Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van összefüggés? Ezek a...

Van összefüggés? Ezek a gyerekkori élmények kihatnak a jelenemre vagy más van a dologban?

Figyelt kérdés

Tehát. Az a problémám, hogy 20 éves vagyok, lassan 21, de egyszerűen el sem bírom képzelni hogy valakivel párkapcsolatot alakítsak ki. Vágyom rá érzem, de mindig visszakozok tőle. A romantika, a törődés, a gyengédség, az érzelmek kinyilvánítása, a nyálaskodás undorral tölt el, kínosan érezném magamat ilyen helyzetekben. Bár nem vagyok szűz, de nem tudom elképzelni, hogy valakivel hosszasan nemi életet éljek. Nem is tudom elmagyarázni az érzéseimet ezzel kapcsolatban, olyan furák. Vágyak vannak bennem, de azt kielégítem magamnak. Meg olyan beteges félelmeim vannak, ha esetleg egyszer lenne is egy párom és terhes lennék, szégyellném elmondani otthon, mert akkor összerakják hogy szexelek, meg összedől a rólam alkotott kép a fejükben(?).


Ezek a dolgok következhetnek a szüleim szörnyű házasságából?

Nemrég tudtam meg hogy apám a városban a nők kedvence volt, sokan epekedtek érte, csak azért házasodtak össze anyámmal, mert felcsinálta, időközben lett még 2 gyerek (tesom meg én) . Amióta az a eszemet tudom úgy jött le a kettejük kapcsolata, hogy nem szeretik egymást szerelemből. Egy romantikus pillanatuk sem volt, legalábbis előttem soha. Mióta az eszemet tudom tuti nem szexeltek kb semmit, a szexualitás is tabu téma volt. 1x láttam őket csókolózni, ez nagyon megmaradt, mert nagyon megilletődtem. Vagy marakodtak, vagy el voltak egymás mellett, de jobb viszonyt sosem láttam kettejük között. Még annyi maradt meg hogy apukám nagyon pozitív és vidám ember, sokszor piszkálta anyukámat "viccesen", ilyenkor anyukám játékból megverte fakanállal, ezeken jót nevettünk.Valamint én vagyok a legkisebb gyerek, én lettem a legjobban babusgatva, mindig ugy voltam kezelve hogy kicsike, a kis bolondos, mai napig nem birtam lemosni magamról, valamennyire fennmaradt.

Lehetnek a dolgok összefüggésben, vagy nem? De ha esetleg rájöttem hogy ez a baj, miért nem tudom félretenni, feldolgozni? Ezzel tud valamit kezdeni a pszichológus? (mondjuk szégyellek elmenni) valaki valami tanács? Volt valaki hasonló helyzetben?



2020. aug. 14. 01:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt hozzá tenném még, hogy ezek semleges emlékek, ettől függetlenül boldog kislány voltam, meg most kezdtem összerakni ezeket a dolgokat, mióta megkezdődött a szüleim válása, 15-20 év szenvedése utan.
2020. aug. 14. 01:54
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Részben lehet kihat. Főleg ez az erős szégyen érzet. És az azon való aggódás, hogy másoknak milyen gondolatai vannak rólad. Ezek nagyon bénítóak lehetnek, nem csak a párkapcsolati dologban, hanem úgy egyáltalán mindenben. Így nagyon nehéz bátran és szabadon élni.


De ugyanakkor a párkapcsolati dolgoban azért a döntő, hogy találkozol e valakivel, aki nagyon vonzó a számodra. Ami nem mindenkinek egyszerű.


Szóval szerintem a kettő együtt lehet itt jelen.

2020. aug. 14. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem csak eretlen vagy.

Vannak olyanok akik a szexet sem kivanjak csak csinaljak, 40 év körül szoktak beerni

2020. aug. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, lehet - sőt van - összefüggés az általad leírtak között.

Igyekezz megbarátkozni a gondolattal, hogy idővel megtetszel egy fiúnak és szerelmes is leszel belé (minden bizonnyal nem a legelsőbe). Kialakul benned is a vonzalom feléje. Kezdődik egy tétova érintéssel, folytatódik kézfogással, simítással, simogatással, csókkal stb. Idővel még élvezni is fogod, ha egymás szájában turkáltok a nyelvetekkel. Mással is így volt, így van, így lesz.

Egyszer valaki itt feltette a kérdést, hogy a férfiak milyennek látják a babát váró nőket. A kérdező volt ilyen helyzetben és szégyellte a növekvő hasát. Nagyon nagy többsége a válaszolóknak (sok-sok férfinak is, köztük nekem is) az volt a válasza, hogy örömmel nézi az ilyen nőt.

Ha majd olyan viszonyod lesz egy fiúval (pl. férjeddel), hogy kölcsönösen babát akartok, akkor meglásd, hogy milyen boldog időket élsz meg, amikor megmozdul a baba, amikor rugdossa a hasfalad, amikor először felsír a megszületés pillanatában, amikor szoptatod, amikor megteszi az első önálló lépéseit, amikor először átölel és azt mondja: "szejetlek".

Idővel sínre teszed magad és megváltoznak a nézeteid.

Ffi.

2020. aug. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!