Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire különbözöl a 20 éves...

Mennyire különbözöl a 20 éves énedtől ?

Figyelt kérdés
20 éves korom óta eltelt 7 év. Ezalatt a 7 év alatt brutálisan megkomolyodtam anélkül , hogy történt volna bármi érdemleges . Ez mennyire normális ? 27/f
2020. aug. 27. 00:16
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Ez teljesen normális. Ennek így kell lennie, attól még, hogy sok ember leragad a 15 éves énjénél sajnos.
2020. aug. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Néha nagyon nagyon, néha kevésbé, néha meg pont olyan vagyok-mint ha az idő nem változott volna-vicces helyzetekben főleg..
2020. aug. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Brutálisan azért nem komolyodtam meg, de sok dologhoz másképp állok, mint még 20 éves koromban.

Kevésbé vagyok naiv a "felnőttek" világát illetően, illetve jobban el tudom fogadni, ha valaki nem kedvel engem, és nem futok görcsösen olyan szekerek után, amelyek nem vesznek fel.

Bulizni, hétvégente szórakozni továbbra is szeretek, de egyrészt már nem minden hétvégén, másrészt pedig a discozásról leszoktam, és a lerészegedés se cél már, minden baráti összejövetelkor.

A rockkoncerteket ettől függetlenül változatlanul az első sorból élem :D :P


26/F

2020. aug. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23 eves vagyok es en is rengeteget komolyodtam 3 ev alatt.
2020. aug. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20-as éveimben rengeteget változtam. határozottabb, bátrabb lettem, jobban átlátom a dolgokat, kényelmesebb lettem, kevesebbet tudok inni, éjszakázni, stb. az erkölcseim is lazultak, nem ítélek el már sokmindent, amit korábban igen.
2020. aug. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, cikinek számít-e, de ebben a kemény két évben nemigen változtam.
2020. szept. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

32 vagyok most és nagyon megváltoztam. 20 évesen naiv és jóhiszemű voltam, a tipikus balek aki mindenkinek segít ahol csak tud aztán ő maga többnyire hoppon marad (ami nem csoda mert előtte olyan szülő nevelt aki túlságosan védett az emberektől). Már-már megszállottan meg akartam felelni a körülöttem lévők (főnök stb.) elvárásainak, de a különféle munkahelyi és egyéb hatalmi játszmákat nem láttam még át. Naiv módon elhittem hogy ha valaki felettem áll a hierarchiában akkor az az ember biztos hogy kiérdemelte, hogy okosabb, becsületesebb mint a többi stb. (mekkorát tévedtem :D) Hogy ha csak úgy segítek másoknak akkor máskor ők is csak úgy segíteni fognak nekem ha kérem. Másoknak egyedül a jóindulatára hagyatkoztam, nem arra hogy nekik személy szerint érdekükben áll e segíteni rajtam vagy se (utóbbi alapján sokkal pontosabban előre lehet jelezni valakinek a viselkedését).

Azóta rájöttem hogy mindenki elsősorban a saját érdekeit nézi. Volt idő amikor dühített a felismerés hogy milyen szégyentelenül szociopata világban élünk de már elfogadtam (megváltoztatni úgyse tudom). A nagybetűs élet olyan mint a póker ahol a tapasztalt játékosok legtöbbje arra se méltat hogy előtte elmagyarázzák a szabályokat a kezdőknek (az iskola és a szülő kéne elmagyarázza ezeket de manapság mindent magyaráznak csak azt nem amit tudni kéne a játékról, előbbi azért mert ő maga is egy asztalnál játszik veled és minél több zsetontól akar megszabadítani téged, utóbbi pedig így a 21. században sanszos hogy ő maga sincs teljesen tisztában az aktuális játékszabályokkal). De mindenki játszik.

2020. szept. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
20-től 27 éves koromig felnőtté váltam. Képes lettem felnőtt módon kommunikálni, megkülönböztetni a kamaszokat (akik csak fizikailag felnőttek) a felnőtten is viselkedőktől. Nem akartam már megfelelni senkinek, és egyre kevesebben tetszettek. Utóbbi oka, hogy elkezdtem látni az emberek hibáit, megszűnt a képességem az egy csapásra beleszeretésre. De elnézőbb is lettem az emberi gyengeségek iránt.
2020. szept. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Speciel sokkal komolyabb voltam, mint otven fele.
2020. szept. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!