Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szokhatnék le arról,...

Hogyan szokhatnék le arról, hogy folyton másokhoz hasonlítsam az életem?

Figyelt kérdés

Tudom, rossz szokás, és pont ezért szeretnék megszabadulni tőle. De nem tűnik olyan egyszerűnek.


Nagyon szegény családból jövök, szóval sok-sok időbe telt a jelenlegi szintemre is eljutni, nemhogy még feljebb, ahol már van szerető családom, szép otthonom, jó munkám, szabadidőm. Mert ez a célom, gondolom, mint a többségnek.


De sokszor akaratlanul is összehasonlítom az életem a velem egykorúakkal, és igen, néha irigykedek, mert masoknak vettek lakást a szülei, másoknak volt lehetősége szabadon azt tanulni, amit akartak, el tudnak járni nyaralni, van már gyerekük, pedig lehet, hogy tizedannyit sem dolgoztak ezekért a dolgokért, mint én.


Próbálom tudatosan lesz*rni ezt és a saját életemmel foglalkozni, de gyakran úgy érzem, azért sem megy, mert ha én végre nem hasonlíthatom magam, akkor megteszik mások. Vagy felvágnak, dicsekednek, mert nekik több jutott, vagy engem nyaggatnak, pl. hogy miért nincs már gyerekem, bezzeg XY-nak...



2020. júl. 3. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondatból már kiderült számomra az egész forrása. Kinek mi köze hozzá, hogy miért nincs már gyereked? Szerintem jót tenne egy kis egyedüllét és el kéne kezdeni a dolgok mögé látni. Amiket felsoroltál dolgokat egyik sem teljesítmény. Az szokott a szülei nyakán lógni az anyagiakban akinek nincs meg a képessége az önálló pénzcsináláshoz. Nem értem, hogy te miért vagy kevesebb azért, mert a te szüleid nem tudták ezeket megadni neked. A gyerekcsinálás pedig minden ember természetes képessége, nem nagy szám. Teljesítmény az, hogy mellette boldog-e a házassága, a megfelelő körülményeket tudja-e biztosítani a gyereke számára.


A másik fő indok a hasonlítgatás ellen, hogy mindannyiunknak saját útja van az életben. Ha hagyod, hogy olyan emberek szóljanak bele az életedbe aki a mögöttes dolgokról semmit sem tud akkor sok rossz döntés elé nézel a jövőben.


Végezetül pedig van egy igazság amit az emberek 90%-a nem képes elfogadni még pedig az, hogy amit az emberek gondolnak rólad (jó vagy rossz) nincs hatással az életedre. Nevetek azokon akik feláldozzák a boldogságukat, azért, hogy mások "nagyobbnak" lássák őket.

2020. júl. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Éld sajátod talán vagy tán fizetnek a megfigyelésért...ennyi.
2020. júl. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!