Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagymotorosok! Ti is féltetek...

Nagymotorosok! Ti is féltetek eleinte a motortól?

Figyelt kérdés

Szeretnék motorozni, az autóvezetés nem érdekel. Rászántam magam, hogy tavasszal leteszem az A korlátlant, és veszek egy Honda CBR600RR motort valamikor jövőre a nyár vége felé. Sokat olvastam erről a típusról, azt írják, hogy hosszabb úton is nagyon kényelmes, de városi járkálásra is tökéletesen befogható. Nagyon barátságos fenevad.


A kérdésem az, hogy nem leszek kicsit alacsony? 175 cm vagyok, le fog így érni a lábam?

Illetve hogy ti, mikor jogsira jártatok, mondjuk előzetes tudás nélkül, akkor féltetek? Mennyi idő volt, míg megismerkedtetek a motorotok tudásával? És persze milyen motoron kezdtetek, és jelenleg milyennek húzzátok a gázt? :)


2017. júl. 12. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez lenne az első motorod? Sportmotor helyett inkább túramotort vagy sima városi motort ajánlanék, azokból is max A2 kategóriásat.


Én féltem eleinte forgalomban (még tanfolyam alatt), pedig volt már előtte 10 éves B rutinom. Gyakorlatilag meztelennek éreztem magam a fémketreces versenyzők között.


Jogsi megszerzése után is jó ideig rossz volt még. Ez már csak ilyen, az autósok sokszor barátok, de mindig ott van az az egy idióta aki a sírba visz (szó szoros értelmében).


Három évig jártam munkába motorral, idén feladtam. Nem jó, ha mindennap harcolni kell a forgalommal. Hétvégére, túrázásra viszont melegen ajánlom.


Kérdésedre válaszolva, honda CBF250 volt az elsőm, utána lett Honda Forza (250-es nagyrobogó), majd Honda CB500x. Ez utóbbi nagyon jó mindenre, még a Hungaroringot is megjártam vele :) Egyébként munkába járni és városba egyértelműen a nagyrobogó az ésszerű választás.

2017. júl. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem első végülis, volt már 125 ccm-es, és persze Simson 51 ccm, abból legalább 3 :)


Az a baj, hogy mindenképp sportmotort szeretnék, és erről a típusról csak jót hallottam. A kezdőkkel is barátságos, könnyebb rajta a túlélés. :)


Elsősorban hétvégi, és szabadidős célokra lenne, a munkára nekem tökéletesen megfelel a tömegközlekedés. Közel a vasútállomás az otthonomtól és a munkahelytől is. Plusz a menetidő kb. 8-10 perc.


Hogy érted, hogy rossz volt?

2017. júl. 12. 15:58
 3/12 A kérdező kommentje:
A robogóktól viszont a hideg ráz ki... szabályosan utálom őket. A hangjukat, a kinézetüket, mindenüket!
2017. júl. 12. 16:01
 4/12 anonim ***** válasza:

"Nagymotorosok! Ti is féltetek eleinte a motortól?"


Nem félelemnek nevezném. Inkább felfogtam, hogy ésszel kell húzni a gázt és tudomásul vettem, hogy a motorozás veszélyes üzem. Aki fél ne motorozzon, aki vakmerő az se.

2017. júl. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az a durva, hogy én nem féltem semmitől, és most majdnem 20 év állat nódon motorozás után kezdek félni tőle, mert felfogtam, hogy milyen veszélyes.
2017. júl. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én kezdésnek a szokásos MO-n előforduló gépeket próbálgattam, eleinte még bármi papír nélkül erdei utakon stb. Volt Simson, Pannonia, illetve párszor egy 250-es MZ.


Utána fősuli miatt 2-3 évig háttérbe szorult a motorozás, viszont utána nem sokkal meglett az A korlátlan a B-vel együtt. ( Tudom, elég későn, de így jött ki. Először nem volt rá pénzem, mire meg ott tartottam, hogy a pénz megvolt inkább vártam vele, hogy egyszerre le tudjak tenni mindent. )

Aztán egy Suzuki GS500 lett a választott motor, igaz elég ramaty állapotban volt főleg külsőleg, de akkor csak erre tellett.

Utána jött az, hogy ha jó idő van jó volna motorral menni erre-arra, illetve irodáig az a 15km is kényelmesebb motorral mint autóval.

Végül egy 2011-es Triumph Bonneville T100 lett a nyerő. Azóta is ez van. Nem mondom, hogy nem lehet vele menni, de ez a gép inkább a kényelmes utazáshoz kiváló társ.

2017. júl. 13. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

en 35 eves "ven" fejjel talaltam ki hogy motorozni fogok (lany letemre)

250-es Honda Nighthawk-on tanultam es kb. 2-3 alkalom utan eleg batornak ereztem magam hogy egy nagyobb paci nyergebe mereszkedjek es jott a 650es Suzuki Vstar.

Evekig ezt bereltem es ezzel jartunk 7vegi motorozasokra. Eszembe sem jutott hogy motorral jarjak dolgozni. Szoknayban tusarkuban nehez lenne, borszerkoban bukotol osszeborzolt frizuval meg nem akartam bejarni...


Az elmult nehany alkalommal a Vstar nem volt berelheto es a Suzuki C50-et (800cc) hoztam el. Mostmar nem is akarok a Vstar-ra visszaulni :D


Ha egyszer veszek egy motort, az mindenkeppen turamoci lesz. A sprotmotorok (bar probaltam) soha nem izgattak fel. En a kenyelmet, a turistas bameszkodos motorozast szeretem es nem az orult tempot meg a kanyarban terdid dontogetos motorozast.

2017. júl. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ha egyszer veszek egy motort, az mindenkeppen turamoci lesz."


Akkor eddig miért nem túragéppel toltad? Mert az általad felsorolt motorok olyan messze vannak a túra motoroktól mint Makó Jeruzsálemtől...

2017. júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ma 11:58 felvilagositaskeppen masold mar be legyszi a turamotor pontos jelenteset
2017. júl. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szívesen. Te itt cruisereket próbálgattál, ami nem túramotor. Nem mondom, hogy nem lehet ilyen gépsárkányokkal nagyobb túrát tenni, de ezek nem túramotorok. Nem véletlen, hogy a katalógusokban külön fület kaptak. Az USAban van ugyan olyan ahol a Touring-ba pakolják, de a világ többi részén másképp értelmezik a túramotorokat.

Túramotor szerintem : ha kizárólag aszfalt, akkor mondjuk FJR 1300, ZZR1400 vagy ilyen jószágok. Ha nem ragaszkodsz az aszfalthoz akkor valamelyik túraendúró - BWM GS( etalon ), Multistrada, V-Strom, Varadero és a többiek.

Hamarabb asszociálok a bandit családra túramotor kapcsán mint az általad sorolt gépekre.

Semmi bajom a cruiser-ekkel ( szépek, fantasztikusak), de ugyan mondmár meg nekem hány darab ilyen gépet láttál mondjuk a Großglockner-nél, vagy mondjuk Horvátországban? Vagy úgy általában mondjuk európa motoros túrázócsapatai között hány ilyeféle jószágot figyeltél meg? Mert én sokat nem láttam.


Kivételek persze akadnak, pl lehet egy GSX-R-re is csomagot pakolni, de az még nem lesz túramotor.

2017. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!