Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha a helyemben lennél elvállal...

Ha a helyemben lennél elvállalnád?

Figyelt kérdés
Évek óta itthon vagyok, nincsenek barátaim egyedül élek. Jelenleg az össz. jövedelmem havi kb.25 ezer forint amit a munkaügyi központtól kapok. Tudnod kell hogy beteg vagyok, fizikailag alig bírom magamat. Ám ez nem akadályoz abban hogy esetenként 'halálra' dolgozzam magam. Ma adódott egy munka lehetőség helyben, igaz elég távol így autóval kellene közlekednem. A munkáért 56 ezer forintot kapnék kézhez napi 8 óráért cserébe amiből 6 óra kemény talpon állást kellene produkálnom. Szívem szerint elvállalnám de félek újból csak kizsákmányolnám magam.

#megélhetés #corona19
2020. szept. 15. 16:04
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
Azért megalázónak tartom hogy amíg tudjuk addig húzzuk az igát adózunk, járulékot fizetünk és amikor már nem bírjuk hiába szeretnénk akkor ennyi összeggel szúrják ki a szemünket.
2020. szept. 15. 17:49
 32/44 anonim ***** válasza:
100%

Hiába tartod megalázónak,azzal nem vagy előrébb.

Ha ezen kattogsz, nem lesz több pénzed.


Menk el, próbálj egy kis pénzt gyűjteni, utána járni a nyugdijnak, stb

2020. szept. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
83%

sebtiben utánaolvastam az özvegyi nyugdíjnak, de nyilván a hivatalban pontosabban meg tudnák mondani


ha megváltozott munkaképességű vagy (minimum 50%-os), akkor elvileg már jár. de kérdezz rá, nehogy tévútra vigyelek.

ha nem, akkor majd ha 65 éves leszel, akkortól fog járni


és lehet, hogy jön valaki, aki pontosabban tudja a feltételeket

2020. szept. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm a válaszokat, nagyon szimpatikus emberek vagytok. Egyáltalán nem igaz hogy itt a 'gyakorin csak bunkó emberek és trollok léteznek'.

Mondjuk nem értem miért szavaztátok le a 13-ast? Nem mondott semmi rosszat.

Drága 22-es belinkelnéd amiről beszéltél, hátha okosabb lennék?

Köszönöm azoknak is akik a munkára biztatnak, mert ez által tényleg szert tehetnék ismerősökre és a rálátásom is változhatna a helyzetre. :)

Mindnyájatoknak nagy-nagy köszönet! :)

2020. szept. 15. 18:10
 35/44 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Az egészség nem eladó.
2020. szept. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

Az utolsó felülvizsgálaton 57 százalékban rokkantnak minősítettek.

Az a baj hogy nem tudom mi mit jelent és hogyan tovább.

2020. szept. 15. 18:13
 37/44 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, bocs, kérdező, "jó szokásom" szerint elfelejtettem betenni a linket - pótolom.


[link]

2020. szept. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

[link]


ide le van írva részletesebben, ha bemész a lakóhelyedhez tartozó nyugdíj-ellátó központba, ott segítenek. elmondják, milyen papírokat kell beadnod

2020. szept. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Ha 57 %-os rokkant vagy, akkor le vagy százalékolva ezek szerint, csak pénzbeli ellátást nem kapsz, mert nincs meg a megfelelő szolgálati időd.

Ha bejelentett állás lenne - igen, közben írta valaki, hogy ez valószínűleg közmunka - akkor viszont ajánlatos lenne elfogadnod, mert ha tudsz gyűjtögetni még szolgálati időt, akkor talán előbb - utóbb még pénzbeli ellátást is kaphatnál és nem kellene nyomorognod.

2020. szept. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%

38-as, az jó lenne, amit belinkelsz, csak épp az általad betett linken van ez is:


"Élettársam, 2008. szeptember 9-én elhunyt, most utólag tudtam meg, hogy ideiglenes özvegyi nyugdíjat igényelhettem volna, de kérésemet elutasították. Méltányosságból megkaphatom az ideiglenes özvegyi nyugdíjat?

A vonatkozó jogszabály szerint, nyugellátást írásban, kizárólag az e célra rendszeresített nyomtatványon, vagy elektronikus űrlapon kell igényelni. Az igényt visszamenőleg legfeljebb hat hónapra lehet érvényesíteni, az ellátást a jogosultsági feltételek fennállása esetén legkorábban, az igénybejelentés időpontját megelőző hatodik hónap első napjától lehet megállapítani.Az igényt az ellátás megállapításának kezdő időpontjában hatályos jogszabályok alapján kell elbírálni.

Az ideiglenes özvegyi nyugdíj az elhunyt házastárs halálától egy évig folyósítható. Tekintettel arra, hogy házastársa 2008. szeptember 9-én hunyt el, ideiglenes özvegyi nyugdíjra - az egyéb feltételek fennállása esetén - 2009. szeptember 8-ig szerezhetett volna jogosultságot.Kérelme méltányossági alapon sem teljesíthető."


Mivel a kérdező férje is igen régen hunyt el, így sajnos Ő sem lesz jogosult rá - bőven-bőven kifutott a határidőből.


Szóval kérdező, ezt az özvegyi nyugdíj dolgot inkább "engedd el", vállald el a közmunkát, mert ez tényleg valószínűleg az lesz.

Ha nem megy, elmehetsz táppénzre, főleg, hogy megváltozott munkaképességű vagy.

Mint már írtam, ez arra is jó lenne, hogy újabb szolgálati időt szereznél vele - azzal meg a későbbi pénzbeli ellátást kaphatnád meg x idő múlva.


Ráadásul, ha nem vállalod el, akkor még lehet, hogy a munkaügyi központ is a fejedre koppint, hogy nem vagy együttműködő (esetleg, de ezt nem tudom biztosra)

2020. szept. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!