Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet annak valamilyen negatív...

Lehet annak valamilyen negatív következménye, ha van egy 30+ évvel idősebb szeretőm, ténylegesen apakomplexus miatt?

Figyelt kérdés

Nem szeretnénk a kérdésben említett férfival semmi komolyat egymástól. Számára és számomra is önbizalomépítő a kapcsolat, mert ő fiatalabbnak és sikeresnek érezheti magát velem, én pedig úgy ismerkedhetek meg a férfi világgal, ahogyan korábban, apafigura hiányában sohasem adatott meg. Intim, bizalmas a viszonyunk.


Azzal tisztában vagyok, hogy a testiség más okokból esik jól nekünk.


Ez a kapcsolat nem hátráltatja más kapcsolat kialakulását vagy fenntartását az életemben, és azt is tudom, hogy egy ponton abba kell majd hagyni.


Szerintetek így lehet negatív következménye a helyzetnek? Vele is szoktunk beszélni ilyesmiről, de meghallgatnám kívülálló véleményét is.


21/L



2020. aug. 17. 11:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Ha ennyire tudatos a dolog, akkor nem lehet belöle baj. Mire érted egyébként, hogy baj származhatna belöle, ezt nem teljesen értettem.
2020. aug. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem annyiból lehet gond, hogy ezt fogod elvárni életed párjától is. Hogy szeretőd és apád is legyen egyben. Jó, hogy ilyen tudatosan éled ezt ki, de én kezelném a dolgot, mert ez nem egy egészséges kapcsolat. Meg fogja nehezíteni a párkeresést, rendet kéne hogy tegyél a lelkedben ilyen téren.
2020. aug. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
Nekem még egy nála is idősebb férfival volt kapcsolatom, károm nem lett belőle, hacsak nem annyi, hogy sohasem találtam nála jobbat, hiába kerestem. Váltottam volna, de csak silányabb emberekre lehetett volna. Akikkel nem éreztem magam olyan jól, mint vele, akkor meg minek. Próbálkoztam szeretőkkel mellette, hátha leválthatom egy korban jobban hozzám illő férfira, de csak kevésbé intelligens lett, vagy humortalan, vagy erőszakos, vagy unalmas. Ha ő nincs, beértem volna rosszabb kapcsolattal is, amilyenben sokan szenvednek is. És akkor lenne egy közömbös párom, akivel valahogy összeszoktam volna. Így volt egy sokkal idősebb, de vibrálóan értelmes, remek humorú, szeretetteljes partnerem sok évig. Szóval az lehet a veszély, hogy túl jó ő, és nem cseréled le rosszabb fiatalra.
2020. aug. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%
Ma már semmi sem befolyásol semmit sem.
2020. aug. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
1%

Nekem teljesen hasonló kapcsolatom van már ötödik éve.

Bármiről lehet vele beszélgetni.

Értelmes, humoros és olyan sármos, hogy minden barátnőm mára már irigykedik.

Ráadásul egzisztenciálisan is óriási ugrás nekem, hogy utazgatunk, és úszómedencés villa, nyaraló, sportkocsi stb... vesznek körül.

Rettentően bánom, hogy az előző éveimet elvesztegettem huszonéves/harmincas csóró és kisstílű lúzerekre, akiknek az összvagyona max. egy tetkó volt és egy saját ágy a szülői házban.

2020. aug. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
3-as vagyok, nálunk nem volt pénz, egyikünk sem volt módos. Jobb is volt az úgy. Tiszta dolog volt, anyagiak nélkül.
2020. aug. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

5: Nem azért értékeltelek le sok más ember mellett, mert irigy lennék rád, pláne pasi létemre nem.

20-on évesen saját házat szereztem, karriert futottam be, és szerencsére nem egy ilyen anyagias picsa vesz részt az életemben, mint te.

Hánynom kell a magadfajta luxuspicsáktól, de megnyugtató, hogy csillogás ide-oda, belül egy érzelmi roncs maradsz, egy nulla.

2020. aug. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
14%

#7

Pont az ilyen magyaros irigykedő lúzerektől tartom távol magam, akiknek a meséiken kívül csak annyi "vagyona" van, amit egy anoním oldalon összehazudnak, és sohasem viszik semmire.

Vegyél be nyugtatót, mert mindjárt felrobbansz.

2020. aug. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

7: Ha a férfinak van annyi esze, nem kezd bele ilyen kapcsolatba. Ha meg annyira hülye, hogy nem veszi észre, megérdemli.

Nőként több helyen bukik nekem ez a lehetőség. Először ki, számomra hányinger keltő a gondolat hogy egy 70 éves öregembert fagyizgassak.

De ha még lenne hozzá undorom, nem bírnék el a gondolattal hogy mások pénzén éldegélek. Harmadjára pedig sokkal szebb közösen elérni egy célt, megdolgozni érte, megérdemelni. A könnyebb út nekem nehezebb lenne.

2020. aug. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

9: Persze, ez a normális.

Utálom az ilyen tipikus picsákat, akik a könnyebb utat választják.

Egyébként az ilyeneket még embernek sem tudom tartani, így a véleményük sem érdekel.

Vannak helyzetek amúgy, amikor valóban kialakulhat idősebb ember után érzelem, azt nem ítélem el, de a példa alapján itt szó nincs érzelmekről, csak anyagi vonzatokról.

2020. aug. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!