Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a román utálat?

Mi ez a román utálat?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallom, hogy így a románok, úgy a románok, de erdélyi nyaralásom során pont az ellenkezőjét tapasztaltam annak, ami sok helyütt elterjedt róluk. Segítőkészek, barátságosak voltak, s az ott élő magyarok is jól kijönnek velük, semmi ellenségeskedés. Szatmárnémetiben nyaraltam amúgy, nekem pozitív csalódás volt a románok hozzáállása.
2020. aug. 26. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Semmi ellenségeskedés? Tudod, hogy úgy emlegetnek minket, hogy "hazátlanok"?
2020. aug. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
A románok ugyanannyira akármilyenek, mint a magyarok. Vagy a szlovákok. Vagy a németek. Vagy az amerikaiak. Mindenhol vannak hülyék, meg rosszindulatúak, meg olyanok, akik annyira sekélyesek, hogy a gyűlölködés a hobbijuk. Szerintem aki egy nemzetet utál, az olyan, mint a rasszizmus: értelmi szintben egy nagy lépcsőfokkal lejjebb áll a homo sapiens sapiensnél.
2020. aug. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Inkább a politikusok keverik a büdöset, a korlátozott gondolkodásúak meg beveszik a dumát, mert ezek az utóbbiak vannak többségben, az ember több egyénnel találkozik közülük, így hamarább rátalál egy gyűlölködőre. Ez minden nemzetre vonatkozik.

Engem is megsértettek már a magyar mivoltomért, kiszúrták az autóm gumiját, de sokkal többször találkoztam a segítőkész emberekkel (nem románokról írok).

2020. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Én pl viccből szoktam mondani szőröstalpúak meg ilyesmi, de valójában nincs bajom a Románokkal, nem vagyom rasszista. Amúgyis hülyeség egy egész nemzetet utálni.
2020. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
A románok egy nagy része rühelli a magyarokat. Emiatt.
2020. aug. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyar vagyok, de ha azt állítjuk, hogy a románok rühellik a magyarokat és ezért van a romángyűlölet, akkor ennek a fordítottja is igaz. Ez olyan, mint a szólás-mondás, miszerint akkor kezdődött a verekedés, amikor Jancsi visszaadta a pofont.

Tény, hogy szerintem a románok tartottak igényt a magyar földre (Trianon után már a budai Várban voltak), ők viszont azzal érvelnek, hogy mi magyarok jöttünk ide és foglaltuk el az ősi földjük egy részét.

Lecsendesülhetnének az indulatok, ha a politikusok meg tudnának egyezni...

2020. aug. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én Romániában élek. Semmi bajom nincs velük általánosan. Néhány magyar ismerősöm nem üti azt a szintet, de ez fordítva is igaz természetesen.

Most vasárnap lesznek önkormányzati választások és a szomszédos nagyvárosban (Gyergyószentmiklós) 6 jelölt van, ebből 2 román és szerintem a legalkalmasabb az egyik román lenne, pontosabban a kormánypárti Teodor Dobrean.

Szóval az általam ismertek nagy része jó ember, akár szavaznék is román jelöltekre.

2020. szept. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!