Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan vélekedsz a koronavírus...

Hogyan vélekedsz a koronavírusról?

Figyelt kérdés

2020. szept. 4. 23:12
A kérdező szavazást indított:
Nagyon félek hogy elkapom. Sűrűn mosok kezet,maszkot hordok.
Ha elkapom se lesz semmi. Nem vigyázok annyira.
Milyen koronavírus? Hagyjál már? Kitaláció!Te elhiszed hogy létezik?
53 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem félek, de odafigyelek
2020. szept. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Igen,olyan opció nincs h nem félek,de jobb az óvatosság,odafigyelek amennyire lehet,hogy ha esetleh elkapom,ne vádolhassam magam.

Idős szüleim féltem inkább.

2020. szept. 5. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Én félek, mert már nem vagyok fiatal, de még annyira idős sem, hogy otthon maradhassak a fenekemen.
2020. szept. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Igen, kimaradt egy opció. Én is odafigyelek mert nem akarom elkapni, ha lehet nem fogdosok össze mindent, hordom a maszkot stb, de nem akarok félni sem ezért nem kuksolok bennt a házban, találkozok a barátokkal. Másfelől az idős szüleimnek sem szeretném átadni. Szóval jobb elővigyázatosság lenni, de nem rettegni.
2020. szept. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Csöppet sem félek, és nagyon unom már az egész helyzetet. Maszkot is csak azért hordom ahol kell, hogy ne büntessen meg a rend éber őre, de ha lehet már tépem is le magamról.
2020. szept. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Egy kicsit félek tőle, de nem is annyira magam miatt, hanem nem tudnám elszeparálni magam a nagyszülőktől ha elkapnám.

De amúgy baromira elegem van belőle, ez a maszkozás, fertőtlenítés is olyan mint egy rémálom... persze odafigyelek. És az se készít ki ha tovább marad rajtam a maszk mint kötelező lenne.

De nagyon vágyom a régi életemre. :(

2020. szept. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon túl van spilázva. A vírus természetesen létezik, mint ahogy létezett 10 éve is 20 éve is, 50 éve is. De baszki kávéfőzésbe többen halnak bele, mint ebbe! Egy sima influenza 100x jobban tarol. A gyógyszerek mellékhatásai 1000x több több halálesetet idéznek elő! Akik most meghaltak, azok se a vírusba haltak bele, csak megtalálták a szervezetükben a vírust is. De még boncolni sem engedik őket, nehogy kiderüljön a turpisság.

2009-ben a munkám során százezres fácántelepet kellett elgázosítanom Németországban, miközben 20 méterrel arrébb vígan éltek a vad fácánok. Kutya bajuk se volt, hiszen ők a természetes táplálékukat fogyasztották, remekül működött a sejtes immunitásuk. A WHO ott is kötelező védőoltást akart bevezetni. Akartak már az ebola, a marburg, a sertéspestis, a kergemarhakór esetében is, de mindig az történt, mint amit most is hallok; az USA nem ad pénzbeni forrást egy kötelező vakcina bevezetésére.

De már így is hatalmas károkat okozott ez a szarság. Egyrészt az immunrendszer legnagyobb gyilkosa a félelem. Márpedig tettek róla, hogy mindenkit elérjen a híg fosás, éjjel nappal ez ömlik ránk mindenhonnan. Másrészt hallatlan mennyiségű fertőtlenítőt szórtunk szórunk szét, ami ugye olyan, mint a piros hetes; visz mindent. Az ember évezredek óta szimbiózisban él a maga baktériumaival, még ha erről igyekszik is nem tudomást venni. Ezek javarészt hasznos, az életünkben elengedhetetlen baktériumok, csak egy részük patogén, vagy alternatív patogén törzs. Ezek most mind elpusztulnak, és itt állunk majd csupaszon, védtelenül egy agyonfertőtlenített steril, halott világban.

Mondom mindezt úgy, hogy én magam elmúltam 60, tehát igencsak közelítek a "veszélyeztetett korcsoporthoz". De mindig az volt az elvem, hogy nem az érdekel, hogy mennyi év lesz az életemben, hanem hogy mennyi élet lesz az éveimben. Úgyhogy szarok én az ilyen tömeghisztériára. Az én életemben amúgy se sok vizet zavar, hisz 9000 nm-en vagyunk otthon, van egy kis tó, egy kis akácos, kis fenyves, stb. A magam termelte élelmiszert fogyasztjuk, legfeljebb kéthetente járunk bevásárolni az alapélelmiszerekből, meg a kutya-macska kajákból. Jöhet karantén, vagy bármi. Annyi hátrányom származik majd belőle, hogy a barátaink nem tudnak majd annyiszor betoppanni egy laza hétvégére, meg a csemetéimet ritkábban látom. Ja, meg a 80+ éves anyámat nehezebb lesz ellátni minden földi jóval.

2020. szept. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Valami van.

De túl van tólva a pánik.

Sokkal többe fog kerülni annak a helyzetnek a kezelése, hogy mindenki elszegényedik a korlátozások miatt.

2020. szept. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

en minden szabalyt betartottam most van az hogy kapunk uj oltast (aki igenyli) ha mar tobb mint fel eve oltottak utoljara. ez lesz nekem a 4.

szerencsere nem kaptam meg a virust.

2023. máj. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!