Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nagymotorosok voltaképpen...

A nagymotorosok voltaképpen gazdagok?

Figyelt kérdés

Annyi tizen-huszonéves fiatal járkál makulátlan fényes, csilivili motorral naphosszat (és egyre több).


Akkor most... akinek ilyenje nincs, az milyen kategória? (de amúgy írhatnám a nagyautósokat is Audi, BMW, stb... itt nem a cigókra / maffiózókra gondolok, mert ott a vasak csak úgy jönnek-mennek a kezek alatt)



2020. szept. 2. 20:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is feltétlen gazdagok, de bőven átlag feletti anyagi helyzetűek.
2020. szept. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen gazdagok, lehet, hogy az álmukat teljesítették azzal hogy nem kevés hitellel vették. Én ingatlanon kívül semmit sem hitelezek, mert szerintem sehogy sem éri meg. Csilli-villi, jó motort használtan is lehet venni, sőt :)
2020. szept. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván 18 évesen, úgyhogy még érettségije sincs hitelt vett a nyakába. Aki már 20 felett van az talán már meg is dolgozott érte. Aki 17-20 évesen suli mellett nagymotorral vagànykodik annak tuti apu tolta a segge alá. Igen, az ilyen helyeken van lóvé bőven, nem biztosak hogy gazdagok, de jól kijönnek a bevételükből, mert nyilván két minimálbérből nem lehet a gyereknek/gyerekeknek motort/motorokat (esetleg még autót is) fenntartani. Az ilyen helyeken meg az apànak is van motorja mindig, ha két fiú van, akkor még nyilván mindketten kapnak egyet-egyet, plusz ott vannak az autók is, stb. Ismerek ilyen családokat.
2020. szept. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#1: De látod, annyira furcsa, hogy annyian jönnek-mennek, mint a nyű. Föl-alá a városban. Ez benzin is. És évről-évre egyre többe szaladgál az utakon. Akkor ezek szerint országunk tényleg "jobban teljesítene"?
2020. szept. 2. 21:16
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azt mondom hogy hatalmas szakadékok vannak a társadalmunkban. Polgári középréteg gyakorlatilag nem is nagyon létezik.
2020. szept. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez biztos így van.
2020. szept. 2. 21:32
 7/15 anonim ***** válasza:
48%
Akiknek relatíve új (mondjuk 2015 utáni) és relatíve méretes motorjuk van (mondjuk 650 köbcenti felett), azok bizony mondhatóak gazdagnak véleményem szerint. Egy ilyen motor minimum 2-3 millió forint, pontos típustól függ, de akár 4-5 millió is lehet mondjuk egy jól felszerelt R1250GS. Én azért ritkán látok tinédzsereket 3 milliós motorokkal járkálni, de még a huszonévesek között sem túl gyakori, fel szokott tűnni. Eléggé otthon vagyok a témában, 5 éve aktívan motorozok (20 éves korom óta) és csomó motoros csoport tagja vagyok, voltam elég sok vezetéstechnikai tréningen, ÚBE eseményein is voltam motorosként, azaz sok olcsó, sok drága motort láttam már. Ami feltűnt, hogy az ilyesmi luxusmotorok leginkább a 40+-os emberek játékszerei. Nekem 1 millió forintos 900 köbcentis motorom van és ezért is tudom, hogy viszonylag ritka az én korosztályomban olyan, akinek hasonló, netán drágább motorja van.
2020. szept. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 27 vagyok és gy 550.000 forintos, 2003-as évjáratú mocit hajtok, ez talán nem olyan nagy vagyon, valószínűleg nem is rólam szólt a kérdés.
2020. szept. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
Én 29vagyok, 2003-as 600-as Fazert hajtok, az élvezet mellé van még két 50-es robogóm, egyik hobbi, másik munkába járós, plusz autó az alap :)
2020. szept. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a környékemen azt látom inkább, hogy kisajtolják valahogy, hogy a motorra legyen, olykor számomra (és az asszony számára) abszolút logikátlan döntéssel.

Társasházban élünk, jóban vagyunk, összejárunk néhány tulajdonossal. Köztük 1-1,5 millió körüli értékű motor tulajokkal. Mindannyian 30 körüli korosztályba tartozunk.

Az egyik egyedülálló volt, volt autója és busás lakáshitele, amikor jó döntésnek látta megvenni a motort.

A másiknál a pár mindkét tagja motorral jár jó időben amióta csak ismerjük egymást.

A harmadik pedig egy lakásfelújítás közepén, lakáshitellel a nyakunkban, munkanélküli asszonnyal, széteső (szétrohadó) autóval gondolta azt, hogy ideális a helyzet egy motor megvásárlásához.

Hát na... Ha mindehhez akkora bevétel is társulna, hogy ne menne más rovására, akkor azt mondom oké, de többnyire nem ezt látom. Én elfogult vagyok, mert abszolút nem hoz lázba a motorozás, de nekem azért más lett volna a fontossági sorrend a legtöbb esetben.

2020. szept. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!