Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A kéregetők miért a legcsóróbb...

A kéregetők miért a legcsóróbbaktól kunyerálnak pénzt?

Figyelt kérdés
Valamiért engem rendszeresen megtalálnak a kéregetők, akik különböző alapítványok és vallási felekezetek nevében akarnának kunyerálni pénzt tőlem. Ráadásul pont olyankor, amikor éppenhogy alig van pénz nálam kajára és a bankszámlámon sincs pénz. Miért van az, hogy a kéregetők a legcsóróbbakat szemelik ki?

2020. aug. 29. 12:51
 1/5 A kérdező kommentje:
A legérdekesebb az volt, amikor állítása szerint egy éhező gyerekeken segítő alapítványnak gyűjtött pénzt egy nő. Mondtam neki sietek a találkozómra, erre beállt elém és elkezdett a tiszteletről hadoválni. Mikor elmondta a mondandóját - nem akartam fellökni - közöltem vele alig van nála pénz, csak 100 forintot tudnék esetleg adni, olyan szinten nincs most pénz nálam. Ezt követően mondta van itt egy bankautomata a közelben... Na, de hiába, ha a bankszámlámon sincs pénz... Az a tekintet...
2020. aug. 29. 12:57
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert talán tőlük könnyebbnek gondolják a dolgot, mert ők tudják, mi az a rossz. De érdekes, mert sokszor inkább van, hogy az izomagyúak hamarabb adna valamennyit számukra...
2020. aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkit megpróbálnak leszólítani.

Engem egy időben kutyasétáltatás közben szólítottak le egy kis apróért, de kutyasétáltatáshoz nem hordok magammal pénzt.

2020. aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Velem is próbálkoznak időnként, én már messziről kiszúrom őket, zord ábrázatot veszek fel, kerülöm a szemkontaktust, ha mégis megszólítanak, szemkontaktus nélkül kikerülöm és szó nélkül megyek tovább. Eddig bevált. Akkor van gond, ha várnom kell valakire pl. a Széll Kálmán téren, vagy a villamosmegállóban, ott néha kitartóbbak, hiába nem reagálok. Próbáld ezt, amit én, mert többnyire működik. Nem kell végighallgatni őket. Jó ha tudod, hogy ezek a pénzek a legritkább esetben mennek tényleg az éhezőknek, stb. Lehet, hogy csúnya dolog, de én nem szoktam adni, elég sok adót fizetek. Furcsa, de ha mégis adok néha aprót, akkor olyan koldusnak, aki nem jön oda kérni és valamilyen fogyatéka is van. Amelyik oda tud jönni kuncsorogni, az dolgozni is tudna. Meg még van egy kórház, amelyikben az orvosok nem fogadnak el hálapénzt, és nagyon rendes az összes dolgozó egytől egyig, ha néha odamegyek kezelésre, akkor utána a kórház alapítványába szoktam befizetni egy kisebb összeget, tényleg hálából.
2020. aug. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak szimpla véletlen, hogy pont téged találnak meg. Meg ugye ők próbalnak minél több embert leszólítani.


Szerencsére engem csak néha találnak meg. Volt olyan, mikor valaki kéregetett tőlem, és igazából nem akartam adni semennyit, mert egyszerűen nem volt szimpi az az ember, de erősködött, úgy voltam vele, hogy adok párszáz forintot, csak hagyjon békén. Erre meg azt mondta, hogy az nem kell, meg hogy adjak már legalább egy ezrest.. szerintem amikor kinyitottam a pénztárcám, látta, hogy azért van pár ezer nálam. De na, diák vagyok, így is szűkös a keretem. Plusz, szerintem ez valami kamus volt, alapítvány nevében kért ő is, de szerintem nem volt ott semmilyen alapítvány.


De voltak jobb tapasztalataim is, mint pl. mikor kért tőlem valaki pénzt, és tényleg nem voltam nálam a pénztárcám, és mikor mondtam, hogy nincs nálam pénz, akkor ezerszer elmondta utána, hogy rendben, ne haragudjon, hogy zavartam Önt. :D Na, ekkor sajnáltam, hogy nincs nálam semennyi pénz.

2020. aug. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!