Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni okoskodó,...

Mit lehet tenni okoskodó, mindent jobban tudó anyóssal?

Figyelt kérdés
Nő vagyok. Párom anyjával alapvetően nincs baj, de ez az egy tulajdonsága az őrületbe tud kergetni, hiszen elég sok dologra kiterjed. Mindent jobban tud, képes a kezemből is kivenni bármit, hogy majd ő megcsinálja, jobban tudja, de ugyanezt teszi párommal is. Sokszor okoskodik, olyan dolgokban is amihez nem is ért. Megváltoztatni nem akarom őt, meg hát nem is tudnám, igazából csak arra lennék kíváncsi, hogy ezt vajon hogyan lehetne kezelni? Általában ráhagyom, had csinálja akkor ő, meg had tudja jobban ő. De nem teszem jó szívvel mert eléggé bosszant.
2020. aug. 29. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Na most... Nekem ezt a feleségem apja csinálta. "Fiam, ne így szereld az ajtót". "Fiam, nem gondolod, hogy rosszul van lefestve ez az ablak? "


A feleségemmel leültem, elmondtam, hogy nekem ez nagyon nem tetszik, és komolyan 2 hetente mikor lejötek hétvégére inkább be akartam menni dolgozni, csak ne keljen ott lennem. Feleségem egyet értett és hétvégén mikor lejöttek az anyjáék, leültünk.


Elmondtam az apósnak, hogy minden tiszteletem az övé. De ez az én házam. Úgy csinálom, ahogyan én tudom. Ha tényleg elakadok valamiben, akkor fogom kérni, hogy segítsen. Ha pedig úgy látja, tényleg rosszul csinálom, akkor jöjjön ide mutassa meg.


Azóta rendben van a kapcsolat. Nem szól többnyire semmiért, ha valamivel elakadok, tényleg őt hívom, hogy érezze komolyan mondtam, amit. Illetve van amit elrontottam, olyankor illedelmesen elmondta mit gondol és ebéd után neki ugrottunk megcsinálni.

2020. aug. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Ráhagyod. Nekem apósom ilyen, megmondtam neki, hogy tisztelem a véleményét, de az én családomban, az én háztartásomban és az én életemben máshogy mennek a dolgok. És a saját életem ura vagyok, véleményt meghallgatok, a többit meg el tudom dönteni.


Ahányszor elfelejti, emlékeztetem erre. És nem is válaszolok neki mást, ha folytatja az okoskodást, mint azt, hogy ez továbbra sem egy konstruktív beszélgetés és csak az idejét vesztegeti, ha így áll hozzám.

2020. aug. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha vele laksz soha nem leszel otthon es soha nem azt fogod csinalni amit te akarsz.
2020. nov. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*nem érezheted igy töle magad otthon
2020. nov. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!