Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy érettségivel rendelkező,...

Egy érettségivel rendelkező, tanult, értelmes ember, miért dolgozik a kereskedelemben, vendéglátásban vagy egy gyárban?

Figyelt kérdés

Mehetne egy kényelmes, tiszta, meleg, otthonos irodába vagy számtalan helyre. Vagy érettségi után egy, maximum két év ráfordítással képezhetné magát egy okj szakképzésen mondjuk és találna bármilyen szuper melót.


Miért éri meg egy tanult, érettségivel rendelkező embernek tönkremenni idegileg meg lelkileg a vendéglátásban meg a kereskedelemben az emberek miatt?


Szerintetek?



2020. máj. 15. 16:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Mert kényelmes irodai munkát nehéz találni.

Mert van, akinek unalmas az irodai munka, szereti a vendéglátást, kereskedelmet.

2020. máj. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Okj-n is lehet vendéglátást tanulni, valaki önszántából ezt választja. Nem feltétlenül mindenki a rosszat látja ezekben a szakmákban. És persze nem feltétlenül akar mindenki irodában dolgozni. Én egyetemre járok, de egyáltalán nem vágyam az irodai munka.
2020. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Érettségi nem egyenlő a tanulttal.

Nincs semmi szakmája, se diplomája, se semmilye.

2020. máj. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
Akinek csak érettségije van, az mégis mitől számítana tanult embernek? És az érettséginél magasabb végzettséget nem igénylő irodai munkák nem is feltétlenül fizetnek jobban, mint a kereskedelemben betölthető pozíciók.
2020. máj. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#3 épp ezért írtam oda, hogy érettségi + okj


Akkor nem tudom mi számít tanultnak... biztos a szakmunkásképző😂felétek...

2020. máj. 15. 17:07
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

Mert az általad említett melót nem könnyű megtalálni.

Megcsináltam az érettségit egy jó gimiben, mert oda erőltettek be a szülők. Aztán, elmentem OKJ-ra. Olyan szakmára, amivel "tuti találok jó melót" és hasonlók. Hát, szakmunkás minimált kaptam volna, gáz melóval. Ezért, elmentem egyetemre, amivel csak szívok.

2020. máj. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%
Érettségivel elégge limitaltak a lehetőségei a jó irodai munkára. Kb. Call Centeres jutalékos meg egyéb szar melóra van kilátása csak.
2020. máj. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

Azt írtad, hogy szerezhetne OKJ-t. Vagyis most nincs, neki csak érettségije...

Csak érettségivel, 20 évesen meg nem fogják irodába felvenni 500 ezres fizetéssel.

2020. máj. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
31%

Hát akinek érettségije van, az minden csak nem tanult. A férjem húgának is van (isten tudja hogyan), de annyi esze van, mint egy marék lepkének. Borzalmas milyen sötét.

A tanult nálam az érettségi+ valami komolyabb okj ( pl. könyvelő), illetve a diploma.

2020. máj. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#9 Értem. Hát képzeld el, hogy az érettségi azért nem egy egyszerű dolog. Azért tanulni is kell, nem elég megtanulni beverni két szöget a falba, mint mondjuk egy szakmunkás képzőben... osztás, szorzás, helyesírás, értőolvasás, számítógépkezelés, emberi test ismerete, vegyjelek, szöveges feladatok és még annyi meg annyi minden. Ezzel ellentétben egy szakmunkás képzőben minden nagyon szuper, meg buli, mert ellenben egy gimnáziummal, ahol 100% elmélet van, ez utóbbiban a 80% gyakorlat. Tipikusan az olyan fiataloknak, akik ,,még a jég hátán is megélnek", alias vagyok de minek típusú emberek.


A kedves rokonod nem tudom, hogy sötét e vagy sem, de van érettségije, szóval annyira mégsem sötét. Kivéve persze, ha feketén vette.


Egyébként eltekintve minden előítélettől, nagyon sok helyen, többek között Amerikában az érettségizett emberek már bizony tanult embernek számítanak. Akkor idehaza nehogy már ne!


A könyvelő például jó példa abból a tekintetből, hogy irodai munka. Ugyanakkor nem egy nehéz munka. Helyesbítek, aki szereti az irodai munkákat, ahol oda kell figyelni és írni meg olvasni kell, annak szinte szórakozás. És nagyon jövedelmező is. Minden cégnek van olyan simlis ügye, amit az aranyos könyvelőnéni szépen elsimít némi zsebpénzért.


Szóval az én álláspontom az, hogy bizony nem kell ahhoz mesterdiploma, hogy valaki jól keressen. Legjobb magyarázat erre, hogy egy lidis dolgozó (LIDL Áruházak Zrt.) jobban keres, mint egy orvos. És nem kell 10 évig az egyetemen szenvedni.


A kedvencem, amikor azt mondja nekem valaki, hogy ő egyetemen tanul, rendezvényszervező szakon. MICSODAAAA? NORMÁLIS??? Hát egy négy éves embergyerek is meg tud szervezni egy rendezvényt, ezek meg 3 évig képesek egyetemre járni ez miatt. Hát felhívok 3 embert azt meg van szervezve a rendezvény. Az ilyen semmilyen szakokra tipikusan azok mennek, akiknek mindegy, csak dolgozni ne kelljen még elkezdeni. Addig is kitartja őt a szülő...

2020. máj. 15. 18:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!