Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért pozícionálják ezt az...

Miért pozícionálják ezt az oldalt sokan valamiféle "szegények fórumaként"?

Figyelt kérdés

Rendkívül dühítő és érthetetlen.


Az imént, egy másik kérdés válaszszekciójában valaki, reflektálva egy megemlítésre került félmilliós fizetésre - tehát, még csak nem is egy kifejezetten magas, vagy irreális összegre - a következőképpen reagált: "persze akkor mit keresel gykn".


Amennyiben materiális jellegű témák merülnek fel, úgy bárki, aki 200 000 forint felett keres, vagy 5 millió forintnál értékesebb autója van, stb. az azonnal, kollektíven hazugnak van titulálva.

Arról, hogy valaki aránylag sikeres vállalkozó - ternészetesen nem kéretlenül, hanem egy kérdés tárgyaként megosztva ezt az információt-, inkább ne is beszéljünk.

Olymódon viselkednek az emberek, mintha mindenki minimálbérért dolgozna - pedig elég lenne kilépniük az utcára, hogy lássák, nem így van.

Nem kell messzire menniük, elég, ha a főnökükre, munkaadójukra gondolnak.


Sokféle, többnyire tematikus fórumnak oszlopos tagja vagyok (kézilabda, darts, vitorlázás, gépjármű), SEHOL nem tapasztaltam hasonló morált.

Nem tudom elképzelni, hogy feltéve a "Valaki tud javasolni bevált algagátló festéket?" kérdésre "tuddod hol van nekked vittorlasod gec lövika pizsit" kaliberű válasz érkezzen bármilyen más platformon - kizárólag itt.


Tényleg ennyire alacsonyan lenne a nívó?

Félreértés ne essék, nem vagyok vagyonos ember, átlagosan jól élő, kétkezi kisvállalkozóként tevékenykedem.

Ha megemlítem, hogy az 1 millió forintos haszon, "fizetés" lélektani határa az elmúlt években bármely keresettebb szakmunkával racionalitássá vált (mert a jószándék vezérel, látom azt, hogy melyek azok a területek, ahol minimális idő és pénz invesztálásával, bármiféle "szuperképesség" híján is remekül lehet keresni, s ezt szívesen meg is osztom), hitetlenkedés fogad.

Holott, nem nehéz ellenőrizni, mindenki láthatja, hogy milyen munkadíjak váltak általánossá az elmúlt években.


Szumma szummárum, sok értelme nincs ennek a monológnak, de kiírtam a dühöm, ugyanis rosszulesett, hogy pozitív és építő gondolatokra a fent említett reakciók váltak általánossá...


2020. aug. 22. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Nem csak az a baj hogy olyan emberek irnak fel ide akik a valò èletben is nagyon butàk ès semminek nem nèznek utána. Egyrōl a kettőre nem jutnak annyit nyìgnak.
2020. aug. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az a szomorú, hogy az ember sok esetben pozitívan, segítőkészen válaszol, de olyan demotiváló miliő fogadja, amely azonnal a kedvét szegi.

Szeretek fórumozni - tudom, furcsa egy "szerelem ez" -, de most úgy érzem, hogy ezt az oldalt el kell távolítani az életemből.

2020. aug. 22. 22:26
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Kisvállalkozóként ha mindent törvényesen csinálsz, a bőrt is lenyúzzák rólad. Tehát ha egymilliós fizuval villogsz, akkor vagy neres sógorkoma vagy, vagy adócsaló, vagy hazug, vagy nagyon jó kapcsolataid vannak és tehetséges, szorgalmas vagy. Kikéred, hogy miért nem azt a 25%-ot feltételezed, amit szeretnének, de láthatod, hogy matematikailag ez nem reális elvárás részedről.
2020. aug. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

Elgurult a gyógyszer...

Inkább feküdjél le, ahelyett, hogy ilyeneken agyalsz.

2020. aug. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ez a közhely remekül hangzik, de a legkevésbé sem igaz.

Sőt, nagyon vállalkozóbarát lehetőségek vannak.

Szánszerűsítsem?

50 000 forint/hó KATA, évi 12 millióig teljes ÁFA-mentességgel.

Ez a nagy "bőrt is lenyúzzák".

Illetve talán valami 1500 forintot fizetek havonta a Telekomnak az online számlázásért, ugyanis 3 éve vettem 60-ért mini pénztárgépet, amit húszezer forintért "átszemélyesítettek" a nevemre.

A könyvelőm egy tizest kér havonta.


Milyen kapcsolatokról beszélsz? Nincs szakember, én szigorúan hétfőtől péntekig megyek, a szombat az esetleges pótlásoké, ha néha becsúszik némi hiba.

Október 9-ig tele a naptár.

Még a falu polgármesterét sem ismerem, milyen kapcsolatokról beszélsz? Az elején hirdetsz, aztán már csak hívnak és azt veszed észre, hogy fullon a naptár.


Az 1 millió forint pedig még mindig nem sok, 40-50 000 forintos napidíjak vannak.

Erre hittem azt, hogy jól keresek, mígnem 50 000 forintot fizettem májusban klímaszerelésért, ami 2 óra volt.

2020. aug. 22. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!