nem a te hibád és nem is az övé, így alakult).

Honfoglalót nem ajánlanám, egyrészt mert sokkal ismétlődőbb lenne, mint az internetes verzió, másrészt.... ott az internetes verzió erre :P

Viszont szerintem más játékok is szóba jöhetnének, mint az Azul, Ticket to ride, akár egy Pandemic is, de még egy mezei Catan is jó választás lehet.

Igazából itt az a nehéz, hogy mit is adj nekik, mert több száz remek játék jöhet szóba...

2020. aug. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
66%
csak figyelj a betűméretekre, minden játéknál, ami időseknek esetleg keresztbetehet, meg bármilyen kvízre alapuló dolognál olvass bele a kérdésekbe, pl. popkulturális témaköben valószínűleg kevésbé lesznek sikeresek, mint egy országrajzi-történelmi tematikában. (pl. láttam olyan kvízt, igaz nem otthon, hogy lady gagára kérdeztek rá, ez valszeg homályos terület még a legfelkészültebb nagyszülőnek is)
2020. aug. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, valószínűleg veszek nekik társast, még gondolkozok, melyiket, tetszik pl. az Azul is. Köszönöm azoknak, akik ajánlottak más játékokat.

Kártyázni amúgy szeretnek, ezért is bízom benne, hogy sikere lesz a társasnak.

Többen írták, hogy inkább valamilyen élményajándékot adjunk... a vírus óta nem igazán mozdulnak ki szívesen, mert nagyapám tüdő problémák miatt az életkorán kívül is veszélyeztetettnek számít, nem kockáztatnak, mert pl. egy gyógyfürdőben is van esély rá, hogy elkapja.

2020. aug. 15. 21:57
 17/17 anonim válasza:
83%
Az Azul remek választás. Nem konfrontatív, maguknak pakolgatós, de azért minimálisan keresztbe lehet tenni a másiknak. Ez vehemencia kérdése. Megvan közben az élmény, hogy az ember a saját pontjait gyűjtögeti, aztán a végén valakinek több lesz. De a vesztesnek is jó játék logikázni, hogy mit vegyen el és mit hova tegyen.
2020. aug. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!