Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pénzt kéregető embereket,...

Pénzt kéregető embereket, hogyan tudnám a lehető legjobb módon leállítani, hogy én nekem nem áll módomban pénzt adni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi évek során sokkal több nem hajléktalannak tűnő férfi jár az utcán és leszólítanak, hogy szüksége lenne neki pénzre. Én rengeteg módszert próbáltam már többnyire a "nincs pénzem" és a "csak kártyám van" szövegekkel megyek, de volt olyan eset, hogy ez a válasz nem tetszett nekik és továbbra is fent tartották szándékukat. Eddig még sosem volt olyan eset, hogy bántottak volna, viszont nem hiszem hogy bármi is meggátolná őket. Kissé bennem van már egyfajta fóbia, hogy már utcán egyáltalán nem állok szóba, még azzal sem aki egyébként csak kérdezni szeretne, hogy merre van a posta vagy valami.


Ha egy ilyen személy engem követ és továbbra is követelőzik azzal mit tudok tenni? Mik azok a módok amikkel el tudom érni azt, hogy békén hagyjanak?



2020. aug. 31. 00:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ha meglátom, hogy közelít felém meg sem szólalok, csak legyintek a kezemmel. Ha meg is szólalok ritkán meg sem várom még befejezi a mondandóját, csak rávágom, hogy nincs. Mindig megértik.


Én sem csípem az "erőszakos" kéregetőket, ezért is lettem lekezelő mindel. Persze ha van nálam kp adok neki, már ha látom, hogy rászorul. De az esetek 99 százalékában nincs nálam kp, mert kártyázok mindenhol.

2020. aug. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

gázspray


Amúg már az én nem létező tököm is tele van velük.

Ha netán 80 éves nénike kéregetne, az egy dolog, de 40 körüli egészséges emberek is, és agresszíven beszólogatnak, ha nem reagálok.

Határozott léptek, semmi reagálás semmire. Ez az én taktikám.

2020. aug. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, ilyen szituációkban elég parás vagyok, de van önkontrollom és nem fagyok le. Csak szimplán erősen kezd verni a szívem és ráparázom.
2020. aug. 31. 00:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Én ha úgy igazán rendesen rám néz, megszólít és kér, akkor én is ránézek és mondom, hogy sajnálom, nem tudok segíteni. Szituációfüggő, amikor van, hogy kedveskednek is, akkor sok szerencsét kívánok, vagy ha mondj,a mi a baja, jobbulást kívánok. Ha tudom, hol kaphat segítséget, megmondom.

Aki csak úgy olyan, mintha arra fújta volna a szél, motyorog maga elé, azt kikerülöm, nem nézek rá.

2020. aug. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Különben van olcsó mobilod? Tartsd a kezedben és hívd a rendőrséget!

Vagy menj be üzletbe, bankba, valahova, és ott a biztonságiaktól kérj segítséget!

2020. aug. 31. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Határozottan kimondani: NEM, és a szemébe nézel.
2020. aug. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam mondani hogy bocsi, nincs nálam semmi készpénz, csak bankkártya. Erre mondta a múltkor az egyik kis humoros, hogy jó lesz csókolom, csak a pin kódot is adja meg.
2020. szept. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt is a határozottság a fontos szerintem.

Én határozottan, mosolyogva annyit szoktam mondani, hogy "Nem adok pénzt."

És továbbmegyek.


Nem ér meg nekem a szitu annyit, hogy hazudjak, hogy csak bankkártya, vagy nincsen pénzem vagy nem telik. Mert mindig van nálam készpénz is, és telik is, csak nem akarok (ilyen módon) adakozni.

2020. szept. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!