Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi váltja ki valakiből más...

Mi váltja ki valakiből más ember felé a rosszindulatot, pletykát?

Figyelt kérdés

Legyen ismerős, rokon, vagy egy 'látásból ismert' személy.

Mi váltja ki a másikból a rosszindulatot, a pletykákat mikor neked egy rossz szavad sem volt felé?

Nem bántottad meg, nem voltál vele bunkó. Mi készteti erre a viselkedésre?

Előre is köszönöm szépen a normális válaszokat. N31


2020. aug. 18. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Mert mi az hogy a másiknak jobb mint neki. Ez már alapból egy utálatot vált ki a másikból, mert neki egy fos élete van, és akkor legyen mar másnak is. Az ilyen ember nem szeret senkit... Csak utál, mert neki nem olyan jó az élete, mint a másiknak.
2020. aug. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Sok esetben az irigység. Na meg addig sem kell foglalkoznia saját nyomorult életével.
2020. aug. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Màsok elött (akik öhozzà hasonloak)igy akar bevagodni.

Amikor 2 ember kibeszel egy harmadikat mindig olyan mintha ez tartanà öket össze jo kapcsolatban.

Illetve en ezt latom hogy azzal ha vkit kiközösitenek, sajat magukat èrzik "összetartonak". Mintha összefogtak volna egymas szövetsegesei lennének.

Baratok.

Es ez jo erzessel tölti el öket hogy ketten együtt nevetnek egy harmadikon.

2020. aug. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat!
2020. aug. 18. 14:11
 5/9 anonim válasza:
86%

- unalom

- irigység

- butaság

- frusztráltság valamilyen okból


Két dolgot tehetsz


- nem törődsz vele (az idő úgy is bizonyít)

- megpróbálsz vele egy közvetlen, jó kapcsolatot kialakítani. sok esetben az ilyen emberek átfordulnak pillanatok alatt.


Persze kérdés, hogy megéri e időt pazarolni rá.

2020. aug. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Irigység, kisebbrendűségérzet, féltékenység. Vannak emberek, akik nem tudják elfogadni, hogy van, aki jobb náluk és ahelyett, hogy magukon javítanának, pletykálkodni kezdenek és áskálódni. Mert azt hiszik, így a másik már rögtön kevésbé jobb náluk..
2020. aug. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Mindig az irigység és pénzéhség. Az lapul a háttérben.
2020. aug. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%

Én saját bőrömön tapasztaltam ezt:

Nem vagyok egy nagyon szent lélek, de nem vagyok az a megátalkodott valaki sem.

Voltam egy munkahelyen, ahol rossz volt. Átmentem egy másikba, ott volt egy nő, akinek az volt a mániája, hogy mindenkiről mindent tudott... Nagyon sokmindent. Ez volt az életének a fontos "feladata", hogy másról sokkal többet tudjon meg, mint... önmagáról.

Mindenfélét hallott rólam, de én totál nem cselekedtem negatívan, mert az egy másik közeg volt (jobb, mint a másik).

A mindenféle híresztelései hatására elterjedt, hogy nekem milyen f*a életem van, holott ez totál nem így van. Gondoltam egyet, és vittem neki egy önismereti könyvet:

szembesítettem önmagával.

Azóta másik helyen van.


Szóval részben az innen-onnan hallott pletykák (ahelyett, hogy az illetékestől rákérdezne), részben a beképzeltség, részben a csordaszellem.

2020. aug. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Ezt most már egyházi közösségekben IS tapasztalni! (Hagyni nem szabad, hogy a bármilyen okból kiszolgáltatott, hátrányos helyzettel visszaéljenek.)


Megtanultam, hogy FELTÉTLENÜL fel kell lépni törvényes eszközök segítségével - tízparancsolatot betartatva valamilyen módon.

2020. aug. 21. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!