Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan szokhatnék le a paraszt...

Hogyan szokhatnék le a parasztos beszédről?

Figyelt kérdés
Sokszor azon kapom magam, hogy nagyon parasztosan beszélek lány létemre
2020. szept. 10. 05:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Mi az a parasztos beszéd ? Szerinted mit takar ?

Én még nem hallottam parasztokat úgy káromkodni hogy így a ku...,meg stb.

2020. szept. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A tájszólást ne keverd a tapló,neveletlenséggel. Aki tájszólással,ízesen beszél az engem nem zavar,akár,lány,nő,fiú,férfi. Ha valakinek dől a szájából a mocsok,az viszont undoritó.
2020. szept. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A tájszólásra gondoltam mint pl azé' mé' oszt meg ilyenek
2020. szept. 10. 06:25
 4/11 anonim ***** válasza:
Ennyiből nem derül ki hogy tájszólásod van e.
2020. szept. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sejtem milyen parasztos beszédre gondolsz. Én is hasonló közegben nőttem fel, ahol parasztosan beszéltek a szüleim. Ha téged zavar, vagy kinevetnek miatta, akkor érthető hogy le akarsz szokni róla. Fiatalon még viszonylag könnyű, ha pl az iskolában elvárják, hogy úgy beszélj mint a többiek. Nálunk ezek számítanak parasztosnak többek közt: gyün, akkó, hun,oszt, mibű, gyertök, köll, meg hasonlók, e helyett ö,ő betű használata, amely kecskemét, meg szeged és környékére jellemző. Idővel, ha elköltözöl és otthon se hallod a szüleidtől azt a parasztos beszédet, akkor el fogod felejteni. De túlzottan eröltetni nem érdemes, mert akkor úgymond megjátszott lesz a beszéded.
2020. szept. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Olvass könyveket.. sokat... Nekem sokat segitett mert nagyon csúnyán beszéltem
2020. szept. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nincs olyan, hogy "lány létemre", mindenki nemtől függetlenül ugyanazt a magyar nyelvet beszéli. Másrészt tévhit, hogy aki nem színtiszta irodalmi nyelvet beszél, az csúnyán beszél és csakis rossz, buta, műveletlen ember lehet. Rengetegféle dialektus létezik, ez egy teljesen természetes jelenség minden nyelvben, így a magyarban is. Ha valakit érdekel, miért léteznek ezek, és miért nem alacsonyabb rendűek, mint az irodalmi nyelv, akkor dialektológia témában keressetek szakirodalmat!
2020. szept. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
"Ha valakit érdekel, miért léteznek ezek, és miért nem alacsonyabb rendűek, mint az irodalmi nyelv, akkor dialektológia témában keressetek szakirodalmat!" ez gyönyörű elmélet, de gyakorlatban pl a munkavállalást simán megnehezíti, ha kilóg a kapanyél.
2020. szept. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tórárittyitty rügyügyü! :) Nekem tetszik az ízes tájszólás. Amúgy meg olvass sokat, nézz filmeket, amikben szépen beszélnek.
2020. szept. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%
Az én szememben is pozitívum a tájszólás. Úgy érzem, mintha többet tudna, mint én (mert van egy csomó szavuk, amit nem értek), és mintha kicsit igazibb magyar lenne, mint én. Meg ha valaki elköltözik, a beszéde mindig egy jel lesz, hogy honnan jött, és ha találkozik még egy ilyen emberrel, akkor testvérként üdvözölhetik egymást.
2020. szept. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!