Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Románok és a magyarok?

Románok és a magyarok?

Figyelt kérdés
Egy hete 4-en voltunk kint Romániában egy munkát megnézni. Vásároltunk magunknak kaját az egyik helyi boltban, ahol fizetésnél a kasszás románul mondta el a végösszeget. Megkérdeztem tőle magyarul, hogy nem tudná elmondani ugyanezt magyarul is? De valószínűleg nem tudott magyarul mert ugyan azt elmondta még egyszer. Szerencsére az egyikünk tudott alap szinten a nyelven így ki tudtuk fizetni. Mögöttünk a sorba állt egy csapat román fickó, akik a parkolóban oda is jöttek és el kezdtek kiabálni románul, hogy "hogy képzeltünk nálunk bármit is magyarul beszélni. Ez Románia, itt románul kell beszélni vagy sehogy." (A barátom legalábbis erre fordította miután lezajlott az egész. Az volt a nagy szerencse, hogy az én kocsimmal mentünk, aminek a csomagtartójában volt egy fegyvernek látszó tárgy, de ez most mellékes.) Nem tűntek egyébként ilyen falusi bunkónak vagy nem tudom, külsőre teljesen normális emberek voltak. Ez egyedi eset lehetett? Engem nagyon meglepett ez a mentalitás. Jogos volt a feldühödésük? Volt valami olyan cselekedet a történelemben, ami miatt ennyire megutálták a magyarokat? (A sógoromnak volt egy olyan benyögése még indulás előtt, hogy aztán vigyázzunk ám mit mondunk mert lehet nem jövünk haza egy darabban. Akkor jót nevettünk rajta, ő maga is mosolygott, de ezek után felmerült bennem hogy lehet nem viccelt...)

2017. dec. 30. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
A szomszédaink, nem csoda, hogy pont olyan beszűkült, xenofob idióták, mint a magyarok :)
2017. dec. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ja divat ez a köcsög,szöröstalpu románozás :D

Ne fájon más öröme!

2017. dec. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos vannak itt is bunkók. Én szerencsésnek mondhatom magam, mert eddig nem hallottam ilyen beszólásokat, sőt vannak nagyon jó román barátaim, ennek ellenére pár ismerősöm már megjárta ugyanezt, mint ti. Egyébként nyugi, maguk a románok is tudják, hogy vannak közöttük kifejezetten hü.lye egyedek. Nem kell foglalkozni velük.
2017. dec. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
mostanában azért nem szeretik a magyarokat, mert szerintük minden magyar náci.
2017. dec. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Úgy is feltehetted volna a kérdést hogy Szlovákok és magyarok vagy Szerbek és magyarok.


Sajnos sose fog kiégni a köztudatból ez az utálkozás, anno nem volt elég a sok etnikai balhé, közöttünk, és a környező országok közt, a mai napig nem csillapodnak a kedélyek.


Nem egyedi eset, mert velünk is volt már a magyar rendszám miatt probléma főúton szlovákiában, akkor ha én vezetek és nem a másik családtagom, biztosan addig megyek utána míg megállunk és a fejét széjjel verem, mi 3-an ültünk a kocsiban, Ő egyedül, és húzta ránk a kormányt, csak tudnám hogy egy huszonéves tetves rohadt g***cinek mi a k___a anyja baja van más nemzetekkel? Egy 40-50es korosztálytól sem lehet lenyelni a bunkóságot, nem hogy egy mocsok kölyöktől, aki akkor pár évvel volt fiatalabb tőlem.


Olyan is volt hallottunk magyar szavakat tőlük, de a pénztárnál nem volt hajlandó magyarul kiszolgálni, mondom rohadjál meg.

2017. dec. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező: Én Fiú vagyok és 20 éves vagyok. És Romániai vagyok.

Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam annak amit te tapasztaltál. Őszintén sajnálom hogy ez történt veletek! Komolyan mondom.

Engemet más beszélgető oldalakon nem kedvelnek egyesek sajnos csak azért mert Romániába szülöttem.

De őszintén mit tehetek én róla ?

Nem én akartam Román születésű lenni hanem mert egyszerűen így születem.

Sajnos soha nem fogom megérteni ezt a tűz harcot ami közöttünk folyik.

Jobban vagy ? Kedves kérdező!

Remélem el olvasod a véleményemet.

Mi a véleményed Róla ?

2017. dec. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Clay Morrow ***** válasza:
Ez iskolában ment keményen mikor egy román összeakadt egy magyarral. Nagyon primitívek a románok.
2017. dec. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt utolsó hozzászóló: kérlek szépen ne allits olyat ami nem egy adott Ország abban élő összes emberére igaz!

Senki sem jobb vagy rosszabb a másiknál!

Ezt komolyan mondom.

Én román vagyok mégsem vagyok alpári tahó típusú ember mert mindenki más természetű ember.

2017. dec. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Clay Morrow ***** válasza:
Általában beszéltem. Iskolákban még mindig ez folyik. Tudom, hogy nem az egész ilyen. Mára már melózok és munkatársaim 98%-a román, itt már nem tapasztalok kisebb atrocitásokat sem magyarságom miatt. Sőt, én meglepődtem.
2017. dec. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor nagyon jó!

Kedves utolsó hozzászóló: Boldog Új Évet és boldog életet kívánok! 😉😇

2017. dec. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!