Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » El kell-e fogadnunk, hogy a...

El kell-e fogadnunk, hogy a kereskedelemben kapható termékek (pl. tisztálkodó szerek) (műanyag) flakonjai nincsenek lezárva oly módon, hogy ne tudják a kereskedelmi dolgozók (szállítókat is beleértve) kicserélni az értékesebb terméket silányra?

Figyelt kérdés

Jó, mondhatni, nem nagy ügy, de nagyon bosszantó, hogy 1200 Ft-t fizettem egy olyan tusfürdőért, aminek a flakonjában csak néhány 100 forintos, a legkommerszebb anyag van. Mivel csak felpattintja az ember a flakon fedelét, a benne levő anyag könnyen kicserélhető. De, nem is kell a kis lyukon kicsorgatni belőle ami van, és ugyanott visszacsorgatni: az egész fej levehető, ha valamelyik irányba elcsavarják..és ugyan úgy visszapattintható. A mellékelt fotón látszik, hogy az adagoló alsó részében a valódi (drágább) anyag van, a felette levő réteg pedig (amit most vettem) egészen más kinézetű...egyértelműen nem az, amit venni szoktam és most is szerettem volna. Feltehetően egy egyszerű, legolcsóbb valami.

[link]


2020. szept. 3. 17:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez igaz, amit írsz, be kell írni a vásárlók könyvébe. Ki fogják vizsgálni. Bár ezt nehezen tudom elképzelni.
2020. szept. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%

Milyen boltban vetted?


Sztem pár ftért sehol nem trükköznek egy normál drogériában...

2020. szept. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2020. szept. 3. 17:45
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
nem lehet, hogy "csak" leülepedett? (csak ötletelek..)
2020. szept. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
paranoid droid
2020. szept. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
#2 - nek: Nem pár forint ...szerintem 1249 Ft - ért vettem. 300 Ft alatt lehet venni a legegyszerűbb folyékony szappant ugyanekkorát. kb. 1000 ft-ért érdemes átönteni egy ilyen flakont És, mint írtam, nem is kell a kis lyukon átcsorgatni, mert az egész fej lepattintható (bármelyik irányba elfordítva-s közben húzva. Ugyanilyen könnyen vissza is pattintható). De, akár saját használatra is kicserélhetik. A kereskedelmi dolgozó az olcsó flakonost kifizeti a pénztárnál, de a drága, jó anyagot viszi haza. Megér egy kis csórigálást. Az emberek ügyeskednek, ahol lehet. A lehetőségeket kellene csökkenteni. Mert gyanítom, nem ez az egyetlen termék, amivel ezt megteszik, ha van rá mód. Az áruházlánc nevét csak azért nem merem leírni, nehogy nekem kelljen bizonyítani azt, ami igy utólag már bizonyíthatatlan. De, az biztos, ha legközelebb (pl.) ilyet veszek, nyomok ki belőle egy kicsit, hogy legalább csökkentsem a csalódás esélyét. Rá kell szoknom erre.
2020. szept. 3. 17:59
 7/19 A kérdező kommentje:
4 -nek: nem ülepedhetett le ...soha nem volt szokása. Nem drogériában vettem, hanem hypermarketben. Van ilyen talán 10 különféle is, ez konkrétan 4 betűs (ilyen is van néhány). Aki a droidot írta, az feltehetően ellendrukker, ill. az a fajta, aki csórigál.
2020. szept. 3. 18:04
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: Nem érted miért írtam a paranoid droidot? LÁTSZIK...


Erre mindenki kapásból rávágja, hogy a gyártó összetevőket módosított és ez okozza a látványos különbséget. VAGY máskülönben meg hamar kiderül, hogy csak te nézted be a cuccost és nem is ugyanazt a típust vetted, mint a legutóbb.


Ennyike

2020. szept. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A baba tusfürdő hol 1249 Ft?
2020. szept. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen Bazsi, minden áruházban csakis erre van idejük az ott dolgozóknak munkaerőhiány és alulfizetettség mellett, hogy még a flakonokban is cserélgessék az "anyagot" és jól megszedjék magukat rajtad... :D
2020. szept. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!